Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring przy pomocy kamerki internetowej USB

atlantycki 14 Aug 2010 17:28 8340 5
    atlantycki
    Level 18  
    Witam

Chciałbym zrobić amatorski monitoring za pomocą kamerki USB . Z tego co już wyczytałem długość kabla bez żadnych wzmacniaczy to około 7M w zależności od kamerki (czyli metodą prób i błędów) . Chodzi mi o zewnętrzny monitoring , tak więc będę musiał umieścić kamerkę w szczelnej obudowie . W grę wchodzą 2 rozwiązania albo statyczna kamerka albo zakup atrapy która kieruje się na ruch i wbudowanie w niej kamerki internetowej USB . Oczywiście wszystko jak najniższym kosztem . Wszystko mam mniej-więcej przemyślanie , nie wiem tylko jakiego oprogramowania użyć , chodzi mi o zapis obrazu bezpośrednio na dysk . Z tego co pamiętam standardowy programik otrzymany wraz z kamerką np. Logitech tworzy bardzo duże pliki ,chciałbym jakoś je zmniejszyć i zachować dobrą jakość . Proszę o jakieś sugestie .

Pozdrawiam
    Magister_123
    Level 36  
    Jako że w sumie nie dawno chciałem coś podobnego popełnić to powiem szczerze że kamerka internetowa nie nadaje się w ogóle do tego.
    Zaświeciło mocne słońce i na monitorze mleko. Zero widoczności. Ta sama sytuacja gdy zaczyna robić się szaro. Nie wspominając o monitoringu w nocy.
    Wątpliwa jest również żywotność takiej kamery w warunkach zewnętrznych.
    Na Alledrogo można czasami za małe pieniądze wyrwać używane kamery które są do tego przystosowane.
    Rettpol
    Level 10  
    Wg mnie kamerka internetowa nadaje się na monitoring,ale taki typowo amatorski z racji tego,że pod względem konfiguracji nie prezentuje się najlepiej. Jeżeli bierzemy się za to poważnie,to trzeba trochę zainwestować.