Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[200zł] Płyta do E5200: LGA775, DDR2, grafika, PCI-E

14 Sie 2010 20:40 1548 16
  • Poziom 9  
    Cześć, nazywam się Agnieszka i nie znam sie zbyt dobrze na komputerach, dlatego serdecznie proszę o pomoc.

Kupiłam wczoraj procesor na Allegro za 200zł -> Intel Dual Core E5200 s. LGA775 (błagam, powiedzcie,
    że to dobry wybór :D). Ale teraz mam problem z wyborem płyty.

Wymagane:

• socket LGA775 oczywiście
    • kosztować do 200zł (to absolutny maks.)
    • maksymalnie wykorzystywać możliwości procesora E5200 (tak żeby go rozkręcić przynajmniej do 3GHz)
    • mieć zintegrowaną kartę graficzną (najlepiej całkiem dobrą)
    • gniazdo PCI-E (dla przyszłego użycia)
    • pamięć DDR2

Mile widziane:

• Płyta firmy ASUS
    • BIOS firmy Award
    • karta dźwiękowa
    • karta sieciowa

Szukałam trochę i ciekawą płytę która spełnia większość moich warunków to płyta: ASUS P5KPL-AM SE. Nie wiadomo tylko jaki też BIOS ma ta płyta (do Phoenix'a nie mam wielkiego zaufania...).
    Nie wiem też czy ta płyta pozwoli mi na pełne wykorzystanie procesora E5200 - i tutaj wkraczacie Wy, znawcy. ;) . Proszę o podpowiedź co wybrać. ;)
  • Poziom 35  
    agniecha90 napisał:

Kupiłam wczoraj procesor na Allegro za 200zł -> Intel Dual Core E5200 s. LGA775 (błagam, powiedzcie,że to dobry wybór :D).

Znakomity wybór.
    Szukaj czegoś na chipsecie G41/G43. Spójrz np. na aukcję allegro nr 1187275152 lub 1179396231. Dobra ekonomiczna płyta w dodatku z wbudowaną kartą graficzną i mieści się w budżecie.
  • Poziom 43  
    Poczytasz o chipsetach G43 to się dowiesz...
    Używanie Google nie boli, Regulamin też nakazuje trochę inicjatywy.
  • Poziom 9  
    Yhym, czyli brać pod uwagę tylko płyty o chipsecie G41 i G43, dzięki za wskazówkę. Nawet nie wiedziałam że ma tko jakiekolwiek znaczenie.
  • Poziom 29  
    Słyszałem o nauczycielce informatyki, która tłumaczyła na lekcjach, że płyta główna w ogóle nie jest ważna, tylko procesor i Ram:)

Dodano po 1 [minuty]:

A według mnie płyta główna jest najważniejsza, więc dobrze że się spytałaś, którą wziąć
  • Poziom 43  
    Nawet najlepsza płyta główna zasilana zasilaczem np: Tracer staje się szmelcem.
  • Poziom 29  
    To akurat wiem, tylko żałuje ze późno się o tym dowiedziałem. W moim mieście są dziwne sklepy z komputerami (u was też tak jest?), np. jak składali komputer znajomemu (bardzo dobry sprzęt, skłądany był kilka lat temu, to pod config, procesor dwurdzeniowy, płytę gigabyte, dysk, nagrywarkę, kartę graficzna 7300gt, wsadzili mu zasilacz 400watt tracera, a sklep to softon, składali go na zamówienie. Chciałem się spytać czy wy też się spotkaliście z takimi przypadkami?
  • Poziom 43  
    Tak!W sklepach tak właśnie składają komputery, super zestaw a zasilacz jakiś szmelc.
  • Poziom 29  
    Dlatego nie ufam teraz tym sklepom, czasami to takie mi kity wciskają że naprawdę. Mam pytanie adamadi33, jeżeli płyta i grafika chodzą na takim zasilaczu a kondensatory są ok, to po wymianie na nowy, markowy zasilacz, kondensatory mogą spuchnąć?
  • Poziom 39  
    Eidems napisał:
    ... jeżeli płyta i grafika chodzą na takim zasilaczu a kondensatory są ok, to po wymianie na nowy, markowy zasilacz, kondensatory mogą spuchnąć?
    Kondensatory puchną od złych zasilaczy ! Jeśli taki nie zdąży tego zrobić, to dobry markowy zasilacz im nie zaszkodzi - trochę dziwne to Twoje pytanie ?
  • Poziom 29  
    Chodziło mi bardziej, że jak pracuje na tym tracerze, kondesatory są ok, ale jak wymieni na markowy, czy po jakimś czasie one nie spuchną, dzięki za odpowiedź
  • Poziom 39  
    No nie, ta dyskusja jest coraz dziwniejsza ? Oczywiście, że mogą spuchnąć - to zależy nie tylko od zasilacza, ale również od jakości kondensatorów. Z tym, że szansa na to przy markowym zasilaczu jest znacznie mniejsza !
    Po za tym dobry zasilacz zawsze się przyda, nie tylko w odniesieniu do kondensatorów, ale i zapewniając odpowiedni poziom i stabilność napięć oraz zabezpieczenia przeciążeniowe i przepięciowe na odpowiednim poziomie. Dobry zasilacz, w razie czego ma sam paść, ale nie pociągnąć za sobą innych elementów, czyli płyty, CPU, grafiki, dysków itd.
  • Poziom 30  
    Jeszcze odpowiadając na pytanie w pierwszym poscie, Asus stosuje biosy AMI.
    A to czy bios AMI czy Award, większego znaczenia nie ma. Byleby producent nie olał supportu do danej płyty, niektórzy tak robią, z tego co widze to Asus raczej długo wypuszcza nowe biosy.
  • Poziom 9  
    Widzę, że rozwinęła się dyskusja nt. zasilaczy. ;) . Owszem, zasilacz też chcę kupić, ale z tym nie mam większego problemu. Biorę Fortrona 400W.