Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie projektu płytki PCB

gmp 14 Sie 2010 14:41 3450 12
  • #1 14 Sie 2010 14:41
    gmp
    Poziom 19  

Kolega poprosił mnie o znalezienie osoby do projektowania płytek.
    umowa,rachunek,...
    Wymagania:
    (poza oczywistą oczywistością czyli umiejętnością projektowania PCB 2warstwowe, smd+ przewlekane)

1. Projekt musi być wykonany w DesignSpark (darmowy program)
    2. Koniecznie : dostęp do internetu i SKYPE.
    3. Łatwość nawiązywanie kontaktów.

Proszę też wycenić (w przybliżeniu) pierwszy projekt:
    1. Płytka 2warstwowa ok 100x70, mikrokontroler, trafo, zasilacz, przekaźniki , triak, złącza, elementy smd 1206, 0603, średnio upakowana.
    2. Koniecznie narysowanie schematu (ale nie jego wymyślnie).
    3. Łączna liczba elementów ok 80.
    4. Podać realny czas wykonania.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na Priv z podaniem Skype i godzin kontaktu.(najlepiej wieczorem)
    Proszę od razu napisać coś o jakimś swoim projekcie w kilku zdaniach.
    Sądzę że podałem na wstępie dość konkretne dane.
    Nie odpowiadam na wiadomości które nie będą zawierały wymaganych informacji.

• Semicon
  • Semicon
  • #3 14 Sie 2010 21:59
    gmp
    Poziom 19  

Kuniarz napisał:
    Koniecznie w Design Spark, a nie np. w EAGLE ?

Jak znasz Eagla albo jakikolwiek inny program do PCB to poznanie DS zajmie Ci jeden dzień + trochę nerwów na szukaniu gdzie co jest... .
    Eagle jest darmowy do użytku domowego(gdy na nim nie zarabiasz) :(, projekt nie jest dla mnie tylko dla firmy)i wszystko musi grać.

Cytat zaczerpniety z watku : http://sp-hm.pl/thread-441-post-2871.html#pid2871 :

sq4avs napisał:

Darmowy tylko trzeba zarejestrować, nawet do użytku zawodowego, nie ma ograniczeń pcb, jest intuicyjny (najważniejsze), generuje gerbery, ma router, dobre tutoriale -wspierany przez dużego sprzedawce półprzewodników RS. Po angielsku ale intuicyjny. "Łyka" biblioteki Eagla. (......)

Designspark jest klonem programu pcb artist
    http://www.4pcb.com/index.php?load=content&page_id=306
    Na tej stronie znajdziecie filmy o obsłudze pcb artist (........)

Polecam się przyjrzeć temu programowi, filozofia programu jest zrobić jak najprościej i nie za dużo kombinowania. Po paru latach używania sprintlayouta postanowiłem przejść na coś "normalnego" to znaczy coś co miałoby powiązanie pcb ze schematem. Testowałem trzy softy, kicad, target3001, designspark. Kicad odpadł jako pierwszy mimo polskiej wersji językowej i dobrych przewodników w necie, szereg rzeczy jeszcze niezbyt dobrze działa. Ze względu na brak ograniczeń i genialnie prostą obsługę (coś a la sprint layout polecam designspark). Biblioteki rysuje się w nim genialnie prosto i nie ma pewnych dziwactw Targeta (który po dokładnym przyjrzeniu się jest naprawdę niezły ale płatny).

• #4 15 Sie 2010 00:07
    atom1477
    Poziom 43  

A KiCAD?

• #5 15 Sie 2010 11:52
    FastProject
    Poziom 28  

Albo, Protel 99SE?

Bo po co te

Cytat:
    trochę nerwów na szukaniu gdzie co jest...

Jak kolega jest w stanie zapłacić mi za 1 dzień roboczy (8h) za poznanie programu to będę mu projektował płytki. Wycenę wysyłam na prv...

• #6 15 Sie 2010 13:52
    atom1477
    Poziom 43  

Nie no, Protel nie, bo jest płatny.

• #7 15 Sie 2010 22:38
    FastProject
    Poziom 28  

Nie wierzę, że wszyscy używają i wystarcza im darmowa wersja Eagle ;)

• #9 19 Sie 2010 20:00
    ATPAW
    Poziom 20  

gmp napisał:

Eagle jest darmowy do użytku domowego(gdy na nim nie zarabiasz) :(, projekt nie jest dla mnie tylko dla firmy)i wszystko musi grać.

A co Ciebie interesuje na jakim sofcie ktoś wykona projekt.
    Piszesz że zlecisz wykonanie projektu płytki osobie, firmie, która wystawi rachunek.
    Więc zmartwienie jest po stronie zleceniobiorcy, nie twojej.

Problemem natomiast może być chęć ingerowania już w gotowy, wykonany projekt w zaciszu siedziby firmy zlecającej.

Pozdrawiam,

atpaw

• #10 19 Sie 2010 22:02
    gmp
    Poziom 19  

ATPAW napisał:

Problemem natomiast może być chęć ingerowania już w gotowy, wykonany projekt w zaciszu siedziby firmy zlecającej.
    atpaw

No nie, do czego to juz doszlo!!! Jak moza zaplacic i jeszcze czegs zadac!!! Toz to nie fair. heheheh
    Ktos napisal : Jak ktos sie nie ma czego czepic to czepi sie byle czego.

Najpierw pczeczytaj uwazenie ogloszenie. Tu chodzi o narysowanie plytki, a nie projektowanie urzadzenia. BTW, projekt tez mozna kupic, ale zawsze znajdzie sie jakis malkontent ktory szuka dziury w calym.

• #11 20 Sie 2010 06:44
    ATPAW
    Poziom 20  

gmp napisał:

No nie, do czego to już doszło!!! Jak można zapłacić i jeszcze czegoś żądać!!! Toż to nie fair. heheheh
    Ktoś napisał : Jak ktoś się nie ma czego czepić to czepi się byle czego.

Najpierw przeczytaj uwarzenie ogłoszenie. Tu chodzi o narysowanie płytki, a nie projektowanie urządzenia. BTW, projekt tez można kupić, ale zawsze znajdzie się jakiś malkontent który szuka dziury w całym.

Pewnie źle zrozumiałeś to co napisałem.

Skoro zleceniodawca chce posiadać płytkę w odpowiednim formacie to może oznaczać, że będzie chciał wykonać tam zmiany we własnym zakresie w przypadku jakiegoś tam rozwinięcia czy podmiany footprintu.

Co do ogłoszenia. To kolega mi uwierzy że płytki się projektuje nie rysuje bądź maluje.

Nic nie pisałem na temat urządzenia.

• #12 23 Sie 2010 17:44
    +++marek
    Poziom 9  

Mogę się tym zabawić. "trochę" praktyki w tym zakresie posiadam, ponad 20 lat, wprawdzie ten programik właśnie przed chwilą odpaliłem, ale jest przyjazny :). Kontakt gg 10042520 po 22.

• #13 23 Sie 2010 21:16
    inventco.eu

Poziom 29  

KiCAD jest darmowy. To jedna sprawa
    Jeżeli ma to być urządzenie nie działające to można zrobić taki projekt za free :-)
    A program faktycznie fajny :-) dzie kuję za link.
    Jeżeli chcesz to pisz na prv zobaczymy co da się zrobić.

Pozdrawiam
    Marek