Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop nie wykrywa karty WIFI.

14 Aug 2010 19:40 3819 8
  • Level 10  
    Witajcie,

Posiada laptopa HP Elitebook 6930p gdzie domyślnie jest zamontowana karta Broadcoma obsługująca standard G. W związku, że w domu posiadam sieci WLAN opartą o standard N, postanowiłem zakupić kartę INTEL 4965AGN, jednak ku mojemy ździwieniu mój laptop po zamontowaniu jej, wogóle nic nie wykrywa, żadnej karty. Sprawdziłem kartę w laptopie syna i wszystko działa prawidłowo. Czy mogłibyście mi pomóc w ustaleniu przyczyny takiego zachowania, gdyż bardzo mi zależy na tym aby ta karta jakoś zadziałała.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.
  • Level 43  
    A syn ma przypadkiem laptop, firmy innej od HP?
    Jak tak, to trzeba będzie ją przerobić, aby udawała kartę dozwoloną przez HP.
  • Level 10  
    Tak to prawda, laptop syna to Compal JHL90
  • Level 43  
    Więc wszystko jasne, użyj szukaj na Elektrodzie i Google, znajdziesz opisy problemu.
  • Level 37  
    Z tego co wiem, lapki Acera i inne mają zablokowane korzystanie z innych kart niż tych co daje producent. Aby to ominąć trzeba bawić sie z biosem lub samą kartą. Pewien nie jestem jak to wygląda uCiebie, ale jest b.prawdopodobne że tak jest.
  • Level 10  
    Czyli rozumiem, że aby ten problem rozwiązać musiałbym mieć albo kartę INTEL 5300, z którą te laptopy wychodziły albo też zmodyfikować bios? Tylko że mógłby mi ktoś poradzić gdzie o tym przeczytać
  • Level 43  
    Dokładnie, reszta jest w opcji szukaj. ;-)
  • Level 10  
    Chyba jednak bezpieczniejszą opcją będzie kupno karty INTEL 5300AGN i zamontowaniu jej bez modyfikacji biosu. Czy ktokolwiek z was mógłby podać mi jakiś namiar na serwis lub sklep gdzie takową kartę kupię, gdyż jak sądzę w serwisie HP sobie ładnie za nią policzą.
  • Level 37  
    Serwisy aukcyjne i fora internetowe.