Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Mio moov 500, problem z wgraniem automapy.

14 Sie 2010 16:20 41776 35
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na wstępie powiem, że próbowałem już różnych sposobów. Począwszy od jakiś bezinwazyjnych skryptów kończąc na instalacji windowsa CE i oczywiście bez rezultatu. Szukałem na różnych forach, googlowałem, jednak mam już dosyć. Wiem że każdy ma potrzebujących w du**e, ale może się znajdzie ktoś litościwy.

Więc zakupiłem nawigacje Mio moov 500, Mapy dołączone do tego sprzętu są po prostu beznadziejne. Mam u siebie na komputerze kupione AutoMapa 6.5.0 (1059) PL. Zakupiłem również kartę pamięci Kingston SD 2GB.
    Chciałbym aby bezpośrednio po włączeniu załadowała się AutoMapa.

Czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak krowie na rowie co mam zrobić? uwierzcie mi spędziłem już wiele godzin na marne. Naprzód trzeba niby ja odblokować, ale czytałem też ze seria moov jest już odblokowana. Zgłupiałem już po prostu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • Poziom 2  
    Normalnie trzeba ją odblokować i będzie hulało :)
  • Poziom 10  
    Jesli chcesz aby Automapa uruchamiala się wraz z włączeniem nawigacji to nic prostszego:
    -> wgraj automape na karte pamieci
    -> skopiuj plik wceAM.exe do urzedzenia Mio Moov 500 a dokladniej do folderu Program Files/MioMap
    -> w powyzszym folderze zmien nazwe MioMap.exe na MioMap_oryg.exe
    -> skopiowany plik wceAM.exe zamien na MioMap.exe

KONIEC

• Poziom 43  
    lewy849 napisał:
    Jesli chcesz aby Automapa uruchamiala się wraz z włączeniem nawigacji to nic prostszego:
    -> wgraj automape na karte pamieci
    -> skopiuj plik wceAM.exe do urzedzenia Mio Moov 500 a dokladniej do folderu Program Files/MioMap
    -> w powyzszym folderze zmien nazwe MioMap.exe na MioMap_oryg.exe
    -> skopiowany plik wceAM.exe zamien na MioMap.exe

KONIEC

Świetna porada, no wręcz genialna.
    Mio tak bardzo lubi zmiany na flash że po takich operacjach potrafi się zawiesić i stracić kontakt z PC. Oczywiście dla kolegi to nie problem - to nie jego nawigacja.

Nie pisz bzdur że szukałeś.
    Przynajmniej na 3 forach są pliki skryptu z sekwencją uruchomienia na mio moov automapy poprzez włożenie karty SD.

Gdybyś nie skłamał w pierwszym poście dostałbyś linki.
    Kłamstwo nie popłaca :!:
  • Poziom 2  
    Proszę nie kasować wszystkich moich postów, to jest żałosne zachowanie. Mam prawo udzielać się w swoim topicu więc proszę tego nie robić.

Jeśli chodzi Ci o skrypty, to ten z naszego forum nie działa:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1496935.html

Na innym forum porada z panelem Windows Ce też nie działała.

Moderowany przez marek216:

Żale na moderatorów wylewaj administratorowi na e-mail.

• Poziom 10  
    W załączniku masz program i instrukcje obsługi odblokowania urzadzenia Mio Moov 500 poprzez panel. Prosto sie to robi i w razie czego łatwo powrocic do oryginalnej nawigacji. W odroznieniu od sposobu z uzyciem karty nie zawiesza się, jest stabilniejszy.
    Załączniki:
  • Poziom 38  
    Zamieszczony przez Ciebie Panel odblokowujacy ma sporo wad, m.in:

1. nie umozliwia uruchomienia oryginalnej mapy MioMap - po co robic Panel, w kt. nie mozna pracowac na oryginalnej mapie??

