Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

briggs and stratton - kosiarka, duże drgania po uderzeniu

14 Sie 2010 19:16 33416 14
  • Poziom 10  
    Witam, dziś się załamałem gdyż kosiłem trawę i z niej nie wiem skąd znalazł się wystający pręt, przejechałem kosiarką po nim i od tego czasu są moje problemy gdyż nóż jest skrzywiony a kosiarka strasznie nie równo chodzi i bardzo drży, przypuszczam że szlag trafił wał korbowy i teraz moje pytanie, ile takie coś może kosztować wymiana?? I jeżeli to zostanie zrobione, to kosiarka dalej będzie dobrze chodzi czy lepiej już zbierać pieniądze na nową?? Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Ja się jeszcze oszukuje że może klin poszedł,
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ok dzięki, już próbowałem wyjąłem nóż i kosiarka jakby mniej drży, ale dalej tak nie równo chodzi.
  • Poziom 34  
    Wał korbowy do prostowania, plus wymiana uszczelniacz to opcja minimum. Maximum to nowy wał korbowy lub silnik.
  • Poziom 30  
    ...
    Na początku sprawdź klin na kole zamachowym, a nie odrazu wał do prostowania.
  • Poziom 10  
    Z tego wychodzi, że lepiej jest chyba kupić nowy silnik?? Jest to silnik B&S 450 czyli jeden z najmniejszych. Normalnie nie umiem sobie tego wybaczyć, że tak załatwiłem ta kosiarkę
  • Poziom 22  
    Nie wpadaj w panikę, możliwe ,że masz krzywy wał, ale czy wymieniłeś nóż na nowy?
    Z Twojego postu wynika ,że uruchomiałeś kosiarkę bez noża!!!!!
    Na wszelki wypadek podaj kolegom typ silnika i zapytaj z jakich serii silników BS musisz szukać (ewentualnie) wału.
    Naprawę i rozwianie wątpliwosci zacznij od wymiany noza...
    pozdro Slawek
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rycho T napisał:
    Jeżeli uderzenie było tak silne, że skrzywił się nóż, to niema sposobu aby wał tego nie odczul.
    Możesz to łatwo sprawdzić, przewróć kosiarkę "do tyłu' zdejm nóż, wykręć swiecę i niech ktoś pociągnie za sznurek.
    Zorientujesz się czy wał jest krzywy, patrząc na niego gdy będzie się obracał.
    Możesz zaryzykować i poszukać wału na Allegro.
    Musisz zwracać uwagę na średnicę w miejscu panewki korbowodu, nowsze silniki maja mniejszą średnicę.

Sprawdziłem to domowym sposobem i masz rację, wał jest krzywy, ma jakieś 5 mm bicia osiowego, ewidentnie widać że jest krzywy.
    Mam takie pytanie, czy dałbym radę sam wymienić ten wał czy lepiej go dać do jakiegoś mechanika?
    Czy mógłbyś mniej więcej powiedzieć ile by taki wał mógł kosztować do B&S 450 148 cc, takie oznaczenia ma ten silnik.

Dodano po 7 [minuty]:

z tego co widzę, na różnych forach można prostować wał bez rozbierania silnika??

Dodano po 7 [minuty]:

Czy po prostowaniu wału, będzie jeszcze dobrze chodzić ta kosiarka?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Szukam już w necie jakiegoś dystrybutora wałów i ciężko coś znaleźć do B&S, Ty jesteś doświadczona osobą w tych sprawach mógłbyś coś polecić??
  • Poziom 30  
    Czy w tym silniku co masz jest cylinder jako całość z karterami ? Jeżeli tak to mogę Ci oddać cały silnik tzn. spód z wałem, tłokiem cylindrem ...
  • Poziom 10  
    Tu jest dokładny kod
    9T502 0124 B1 08012351

Dodano po 9 [minuty]:

briggs and stratton - kosiarka, duże drgania po uderzeniu

A to jest winowajca i skutek