Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję kursu naprawy drukarek.

jacekostry 14 Sie 2010 16:12 3494 3
  • #1 14 Sie 2010 16:12
    jacekostry
    Poziom 1  

Witam wszystkich

Mam pytanie czy wie ktoś może czy prowadzone są kursy na naprawę drukarek?, Chciałbym otworzyć własny biznes zajmujący się naprawą drukarek ale mam mało doświadczenia.Posiadam skończony kurs regeneracji tonerów laserowych i kartridży do drukarek.Do szczęścia potrzebny był by mi jeszcze tylko kurs ogólny opisujący budowę ,diagnozę i serwis drukarek. Czy prowadzone są takie kursy?.

0 3
  • #2 15 Sie 2010 13:12
    endriuf
    Spec od drukarek

HP prowadziło takie szkolenia. Swego czasu też się za czymś takim rozglądałem. Ale niestety jest to kosztowna sprawa. Wtedy taki koszt wynosił ok. 1000$. Możesz popytać w firmach w twojej okolicy. Może któraś zechce przeprowadzić coś takiego. Ale tak szczerze to tylko praktyka da ci odpowiednie doświadczenie. Na rynku jest "milion" urządzeń drukujących i wyjaśnienie budowy i naprawy usterek zajęło by miesiące. Możesz poszukać pracownika z doświadczeniem lub zlecać naprawy podwykonawcom w przypadku gdy nie będziesz mógł sobie poradzić. Korzystaj z tego forum, ściągaj instrukcje serwisowe (jeśli nie będziesz miał wystarczająco dużo punktów, podaruję ci), czytaj posty. Można naprawdę dużo się dowiedzieć.

0
  • #3 15 Sie 2010 15:04
    pitbaw
    Poziom 21  

endriuf napisał:
    .... Ale tak szczerze to tylko praktyka da ci odpowiednie doświadczenie. Na rynku jest "milion" urządzeń drukujących i wyjaśnienie budowy i naprawy usterek zajęło by miesiące. Możesz poszukać pracownika z doświadczeniem lub zlecać naprawy podwykonawcom w przypadku gdy nie będziesz mógł sobie poradzić......

Tak jak kolega mówi - praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka (lata zbierania doświadczeń).
    Otwarcie własnego biznesu - OK. Ale największy problem nie jest w tym jak naprawiać, tylko co i dla kogo naprawiać. Nawet super wiedza w dziedzinie serwisu nic nie da jak nie będzie zleceń. Chyba że masz bardzo dobre pojęcie o biznesie - wtedy zatrudnij sobie serwisanta, albo podwykonawcę, a Ty "łap" zlecenia, pozyskuj nowych, stałych klientów.
    Napisz czy chcesz zacząć działać w dużym czy małym mieście - mam doświadczenie w jednym i drugim.

0
  • #4 16 Sie 2010 08:15
    piotr_krak
    Poziom 24  

A cóż Ci z takiego kursu?

Powiedzmy że firma HP przeprowadzi takie szkolenie. Przeprowadzi je tylko i wyłącznie na swoich produktach. Jak się rozglądniesz to na rynku jest dużo innych firm sprzedających drukarki laserowe jak i atramentowe.
    Powiedzmy że nauczysz się dla firmy HP otwierasz serwis a tu dostajesz drukarkę Canona i co wtedy? Dlatego jest to bezsensu.

PRAKTYKA - PRAKTYKA i jeszcze raz PRAKTYKA !!

mały kurs i to za free ;)
    - Jak ktoś Ci przyniesie drukarkę za 150 zł bądź nawet 250 zł i jak mu powiesz że koszt naprawy będzie w przybliżonej cenie to Ci podziękuje i kupi sobie nową.
    - Jak zepsuta płyta, mały problem polutujesz, gdy jakiś układ koszt jego czasem zadziwi Cie, więc drukarka jako utylizacja bądź zostawiasz ją przyda się dla innego klienta
    - musisz nauczyć się jedynie rozbierać drukarki, nabrać wprawy z plastikami (jest to montaż jednorazowy, na pewno coś połamiesz) najczęstsze usterki zacinanie przeczyszczasz rolki bądź wyciągasz jakieś przedmioty pieniążki, mini zabawki.

0
  Szukaj w 5mln produktów