2. brak polecenia wykonania backupu appstartupsec.ini - jest za to jego edycja, w ktorej mozna sie pomylic - prosciej zamiescic zmodyfikowany plik oraz oryginalny, zbackupiowany.

3. sugestia PODMIANY pliku miomap.exe bez wykonania backupu jest wrecz karygodna.. Az cud, ze nie kazesz modyfikowac path.xml :)

Np. TEN moj Panel do moov 500 jest pozbawiony opisanych wad i duzo prostszy w samodzielnej instalacji - zapewnia takze szybkie i proste przywrocenie ustawien fabrycznych - wazne dla zachowania gwarancji!!

Chetnym proponuje porownanie mozliwosci, wygody instalacji i estetyki obu Paneli :)
  • Poziom 10  
    Pontikos napisał:
    Zamieszczony przez Ciebie Panel odblokowujacy ma sporo wad, m.in:

2. brak polecenia wykonania backupu appstartupsec.ini - jest za to jego edycja, w ktorej mozna sie pomylic - prosciej zamiescic zmodyfikowany plik oraz oryginalny, zbackupiowany.

Juz na samym poczatku instrukcji powiedziane jest żeby :
    "Zrobić kopię zapasową całego "My Flash Disk"
  • Poziom 26  
    kristoffer91 napisał:
    <...>
    Jeśli chodzi Ci o skrypty, to ten z naszego forum nie działa:
    <...>

Witam

Nie wiem, czy śledzisz tamten wątek, ale akurat dwa dni temu wrzuciłem tam swój opis krok po kroku, oraz skrypt, jak widać nieco róźniący się od poprzednich.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8412814#8412814
    Dodam, znalezione gotowce też nie od razu zadziałały jak należy i skrypt powstał na podstawie pozbierania pewnych informacji, na różnych forach, oraz wreszcie własnych ustaleń, zrobionych programem Process Explorer (szczegóły w ww. poście). Domniemywam, że istnieją różne wersje Mio 500, w związku z tym trzeba czasem trochę pokombinować, np. z nazwami katalogów tudzież procesów, które trzeba ubić(odblokowywałem ten sprzęt po raz pierwszy i być może ostatni, zajmuję się tym sporadycznie)

Kolejna sprawa: żalisz się, że nie działa Ci ten sposób, nie działa tamten. Lecz nie raczyłeś choć w paru słowach opisać co dokładnie robiłeś, jakie były efekty. Na przykład czy AM w ogóle się uruchamiała, albo jaką nazwę nosił katalog, w którym umieszczałeś na karcie pliki Mortscripta. Ważna jest nazwa tego katalogu, patrz p.1 mojego opisu.
    Proponuję też na początek - jeżeli jesteś nadal zainteresowany metodą "bezinwazyjną" - zamiast AM, spróbować odpalić wspomniany Process Explorer. Jest w załączniku w tamtym poście, wystarczy wypakować na kartę SD. Skrypt w pliku Auto.mscr powinien wyglądać tak:
    Code:
    Run("\Storage Card\pe-ce\pe.exe")

Jeżeli się uda, czyli odpalisz PE (a przy okazji obejrzysz uruchomione procesy), wówczas będzie można kombinować ze skryptem dla Automapy.
    Powodzenia.

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 38  
    lewy849 - nie widze sensu w kopiowaniu calego my flash disku - tym bardziej, ze za pomoca plyty dolaczonej do MIO mozna prosciej i szybciej przywrocic caly oryginal.

