Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup używanej drukarki laserowej

robsum 02 Wrz 2005 20:02 76396 150
    Ptolek
    Poziom 36  
    A ja się zastanawiam czy lepiej kupić HP 6L czy 6P, czy może HP LJ 1100 oraz czy nie lepiej dołożyć i kupić HP LJ1020 ? Zawsze to większa rozdzielczość itd. ale wolałbym coś tańszego. Zastanawiam się też nad szkodliwością drukarek laserowych dla zdrowia (pewnie przy użytku domowym jak się nie drukuje dużo to nie ma co sobie głowy zawracać) oraz czy w płytach głównych nie przewidują likwidacji portów LPT, bo może lepiej kupić drukarkę na USB ? Zamierzam używać jej również do produkcji płytek drukowanych, no i siostra na studiach trochę potrzebuje drukować. I co tańsze w eksploatacji ? I jeżeli kupować drukarkę np. HP 6P to czy na giełdzie czy na allegro czy w komisie?
  • TermopastyTermopasty
    Telex
    Poziom 26  
    Sądzę,że lepszym wyborem będzie LJ1100 - tańsze materaiały eksploatacyjne i serwisowe (separatory, rolki, folie utrwalacza itp). Co do portów równoległych, to raczej tego nie wyeliminują w droższych konstrukcjach. (przykład laptopy: tanie -> tylko usb i jakieś inne mało potrzebne, drogie -> full wypas w złącza).
    Ptolek
    Poziom 36  
    Tylko że LJ1100 jest jednak zbyt duża, bo popatrzyłem na wymiary, przede wszystkim za wysoka - nie zmiesci się na półce pod biurkiem :). Teraz myślę o 5L, chyba nie jest zbyt awaryjna i jest tania. I opłaci się kupować na allegro? Jak to jest z gwarancją jakbym kupił coś z drugiego końca polski ? Czy lepiej na giełdzie kupić?
    Agentlos
    Poziom 25  
    A jak wygląda sprawa usterek w tym modelu (HP 1100)? Czy często się psują i i ich naprawy są kosztowne? Elementy wymienione przez Telex'a to elementy które zużywają podczs normalnej pracy tak jak np. koła w samochodzie :-) ?
    Slawexs
    Poziom 14  
    ja sie zastanawiam nad kupnem modelu HP 6P lub 2100 ,ktory bylby lepszy pod wzgledem awaryjnossci i kosztow eksploatacyjnych? co sadzicie o tych dwoch modelach.
  • TermopastyTermopasty
    WARIATH
    Poziom 14  
    Witam mam niewiele czasu na to żeby zdecydować się na zakup drukarki laserowej HP 1200 (laserowa czarno-biała).
    Drukarka jest używana wydrukowała ok 5000stron dostaje na nią rok gwarancji.
    Zastanawiam się bo nigdzie w sklepach internetowych nie mogę jej znaleźć (może juz nie ma takich starych modeli) czy może była nie najlepsza i juz jej nie sprzedają (jakieś wady)??
    Na allegro nie mam pewności co kupię i nie daje nikt takiej gwarancji, tu jest to znajomy, który jak by się coś działo to nie będzie robił problemów i na pewno gwarancja jest ok.
    Co do samej drukarki to może ktoś miał z nią styczność i będzie mi umiał napisać jakie ma zalety i wady i czy warto.

Cena to 550zł.

A i jeszcze jedno, czy działa ona na USB? Czy jeszcze tylko na stare LTP1(czy tam jak to się pisze)

Czy warto ją kupić?

