Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z lodówka Whirlpool ARC 5550 dalej się powtarza

09 Wrz 2004 17:30 7149 21
  • Poziom 10  
    Pytałem się juz tydzien temu, tutaj na forum "chodzi mi o to, że po tym jak agregat przestanie chodzić, lodówka wydaje odgłosy, jakby ktos pukał w nią, stukał od tyłu. Co może byc tego powodem. Prosze o dopowiedź. "
    Scianka z tyłu chlodziarki w środku nie jest odklejona i nie ugina się. Powyzsze odgłosy sś podobne do pekajacyh bąbelek w papierowych kopertach zabezpieczających. Prosze o dopowiedź
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    trwa to w różnych odstępach czasu, czasem sa dwa odgłosy występujące po sobie czasem jeden.
  • Poziom 10  
    waga, ale wplywa na prace lodówki, jak sobie z nia poradzić.
  • Poziom 10  
    tzn. wada, czyli co wymiana na nową.
  • Poziom 10  
    nie dzieje sie to cały czas, czasem jest dzień, że jest spokój, a czasem własnie puka, ten problem pojawil sie jakies 2 miesiące temu a lodówke mam od lutego.
  • Poziom 10  
    czyli ustawienie mocy chłodzenia też może pomóc, a wada jest nabyta czy byla przy zakupie.
  • Poziom 10  
    ja kiedyś przesywałem lodówke, może teraz stoi na nierównym gruncie i to jest powodem takich odgłosów
  • Poziom 10  
    chyba jesdna stoi dobrze nie buja sie, teraz gdy agregat sie wyłączył po około 10 sekundach były 2 stukniecia, odgłosy.
  • Poziom 10  
    Nie przechyla się, ustawienie termostatu jest w pozycji prawie polowa i jak nadmienilem, agregat jak sie wyłączył po ok. 10 sekundach dwa stukniecia.
  • Poziom 21  
    Witam. Niekoniecznie powodem takich odgłosów jest sprężarka. Nie wiem jakim czynnikiem jest napełniony układ tej chłodziarki ale nowe gazy (izobutan) zachowują się w ten sposób ze przy rozprężaniu w układzie wydają odgłosy bardzo rózne. Od syczenia i bulgotania począwszy a skończywszy na denerwującym stukaniu czy trzeszczeniu. Może być też taka sytuacja, że trzeszczy i puka pracujący plastik tylnej ściany chłodziarki lub inna część obudowy. Znalezienie przyczyny to czasem zabawa w Sherlocka, a reklamacja nic nie da, jeśli ten typ tak ma. Proponuję poszukać kogoś kto ma taki sprzęt i skonsultować się z nim.
  • Poziom 21  
    Witam. Niekoniecznie powodem takich odgłosów jest sprężarka. Nie wiem jakim czynnikiem jest napełniony układ tej chłodziarki ale nowe gazy (izobutan) zachowują się w ten sposób ze przy rozprężaniu w układzie wydają odgłosy bardzo rózne. Od syczenia i bulgotania począwszy a skończywszy na denerwującym stukaniu czy trzeszczeniu. Może być też taka sytuacja, że trzeszczy i puka pracujący plastik tylnej ściany chłodziarki lub inna część obudowy. Znalezienie przyczyny to czasem zabawa w Sherlocka, a reklamacja nic nie da, jeśli ten typ tak ma. Proponuję poszukać kogoś kto ma taki sprzęt i skonsultować się z nim.
  • Poziom 10  
    tak w tym modelu występuje izobutan, czasem odglosy sa dziwne, czasem nawet śmieszne podobne do gdakania kury bądź kurczaków
  • Poziom 15  
    Witam.
    Proponuję dokładnie przeczytać instrukcje obsługi .Na końcu może być wzmianka o typowych odgłosach jakie mogą się pojawiać w czasie pracy sprężarki i po wyłączeniu, a pozatym Masz 7lat gwarancji na układ chłodniczy . Wezwanie serwisu bez powodu to kasa nie Twoja.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    w instrukcji jest faktycznie napisane, że mogą pojawic się odgłosy ale czy az tak głośne. Teraz lodówka wydaje odgłosy 3 bądź więcej razy po wyłączeniu agregatu.