Uwazam jednak, ze prosta kopia dwoch plikow ktore modyfikujesz, ma wiekszy sens - w dobrze przygotowanym Pakiecie backup podmienianych plikow powinien wykonac sie wrecz automatycznie :)

Zaleta takiego rozwiazania jest takze to, ze latwo i szybko, trzema kliknieciami, powracasz do stanu fabrycznego. Zamiast kopiowania kilkuset megabajtow :P

Stanley_P - jesli juz tak ladnie pozbierales i skompilowales wiedze na temat bezinwazyjnego odblokowania tego modelu, moze pokusisz sie tez o przygotowanie takiego odblokowania dla mio moov 500 z softem Navmana (nie miomap) ? :)
  • Poziom 26  
    Pontikos napisał:
    <...>
    Stanley_P - jesli juz tak ladnie pozbierales i skompilowales wiedze na temat bezinwazyjnego odblokowania tego modelu, moze pokusisz sie tez o przygotowanie takiego odblokowania dla mio moov 500 z softem Navmana (nie miomap) ? :)

Witam

Tak jak wspominałem, z odblokowywaniem mam do czynienia sporadycznie, nie jest to nawet moje hobby ;-) Nawet nie wiedziałem, że są Mio z (oryginalnym)softem nie-Mio ;-) Notabene Mio 500 który kilka dni temu miałem w rękach, teraz jest kilkaset kilometrów ode mnie, wraz z urlopującym właścicielem.

Przypuszczam jednak, że jeśli w tych modelach działa tips: jeżeli włożymy kartę SD zawierajacą katalog o odpowiedniej nazwie (np. Cobia_500_64) oraz jest wtedy automatycznie uruchamiany znajdujący w tymże katalogu plik o nazwie Auto.exe - wówczas wystarczy napisanie odpowiedniego mortscriptu, startującego daną aplikację (np. Automapę lub inny program). Ewentualnie w skrypcie należy dodatkowo odpowiednio "wykillować" niektóre procesy.
    Uważam, że dla uważnego czytelnika dość informacji znajduje w poście/wątku, do którego link podałem wcześniej; pomocny może się także okazać załączony tam PocketPC Process Explorer.

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 38  
    Przyznam ze nie sprawdzalem czy dziala z karty Cobia...
    Skupilem sie jednak na procesie SmartST_CE.exe ktory jest w tej edycji kluczowy :)
    Ale masz calkowita racje - uwazny czytelnik jest w stanie samodzielnie wykonac reszte, opierajac sie na tym co piszemy!
  • Poziom 1  
    Witam jak w temacie mam mio moov 500 wgrałem w pare innych nawigacjii auto mapę ale w tej nawigacjii bardzo a nawet powiedziałbym za ręke poprowadził mnie lewy849 tak jak powiedział wgrałem zamieniłem pliki zmieniłem wszystko tak jak napisał i działa bez zarzutów.
  • Poziom 16  
    Czy mozecie mi podpowiedzieć dlaczego przy wyłączaniu AM 6.6 przyciskiem zamknij w tym momencie zawiesza mi się Mio. Muszę dać reset - off i dopiero od nowa się wgrywa mapa z ustawieniami początkowymi. Jest to duże utrudnienie.
    Dodam że mam skrypt na karcie ktory odpala mi AM
  • Poziom 38  
    Mozemy ;)
    odpowiada za to wpis:
    Code:
    QuitOnExecute = YES

w main.ini, w sekcji odpalania Automapy - blad lub zamierzenie programisty - by przed uruchomieniem Automapy wylaczyc WSZYSTKO (max pamieci) - a wiec i mozliwosc powrotu do menu lub Pulpitu :) nalezy zmienic na:
    Code:
    QuitOnExecute = NO
  • Poziom 16  
    Za nic nie mogę znaleść tego wpisu .
    Mam na karcie skrypt uruchamiający :
    Cobia_500_64 i w nim takie pliki :
    Auto.exe, MortScript.exe, Killproc.exe,setup.dll, mortzip.dll, praz Auto.mscr a w nim: Kill("explorer.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")
    Kill("miomap.exe")
    Kill("AppStartupSec.exe")
    Run("\Storage Card\Automapa EU\wceAm.exe")
    Nie wiem gdzie to szukać - pliss
    Na karcie sprawdziłem te pliki wraz z plikami AM też na karcie.
  • Poziom 38  
    no problem - to prostsza wersja odblokowania, bez Panelu.