POMÓŻCIE Proszę!
    _pio_trek_
    Poziom 10  
    Witam!
    Mam dylemat, co kupić: HP LaserJet 1020 czy Samsung ML-2010. Różnice są chyba dość znaczne: 2 lata gwarancji u samsunga i tylko rok u hp; z tego co się orientuję, to toner samsunga może wydrukować przy 5% pokrycia 3000 stron (tak pisze producent, cena tonera: ok 280 zł), z kolei toner do hp to wydatek rzędu 225 zł, a nominalna ilość stron może się równać 2000 (chociaż w komputerowym powiedzieli, że zadrukuje on więcej). poza tym jest jeszcze sprawa integralności bębnów z tonerami. podobno hp lj 1020 bęben jest "doczepiony" do tonera, natomiast co z samsungiem - tego nie wiem. Czy to lepiej, kiedy bęben jest zintegrowany z tonerem czy nie? jeśli nie, to skąd wiedzieć, że trzeba zakupić nowy bęben? Za wszystkie rady z góry dzięki. regards

P.S. czy w laserówce w ogóle może się coś zepsuć?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    _pio_trek_
    Poziom 10  
    dzieki za rady; w koncu zdecydowalem sie na samsunga. i tak zakupilem model ML-2010. na razie sprawuje sie swietnie, a chociaz ma na start 1000 stron to wierze ze jadąc na najnizszej jakosci wydruku (a naprawde prawie nie widac roznicy miedzy normalną jakoscia) uda mi sie walnac z 1200 - 1300 stron.. notabene, na normalnym tonerze ma drukowac 3000, wiec o 1000 wiecej niz samsung ML-1610 (roznica cenowa tonerow do obu modeli waha sie pomiedzy 50 - 70 zl, wiec raz na rok mozna sobie pozwolic..)
    pzdr
    uki90
    Poziom 10  
    Witam. Ja kupiłem na allegro HP LJ 5 i jestem z niej bardzo zadowolony. Toner pełny, bęben nowy, a cena to tylko 220zł + dokupiłem 8 mb ram (za 20zł - zdzierstwo). Ale razem i tak mało wyniosło, z przesyłką 270 zł. Wydruki są super i jak narazie nie mam z nią żadnych problemów. Ciekaw tylko jestem jak sprawa się ma do zakupu tonera bo na allegro ciężko znaleźć, ale narazie o to sie nie martwie. Niezdecydowanym polecam HP LJ 5, bo jakość jest świetna, a cena powalająca. :D
    olsen3
    Poziom 1  
    Czy opłaca się kupno drukarki HP8000N za 1500zł na gwarancij i z pełnym tonerem?
    zyio
    Poziom 11  
    mam drukarke HP laserjet 1020 (od niedawna)
    i chcialbym kupic proszek zanim go braknie :)

w zwiazku z tym 2 pytanka
    jaki proszek kupic ?? marka nazwa ??

i czy to prawda ze po 3krotnym dosypaniu proszku
    nalezy kupic nowy wklad yyy chyba cartrige sie to nazywa :) ??
    hekto5
    Poziom 16  
    Witam,

Potrzebuję drukarkę na USB (+LPT, też mile widziane). Jeśli to możliwe to z karta sieciową lub przynajmniej opcją. Prawdopodobnie HP z uwagi na niskie koszty eksploatacji. Czy LJ 1200 jest wart uwagi?
    elserwisant
    Poziom 19  
    hekto5 napisał:
    Witam,

Potrzebuję drukarkę na USB (+LPT, też mile widziane). Jeśli to możliwe to z karta sieciową lub przynajmniej opcją. Prawdopodobnie HP z uwagi na niskie koszty eksploatacji. Czy LJ 1200 jest wart uwagi?

Polecam Kyocerę FS1010, gdyż ma 1200dpi, dośc szybka, ładny wygląd, tańsza w eksploatacji od HP, niezawodna i ma USB, LPT i możliwośc zainstalowania Karty sieciowej.
    Cena to ok 400zł, chyba nawet mniej.
    Jak byłbyś zainteresowany to mogę podac Ci namiary na firmę gdzie możesz takie coś lub coś innego odpowiedniego do twoich wymagań dostać z 12 miesięczną gwarancją.
    hekto5
    Poziom 16  
    Dzieki za pomoc. O tej Kyocerze bede pamietal, tym bardziej ze nowe modele 820, 920 tez ciekawie sie prezentuja.

