Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ABIT BX6: BIOS checksum error. Niestety to nie BIOS. HELP!!!

Kuboteusz 09 Sep 2004 18:08 1897 6
Tespol
    Kuboteusz
    Level 11  
    Witam

Z cyklu "mam ciekawy problem z płytą" przedstawiam:
    ABIT BX6 V2.03 z komunikatem "BIOS checksum error".

Kupiłem na giełdzie jako uszkodzoną. Gość przy mnie odpalił ją i pokazał problem. "Pikuś" - wydawałoby się. Zawiozłem do domku, kość na programator. Wsadziłem do płyty, odpalam i .... to samo !!!

"Hmmm", pomyślałem. Zaprogramowałem inną kość (29C020), wsadziłem... to samo. Zaprogramowłem BIN-em od wersji 1.0 ... to samo :cry: .

Z relacji naocznych świadków wynika, że to nie wina kości BIOS-u.

Pomożecie? :(
  • Tespol
  • Tespol
    oki188
    Level 22  
    możliwe ze jakis kondensator jest suchy i stąt ten problem sprawdź kondensatory czy nie sa grube lub czy z nich nie schodzi osłona
    md
    Level 39  
    Niestety to bios. Jeżeli nie wierzysz, to weź w rękę słownik angielsko polski i przeczytaj co znaczy Bios checksum error.
    Postaraj się o oryginalny wsad do biosu i zaprogramuj kość w dobrym programatorze.
    0__0
    Level 30  
    To moze byc uszkodzony mostek -jak masz oscyloskop sprawdz przebiegi na liniach adresowych -jezeli na jednej nie bedzie przebiegu albo bedzie o np malej amplitudzie to bedzie to;juz kilka razy trafila mi sie taka usterka .
    Robert B
    Level 43  
    Na moje oko to ten gość dobrze wiedział co Ci wciska. Gdyby było do zrobienia na szybko, to by sam zrobił i sprzedał jako sprawną i za więcej. W starych Abitach leciały nagminnie elki w taki sposób że na oko nic nie było widać - dopiero pomiary.
    rasz
    Level 21  
    ostatnio mialem kosc, ktora sie nie dala zaprogramowac- przeczyszczenie stykow pomoglo :)
    faktycznie stawialbym na podstawke, moze jest brudna i jakas noga nie ma kontaktu