Jesli skrypt powylacza WSZYSTKO na urzadzeniu i uruchomi Automape (taki jest efekt jego dziania) - a nastepnie wylaczysz takze AM - to co pozostanie? NIC !!!
    Wiec NIC sie nie dzieje na urzadzeniu - nie zawiesze sie ono, ale tez nie uruchamia zadnego procesu :)

upraszczajac - dopisz na koncu skryptu linie:
    Code:
    run ("explorer.exe")

albo zaremuj linie killujaca Explorera :)
  • Poziom 16  
    Dodałem tą linię na końcu - poprawiłem tylko run na Run z dużej ,chyba tak ma być. Nic to nie dało . Dałem w pierwszej lini Rem zamiast Kill i explorer też nic
    Na koniec dodałem po lini Run z AM tak :
    Kill("explorer.exe")
    Kill("Miomap2008.exe")
    Kill("miomap.exe")
    Kill("AppStartupSec.exe")
    Run("\Storage Card\Automapa EU\wceAm.exe")
    Run("Miomap2008.exe")
    Run("miomap.exe")
    Run("AppStartupSec.exe")
    myślałem że wykona to od początku i dalej po naciśnięciu Koniec zawiesza się.
    DODAM : Miałem wcześniej zrobiony pulpit było cacy 1 dzień. Zawiesił się Fatal błąd i koniec. Udało mi się go postawić przy rozładowaniu ALE co strachu się najadłem to moje.
    Miałem plik system na karcie i zmieniłem ściezkę w appstartupsec.ini
    na : ProcessFile=Program Files/System/System2.exe"
    ruszyło to nawet chodziło na drugi dzień juz nie.
    Podejrzewam że nie miałem zaznaczone w swoim kompie -pokazuj rozszerzenia i dopisał mi coś do pliku .ini i dlatego tak się stało.
    Boję się teraz to ruszać abym znowu nie uwalił.
  • Poziom 16  
    Bałem się zmienić orginalną ścieżkę dostępu do nowego pulpitu bo już raz miałem zong....Ledwo przywróciłem mio do życia.
    Do wszystkich UWAGA.!. ustawcie sobie przed zabawą z mio pokazywanie rozszerzeń plików w windowsie. Nie miałem tego i stąd problemy.Dopisuje sobie np. ini po kropce. I zamiast .exe to mamy .exe.ini Doczytałem że wiele ludzi ma z tym problem ale po długich poszukiwaniach.
    A tak wogole to nie ma sie czego bać tej navi . Jest prosta w odblokowaniu jak każda .
    pozdrawiam
    WK
  • Poziom 26  
    wkrleg napisał:
    <...> Do wszystkich UWAGA.!. ustawcie sobie przed zabawą z mio pokazywanie rozszerzeń plików w windowsie. Nie miałem tego i stąd problemy.Dopisuje sobie np. ini po kropce. I zamiast .exe to mamy .exe.ini Doczytałem że wiele ludzi ma z tym problem ale po długich poszukiwaniach.
    <...>

