Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jakich miast w Niemczech kupować samochody?

phoenix24_05 14 Sie 2010 13:53 2085 10
  • #1 14 Sie 2010 13:53
    phoenix24_05
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;)

Od dłuższego już czasu rozglądam się nad kupnem niemieckiego auta. Zrobiłem już wstępne rozpatrznie, rozmawiałem już z kilkoma handlarzami a jak każdy wie handlarz to handalrz -chce zarobić kosztem innych. A ja nie chce trafić na bubla.Właśnie chciałem zadać kilka nurtujących mnie pytań dotyczących aut importowanych z Niemiec i uzyskać na nie konkretne odpowiedzi. Mianowicie rozmawiałem ze znajomym który kiedyś zajmował się sprowadzaniem aut z zagranicy. Powiedział mi, że jeśli trafiłby mi sie jakiś egzemplarz godny uwagi to mam pytać właściciela z jakiego miasta został ściągnięty. No i właśnie tu sprowadza się moje pytanie czy koleś mówiąc to miał racje? Czy na prawde tak jest,że np samochód z Hamburga to szrot a z innego miasta nie? Mówiąc kolesiowi jaki że interesuje mnie samchód kombi to on na to ucieszony mówi "ee to tańszy" itp...
    Bardzo prosze o info na ten temat. Za wszelkie udzielone mi odpowiedzi będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam;)

phoenix24_05

0 10
  • #2 15 Sie 2010 09:32
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jedź sam do niemiec i sam sobie kup auto - pretensje będziesz miał tylko do siebie.

-1
  • #3 15 Sie 2010 13:08
    phoenix24_05
    Poziom 9  

Oczekiwałem na jakieś porady....

0
  • #4 15 Sie 2010 13:17
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Pytanie samo w sobie jest głupię.

-1
  • #5 15 Sie 2010 14:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 15 Sie 2010 14:39
    coperfild
    Poziom 33  

Witam. nie patrz na miasto to glupota, popatrz ilu właścicieli w brifie najlepiej od 1 j jeszcze masz date urodzenia najlepiej jak jezdził dziadek wiadomo wtedy że nie walił tyś. kilometrów .

2
  • #7 15 Sie 2010 14:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 15 Sie 2010 17:11
    tzok
    Moderator Samochody

Wiesz, w pewnych rejonach Niemiec niektórzy dobrze żyją z wożenia kwiatów z Holandii... ojciec kupił takie auto (tylko nie z Niemiec a właśnie z Holandii) i 2 letnie auto miało 140tys. km przebiegu (tzn. tyle miało na liczniku, a ile miało na prawdę tego nikt nie wie). Zawieszenie igła, ale silnik ze śladami mocnego przegrzania.

0
  • #9 15 Sie 2010 22:03
    Stary1952
    Poziom 33  

Sady napisał:
    Jedź sam do niemiec i sam sobie kup auto - pretensje będziesz miał tylko do siebie.

Nie jest to dobry pomysł - można wrócić bez pieniędzy i samochodu . :cry:
    Rynek jest opanowany głównie przez handlarzy tureckich i w małym stopniu przez polaków . Najlepiej jechać z kimś kto zna ten rynek i wie co gdzie i jak . Niedawno kolega z pracy tak zrobił i wrócił całkiem przyzwoitym samochodzikiem , kosztowało go to dodatkowo 500 zł. ( tyle biorą w moim regionie za przewóz i pomoc w zakupie )

1
  • #10 18 Sie 2010 16:10
    tqmeh
    Poziom 18  

Stary1952 napisał:
    Sady napisał:

Nie jest to dobry pomysł - można wrócić bez pieniędzy i samochodu . :cry:
    Rynek jest opanowany głównie przez handlarzy tureckich i w małym stopniu przez polaków . Najlepiej jechać z kimś kto zna ten rynek i wie co gdzie i jak . Niedawno kolega z pracy tak zrobił i wrócił całkiem przyzwoitym samochodzikiem , kosztowało go to dodatkowo 500 zł. ( tyle biorą w moim regionie za przewóz i pomoc w zakupie )

Tak..opanowany :D

Po pierwsze drugie i trzecie auto kupuje się tylko od osoby prywatnej "Privatangebot".

Co do miast to wielkiej reguły nie ma ale im dalej od PL tym auta mniej zmęczone ;)
    Trzeba jednak być świadomym tego za co się zabierasz i jak nie czujesz się na siłach można to zlecić osobie która robi to zawodowo oczywiście na zdrowych zasadach tzn jedziesz z gościem i jak nie kupisz bo auto okaże się klamotem to nie ponosisz kosztów, albo inne wyjście przywozi on auto do PL i jak nie odpowiada ono Tobie szukacie dalej.

Pozdr

0
  • #11 24 Sie 2010 21:19
    pchela.cwks
    Poziom 11  

to absurd, wszędzie ludzie jezdzą tak samo! jedni szanują drudzy nie.

0