Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odprysk na szybie przedniej

14 Sie 2010 14:46 5850 6
 • Poziom 25  
  Witam. Ostatnio na szybie przedniej mojego auta pojawiły się dwa odpryski od kamyków. Wielkość ok. 3 i 5 mm. Moje pytanie więc brzmi - czy muszę coś z tym zrobić? Jakimś klejem zakleić, czy może szybę wymienić, tak aby policjant, czy diagnostyka się nie doczepili? Dołączam fotkę większego odprysku. pozdrawiam

  Odprysk na szybie przedniej
 • Poziom 39  
  Sam nie zrobisz nic, udaj się do zakładu gdzie naprawiają szyby i to jak najszybciej, chodzi o zabrudzenia i dalsze pękanie. Wyjdzie taniej niż wymiana.
 • Poziom 21  
  Witam

  Tak jak wspomniał poprzednik, wypełnienie specjalną żywicą. Wielkość odprysku nadająca się do naprawy (taką informację uzyskałem podczas naprawy swojej szyby ) monety 5 zł, zależna jeszcze od usytuowania na szybie.
  Warunek jaki jeszcze musiał być spełniony to odprysk nie mógł znajdować się w polu widzenia kierowcy ( można znaleźć informację które to miejsca )
  Koszt naprawy w moim przypadku wyniósł 130 zł, gwarancja na naprawę jest również.
  Miejsce odprysku możesz zakleić doraźnie taśmą klejącą aby nie zbierał się bród.
  Po naprawie pozostaje niewielki ślad.

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  WYjdzie taniej ale czy Ci się będzie opłacać? Jak masz starą szybę (wypiaskowaną) warto inwestować? W moim przypadku zrobienie 2 pajączków chcieli 120zł (2 lata temu) - a za nową szybę dałem 320zł/ ale cena oczywiście zależy od auta.
 • Poziom 25  
  Dzięki Panowie za odpowiedzi. Ale czy (zakładając, że odpryski się nie powiększą) policja/stacja kontroli pojazdów mogą się doczepić do tego? pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Pewnie, że mogą. Ale nie ma reguły wszystko zależy od dobrej czy złej woli.