Dlatego do zabaw z plikami zamiast systemowego Eksploratora ZAWSZE używam Total Commandera ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 16  
    Ja trochę zapomniałem o tym programie , on zawsze pokazywał pełne rozszerzenia. Był dobry. Ale już w nowym kompie też go mam.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam jako człowiek totalnie zielony w temacie :cry:.
    1. Nawigacja MIO 500 Moov kupiona fabrycznie z Automapą w grudniu 2009. (licencja na rok, uaktualnienia nie było przez ten czas).
    2. Chciałem sprawdzić, jaką wielkość pamięci SD (czy SDHC??) ma top urządzenie, ale niestety, pod WinXP wyjęta karta pamięci nie jest widziana jako nośnik (0 pojemności). Pierwszy punkt, którego nie rozumiem. Na karcie nie ma żadnych napisów o tym informujących.
    3. Kolega ma install nowszej Automapy, ale na kartę 4GB. Doczytałem się, że o tej wielkości to moze być SDHC (ponad 95% kart dostępnych), reszta to zanikająca generacja kart SD 4GB. Jaka karta pamięci może być czytana w tej nawigacji- ściślej, czy byłaby czytana SDHC?? Czy jest różnica pomiędzy microSDHC z adapterem a SDHC??
    4. Doczytałem się z tego wątku, że samo zainstalowanie Automapy z Instalu przez czytnik kart na kartę pamięci to nie wystarczy; trzeba nawigację odblokować. Z tym są związane dwa pytania: Czy w razie odblokowania, z poprzedniej, kupionej legalnie nawigacji da się korzystać, czy nie??- gdy install się nie powiedzie, lub nie będzie 4GB kart SD :?: Jeśli taka możliwość będzie to czy jest wśród Was ktoś z W-wy kto mógłby mi tą nawigację odblokować?? Czytałem opisy i nie czuję się coś na siłach aby zaryzykować. Nigdy tego nie robiłem.
    5. Czy samo odblokowanie urządzenia to już powód prawny do utraty licencji- w razie gdy z instalem się coś nie powiedzie??
    Podziękowania za ew. porady.
    Tomek.
  • Poziom 38  
    1. mio moov 500 nifdy nie bylka oryginalnie sprzedawana z Automapa.
    2. zawartosc karty pokazuje sie na DRUGIM nowym dysku, po podlaczeniu mio via USB do PC
    3. ten model obsluguje karty SDHC do 16 GB
    4. jesli odblokowanie bedzie na karcie (bylo to omawiane tutaj, poszukaj) mozna korzystac z obu map i bez utraty gwarancji
    5. patrz pkt.4
  • Poziom 11  
    Pontikos napisał:
    1. mio moov 500 nifdy nie bylka oryginalnie sprzedawana z Automapa.
    2. zawartosc karty pokazuje sie na DRUGIM nowym dysku, po podlaczeniu mio via USB do PC
    3. ten model obsluguje karty SDHC do 16 GB
    4. jesli odblokowanie bedzie na karcie (bylo to omawiane tutaj, poszukaj) mozna korzystac z obu map i bez utraty gwarancji
    5. patrz pkt.4

Dziękuję za pomoc odnośnie AD2 i AD3.
    Ad1 chodziło mi o to, że była licencja na oprogramowanie.

Co zaś mam wpisać w wyszukiwarce odnośnie AD4 czy to chodzi o "skrypty":
    :?::?:

Prośba jeszcze o jakiegoś linka czy wyjaśnienie abym rozumiał co to jest odblokowanie karty. Rozumiem, że urządzenie jest blokowane, aby urządzenie nie obsługiwało aplikacji zainstalowane z inną kartą niż ta "fabryczna". Ale jak zablokowana jest karta:?::!:
    Czy należy odblokować w jakiś sposób tą co jest i wtedy urządzenie uruchomić może inną aplikację na innej karcie (wszak inna wersja Automapy na innej karcie to inna aplikacja), czy jeszcze coś innego?? Przesuwanie przełącznika mechanicznego na karcie SD nic nie daje. Jak to blokowanie przełożyć np. na system pracy PC-ta z Windowsem??
  • Poziom 38  
    Mala wskazowka -cytujemy TYLKO fragmenty wypowiedzi, ktore NIE BYLY w poprzednim poscie - a byly np. szesc postow wczesniej. Szanujemy w ten sposob nawzajem swoja inteligencje :)

w szukajce mozesz wpisac np. odblokowanie moov 500 - i wsrod watkow wyszukujesz informacje o odblokowaniu tego modelu z karty SD. Znajdziesz, bo sam w takim watku podalem rozwiazanie. Nie, linka nie wstawie, dyskredytowal bym Twoje umiejetnosci :)

Karta nie jest zablokowana - zablokowana jest mozliwosc URUCHAMIANIA czegokolwiek innego, niz dal Tobie producent. Prosto mowiac - nie masz managera plikow :)
    Najprosciej skojarzyc z telefonem z SIMlockiem - masz locka, nie mozesz wlozyc karty z innej sieci GSM.

