Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Caddy 2.0 sdi miga kontrolka świec żarowych

14 Sie 2010 21:15 7705 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

W Caddy 2007r 2.0 sdi miga stale kontrolka świec żarowych. Po podłączniu do komputera pokazał "Czujnik napięcia referencyjnego C". Jak do tej pory sprawdziłem bezpieczniki, napięcie instalacji, napięcie odniesienia 5V i częściowo przewody w komorze silnika.
    Silnik pracuje stale w trybie awaryjnym, wchodi do 3000 obrotów i nie mocy.

Jaka może być przyczyna?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Świecą światła stopu?
    Sprawdź w pierwszej kolejności działanie świateł stop: włącznik przy pedale hamulca, żarówki i bezpieczniki. Potem pojedź na komputer do serwisu VW na dokładną diagnozę.
  • Poziom 10  
    Wiem czytałem inne posty. Powiem szczerze że nie sprawdzałem tego taką możliwość będę miał dopiero w poniedziałek jednak brak mocy i tryb awaryjny wskazywały by raczej na jakąś usterkę w silniku. Chociaż mogę się mylić. Ponad to nie działa klima. Sprawdziłem cały układ łącznie z gazem, czujnikami i sterownikiem. Na krótko kompresor działa a jak wysteruje jeszcze wentylator to normalnie chłodzi. Wydaje mi się że uruchomienie klimy blokuje tryb awaryjny silnika.
  • Poziom 10  
    W moim przypadku uszkodzony okazał się pedał gazu gzie jeden z potencjometrów miał przerwę oraz masowy przepływomierz powietrza. Po wymianie silnik zaczął normalnie pracować. Klima też zaczęła diałać.
    Temat zamykam.