Prawde mowiac zaczalem bardziej nastawiac sie na urzadzenie wielofunkcyjne (fax + skaner + kopiarka + drukarka laserowa), poniewaz roznica w cenie nowych urzadzen nie jest duza w porownaniu do funkcjonalnosci.

Jakie urzadzenie wielofunkcyjne polecicie? USB+LPT. Dzialajace pod Linuxem.
    elserwisant
    Poziom 19  
    No to HP LJ 3100, ale to na lpt.
    Jednak są też podobne canony (ten sam kartrigae), z dodatkową kasetą na papier i USB.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    przemek07
    Poziom 10  
    Witam!
    Zastanawiam sie nad kupnem taniej drukarki mono. Ktora z tych 2 jest Waszzym zdaniem lepsza:
    1.HP LJ 1020 :http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/template_main.aspx?pid=product_details&ptid=15552725&bcn=black%20and%20white%20printers%20catalog
    2. MINOLTA pagepro 1350w :http://konicaminolta.pl/products/business/drukarki/cz_b/pp1300w/specyfikacja.html

Ceny sa analogiczne. W eksploatacji minolta nieco tansza. Drukuję raczej niewiele. Z dosypek raczej na starcie nie bede korzystal, raczej z zamiennikow. Informacje na temat awaryjnosci bylyby pomocne. Z gory dzieki
    przemek07
    Poziom 10  
    I jeszcze pytanko:
    - jak na szybkosc pracy drukarki wplywa to czy zlacze to usb 1.1 czy 2.0?
    - jak na drukarke wplywa ilosc wbudowanej pamieci?
    - czy w kazdej drukarce jest mozliwosc drukowania 4 stron na jednej kartce w pomniejszeniu?
    n-d-render
    Poziom 16  
    Panie i Panowie :)
    co tu dużo pisać, najpopularniejsze w urzędach i firmach były HP 1100, są HP 1200/HP 1300. to wg mnie najlepszy wybór do drukowania w biurach i w domu. w domu przy niewielkim wykorzystaniu i po okresowym przegladzie pociągną pewnie z 10 lat. koszt uzywanej, ale po idealnym przeglądzie i konserwacji - 400 zł brutto. u mnie nawet taniej :)

ja za 400 zł kupię dla siebie nawet HP 5si (używaną) - dołoży się 50 zł i ma się spokój przez 5 lat. druk na formacie A3, 2 podajniki po 500 (?) kartek, jeden podajnik ręczny. w fuserze nie teflon tylko rurka - genialne.

pozdrawiam serdecznie!

n-d-render

ps. podoba mi sie ten temat :D
    Leewang
    Poziom 15  
    A teraz ja chce kupic drukarke laserowa :) uzytek domowy. co mi proponujecie? myslalem nad HP 1020 czy to dobry wybor?
    Wicked
    Poziom 18  
    Leewang napisał:
    A teraz ja chce kupic drukarke laserowa :) uzytek domowy. co mi proponujecie? myslalem nad HP 1020 czy to dobry wybor?

Z tego co wiem, to jest następca 1010, a ja taką właśnie posiadam. Kupiłem ponad 2 i pół roku temu i jak na razie 0 usterek. Chodzi na tym samym tonerze, a nie drukuje mało, zdarza się że po kilkadziesiąt kartek (jak to student), moja mama do pracy też dużo na niej drukuje. Z tego co wiem to poszło już jakieś 5-6 ryz papieru i toner nie wykazuje objawów wyczerpania. Więc wydaje mi się, że nie powinieneś żałować jak zakupisz ten model.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kotlar
    Poziom 13  
    czesc
    posiadam od jakis szesciu misiecy drukarke HP 1020 jestem z niej bardzo zadowolony. drukuje na uzytek domowy i w ciagu tych szesciu miesiecy wydrukowalem 11500 stron. koszt wydruku jest bardzo niski. proszel kupuje na allegro za 16zł 140g i starcza mi to na jakies 2500-3000 storn przy narmalnym zaczernieniu. jakos druku jest bardzo dobra. tak jak ktos wyzej pisal po 3 napelnieniach pasuje wyminic beben OPC-koszt do 30zł nio i po jakism tam czasie listwe czyszczaca-koszt 15zł.
    JAK NAJBARDZEJ POLECAM HP 1020.
    pozdrowionka:)
    bio3y
    Poziom 12  
    zgodze sie z przedmówcą. do domu hp1020 jest super rozwiazaniem. mam ja od jakiegos miesiąca i jestem bardzo zadowolony.
    gVirus_FA
    Poziom 11  
    Witam

