Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję pomocy w budowie gokarta.

15 Sie 2010 12:17 8281 3
  • Poziom 2  
    Witam. Nie dawno wróciłem z wczasów nad morzem i spodobały mi się tam gokarty typu kettcar. Myślałem o kupnie takiej maszyny, lecz ona drogo wychodzi nie mniej niż 1000 pln. Przeszukałem dokładnie szopkę na działce i znalazłem tam kantóweczki idealne do budowy tego pojazdu. Przyjrzałem się dokładnie temu gokartowi nad morzem i uznałem, że mam jeszcze dwa problemy. Pierwszy problem polega na tym, iż nie wiem jak zrobić układ sterowania taki na kierownice taką jaką w samochodzie. Drugim problemem jest układ napędowy z tego co zdążyłem zobaczyć trzeba dosyć długi łańcuch i tyną oś z wyśrodkowaną zębatką. Spodobała mi się też dźwignia zmiany takich jakby przerzutek z przednią na tylną. Myślę, że znajdą się osoby chętne do pomocy, więc zapraszam na gg: 20091432.
  • Poziom 19  
    Tutaj masz zdjęcie ramy i jej wymiary. Układ kierowniczy jest bardzo prosty i może rysunek ramy ci wyjaśni tą kwestię. Poszukaj także na youtube filmiku z produkcji gokarta w programie "Jak to jest zrobione" lub "How it's made".
    Poszukuję pomocy w budowie gokarta.
  • Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
  • Poziom 2  
    Hmmm... Co do ramy to jestem pewny jak ma wyglądać. Ja jestem, że tak nazwę to nowicjuszem, lecz zbudowałem już kilak fajnych pojazdów, ale wszystko było z drewna. Lecz teraz postanowiłem wszystko z metalu i właśnie mam problem z tym układem kierowniczym. Z Twojego rysunku zrozumiałem część rzeczy i dobre to ale co do tych układów nic nie kapuje. Ale dziękuje za pomoc, lecz i tak szukam jej dalej... :)

Dodano po 26 [minuty]:

I z tego co zauważyłem to projekt pod silnik... A mi chodzi na pedały xD :P