Zaleca sie, by odblokowanie i nowy program nawigacyjny byly na tej samej karcie SD.

BTW, kilka postow wyzej masz zamieszczone przeze mnie Odblokowanie tego modelu do skopiowania na pamiec urzadzenia.
  • Poziom 11  
    W czasach PRL krążył taki odwcip:
    Siedzi kapral u laryngologa na badaniu i laryngolog mówi: musimy zbadać ucho środkowe. Na to kapral: ja mam tylko ucho lewe i prawe panie doktorze!.
    Tym kapralem jestem ja.
    Przeczytałem plik HOW-TO-MIO-moov-500-menu.txt. Zmieniłem appstartupsec.ini
    na appstartupsec_BAK.ini. Znalazłem folder My Flash Disk z rozpakowanego zip-a.
    Ale gdzie jest polecane okno programu ActiveSynth ?? Nie mam pojęcia. Czy cały folder My Flash Disk z zip-a przekopiować do MIO DEVICE?? Czy może folder Program Files?? Jest tam też folder MioMap i pliki *.ini (pewnie do nadpisania) ale za to nie ma folderu Menu. Czy ma być on dokopiowany?
  • Poziom 38  
    Przepraszam za blad w opisie - po prostu folder "Program Files" na urzadzeniu NADPISUJESZ folderem "Program Files" z pakietu (zwroc uwage, by "Program Files" NIE znalazlo sie WEWNATRZ "Program Files" :)

BTW, apropo's laryngologow - powiadaja oni, ze narodowcy najczesniej choruja na nie-zyt gardla :)
  • Poziom 11  
    Gorące podziękowania!!.

Włożyłem do MIO inną kartę z aplikacją starszej jeszcze AutoMapy i się uruchomiła!. Wróciłem z powrotem i jest ta co była, czyli 6.2.1

Natomiast gdzie można zweryfikować zasoby nawigacji (w nowym menu GPS-service).
    Jest:

Urządzenie
    517,28KB724KB
    163,96MB/445MB

Physical Memory 49,02MB/60,37MB
    Virtual Memory 27,88MB/32MB

Natomiast instalacja drugiej aplikacji.

Skoro ma być na tej samej karcie pamięci, to czy wystarczy na oryginalnej karcie SD zmienić nazwę folderu AutoMapa EU np. na AutoMapa EU_BAK i dokonać instalacji?? AI ponieważ karta SD z MIO 500 w czytniku jest nadal niewidoczna, (jest na to jakaś rada :?: :?:) więc powstaje albo instalowanie na np. 4GB karcie "czystej" i jej używanie, albo długie instalowanie z PC-ta na nawigacji - czego bym wolał uniknąć. Co wybrać?? Czy można dokonać instalacji na czystej karcie, a później przekopiować wszystkie pliki na oryginalną SD z nawigacji?
  • Poziom 38  
    Navigacja mio moov 500 NIE MA "oryginalnej" karty w komplecie.
    Automape instalujesz zgodnie z poleceniami na ekranie. Nie mam pojecia w jakim celu chcesz miec dwie wersje tego samego programu na karcie.

Czytnik kart i czytnik w urzadzeniu sa tak samo szybkie - jesli uzywasz USB-2
  • Poziom 11  
    BTW, czy:
    1. brak możliwości złapania sygnalu GPS
    2. Komunikat: "Wystąpiła wewnętrzna niezgodność danych" (komunikat podczas przeliczania trasy- trasa nie została wyznaczona)
    mogą być wynikiem włożenia innej karty SD niż ta dostarczona oryginalna??
    Komunikaty głosowe powitalne, możliwości ustawień są zachowane.
    Podziękowania!>
    Tomek.