Polecam drukarkę laserową KONICA MINOLTA 1300w to co ludzie piszą o HP to przesada. Drukarka jest do dostania za 369 zł w sklepie zdaje się nawet w VObisie. A jak się ma strona używkowa.

Moja drukarka ma przebieg od nowości 36000 stron. (w jakieś 2-3 miesiące)
    Używana do celów przemysłowych - czasem po 1000 stron i więcej jednocześnie.

Drukarka nie posiada developera - tylko toner to duży plus. Developer to takie coś co łączy się z proszkiem od tonera i powstaje zaczernienie. Nie orientuje sie dobrze ale wszystkie produkty HP zdaje sie posiadają toner i developer. Jak się skonczy deevloper to już trzeba kombinować i rozbierać drukarkę itp machinacje. U minolty tego nie ma. Kupujesz drukarkę i toner i tyle. A w HP co jakieś 10000 stron także developer - tani on nigdy nie jest.
    Drukarka minolta 1300w ma bęben o żywotności 20000 stron(starczyło na tyle dokładnie bez mowy o 5% pokryciu strony - było większe od 10-25%)
    Bęben wymienia się bardzo prosto - a i jest tani zamiennik na allegro 68 zł.

Druk pozostaje taki sam. Ładnie zaczerniony. Tekst jest dobrze drukowany.
    Co najwyżej obrazy nie - ale to już wina tego że jest czarno biała. Ale mimo wszystko jeżeli obrazki nie są za ciemne to widać wszystko dobrze.

Koszty ekspluatacyjne:
    Toner w sklepie na 6000(przy 5% zaczernienia) stron na allegro + chip 50 zł.
    MInolta ma na swoim kadridżu CHIP zliczający - oblicza on ile jest toneru jeszcze - i jak uzna ze już się skonczył przechodzi w wolniejszy tryb pracy. Na mozna chipy kupić niedrogo na allegro. Bez niego da się drukować tyle ze drukarka bedzie chodziła wolno - ale jeżeli komuś nie zależy na szybkości to nie musi kupować.

Kadridż - zamiennik, czy regenerowany starcza na okolo 4-6 nabic na 6000 stron(Przy 5%). Czyli realnie jeden kadridż na 12000 stron.
    W kadridżu zużywa się tylko jeden element taki bębenek na którym jest rozprowadzany toner. Ten wałek to taka jakby klejąca folia na wałku z gąbki. I tyle. Jeżeli się zużyje można go jeszcze sciągnąc (folie) i wyplukać ją pod bierzącą zimną wodą. Nie dotykać tylko go! palcami chwycić tak za rogi. Tak samo bębna światłoczułego!

Toner 6000(5% pokrycia) stron faktycznie starcz na około 3000-3500 stron przy zaczernieniu okolo 10-25%. Zawsze jesto go troszkę wiecej w opakowaniu.
    Bęben organinalny starcza na 20000 (realnych ) stron - po tym okresie zaczną pojawiać się czarne paski na wydruku. Wymiana na allegro to koszt 68 zł - wymiana jest bardzo prosta.

Koszty wydruku.
    Mając drukarkę:
    Kadridż 150 zł na 4 napełniania. razem 150 zł
    Toner 4x6000 stron + chip razem 4x50 zł

Wychodzi że jezeli wydrokujemy z kazdego tonera tylko 2500 stron = 0,035 zł. Czyli 3,5 grosza na stornę. + cena kartki.

Kupujejemy w hipermarkecie papier 500 sztuk po 10 zł. i wychodzi nam za kartkę 0,02 zł czyli 2 grosze.

Razem z kartką wydruk kosztuje nas 5,5 gr za stronę.

Jeżeli wydrukujemy więcej z jedego tonera np 3500 stron.
    to wyjdzie nam 2,5 grosza za stonę + 2 kartka.

Więszkosc żeczy do tej i innych drukarek znajdzie się na stronie http://www.tanidruk.com.pl/
    Handlują oni tez na allegro.
    No i na allegro jest masa tego typu aukcji.

Pozdrawiam
    p4v3u
    Poziom 27  
    przeczytalem kilka postow i wybralem dla siebie dwie drukarki
    1018
    1020
    ktora z nich jest lepsza?
    cena jest bardzo zblizona

moze ktos moglby mi jakies inne polecic :
    zastosowanie dom
    chetnie usb,
    bardzo chetnie lan
    tanie akcesoria.
    gVirus_FA
    Poziom 11  
    Hp kosztuje 500 zł. Ma develop i toner o ile mi wiadomo wszyskit hp tak mają. Jezeli bedziesz drukował do 5000 stron/miesiąc , to moze ci sie oplaci.

Ja jak pisałem mam minolte 1300w zrobiła przebieg 40000 tyś już(beben zmiana po 20000)
    Nie spotkałem drukarki która taki by zrobiła szybko( z tych tańszych)

Hp-500 zł + kupisz toner(bo ona przy zakupie ma startowy)
    Wydajność 5000 str./mies. to mało jak na laserową drukarkę.

Co z tego ze częsci i toner do niej tani skoro wymieniać bedziesz częsciej.
    Wydajnos tonera to maks. 3000 stron przy 5%.
    czyli realnie wydrukujesz 1000-1500 str. nie wiem co ile sie kadridz zużywa, ale tylko pare razy mozna nabić bo jakość spada.

Dobra to poniekąd drukarka ale pod warunkiem ze nie bedziesz drukował dużo. A i żywotność jej mała - skoro maks. 5000 stron na miesiąc.
    Minolta za 369 ma nie pamieta chyba 10000 albo 15000 na miesiać.

Hp to ddrukarki najbardziej przyjazne użytkownikowi - duzo mają czesci, smiało mozna polecać.

Polecił bym tak osobiscie - minolta 1300 w ze względu na niską cene zakupu i dużą wydajność. konstrukcja prosta jak cep - do wymiany co jakiś czas bęben (20000stron/60 zł) i toner (kilka napełnien na 6000 stron) + chipy (na 6000 stron)

Hp 1020 ze względu na konstrukcje i dużo części (tanich). Ale dużo na niej sie nie da drukować. A tak troszkę to wtedy każda drukarka się nadaje.
    Hp jest też dobry ze względu na wymiary.

Ja polecam minolte nową 1300w.

Nie polecam kupować drukarek używanych - kupiłem wczesniej kyocere z przebiegiem 16000 stron i moja nowa 1300w chodzi lepiej po 40000 niz ta po 16000(w ktorej wszystko padło prawie).

Kupuj drukarkę którą chcesz ale oblicz sobie ile realnie bedzie cie kosztowała jedna kartka i jaką ilosc wydrukujesz maks.
    do całosci dodaj cene drukarki i wtedy bedziesz mial wymierny wynik.
    lechoo
    Poziom 39  
    @gVirus_FA
    Nie miałeś do czynienia z drukarkami HP i piszesz głupoty - tam nie ma developera. Występuje natomiast w drukarkach Kyocera-Mita.
    serwis
    Poziom 37  
    lechoo napisał:
    @gVirus_FA
    Nie miałeś do czynienia z drukarkami HP i piszesz głupoty - tam nie ma developera. Występuje natomiast w drukarkach Kyocera-Mita.

Skoro Ty nie piszesz głupot, to napisz w jaki sposób toner jest przenoszony na wałek selenowy ? Może i ja sie troche podszkolę ? :P