Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Zyxel P-2602R-D1A - brak połączenia po zresetowaniu

15 Sie 2010 13:12 2812 6
  • Poziom 31  
    Mam problem, otóż chciałem podłączyć dodatkowy komputer do switcha, ale w ustawieniach routera coś kiedyś mieszałem, tak że pula adresów ip była tylko dla dwóch komputerów i miałem problemy z podłączeniem tego trzeciego ponieważ nie pamiętałem gdzie to się ustawialo, postanowiłem zresetować ustawienia routera, co nie było zbyt mądre ponieważ również konfiguracja i dane dostępowe poszły w diabły i na statusie wyświetla się DSL error. Co zrobić żeby powtórnie poprawnie skonfigurować ten router?
    Na infolinię netii dzwoniłem ale konsultant po usłyszeniu hasła "konfiguracja routera" odpowiedział "eeeee tam są takie lampki...."

Proszę o pomoc. jestem odcięty od świata :P
  • Poziom 43  
    Jak dostałeś go od Netii w jakiejś usłudze, to on sam załapuje login/hasło dostępowe do sieci. Przynajmniej u mnie tak reagował na twardy reset.

A jak nie będzie chciał, to musisz pomęczyć konsultanta o ten login i hasło i sobie wklepać.
    Wskoczyło Ci teraz login/hasło internet?
  • Poziom 31  
    login i haslo dostalem, i niestety dalej w podgladze wan information dsl mode wyswietla mi sie error
    moze moglbys mi podrzucic screena z zakladki wan, oraz lan > dhcp setup poniewaz moze cos innego trzeba zmienic
  • Poziom 43  
    W tym momencie nie posiadam już tego modemu, jeśli wyświetla Ci tam error, zobacz czy masz dobrą konfigurację VPI i enkapsulacji, to gdzieś w ustawieniach było

Skoro masz połączenie do routera, lanu nie ruszaj. Jeśli dostałeś maskę podsieci 255.255.255.0 to możesz podłączyć do sieci 250 komputerów.
  • Poziom 31  
    Coś dalej jest nie tak - udało mi się połączyć z internetem jednak w główym menu dalej widnieje dsl error, a internet ciągle się rozłącza (jest burza.. ale czy ma to coś wspólnego?)

Często też nie znajdowały się strony, jednak ustąpiło to po wpisaniu alternatywnych serwerów dns.

Załączam screeny, może coś mam źle poustawiane.

I dzięki za wsparcie :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dość wysoko się synchronizuje, może dlatego

Spróbuj włączyć firewalla - u mnie jego wyłączenie powodowało skutki losowe jak wypicie mleka do śliwek..
  • Poziom 31  
    Chyba to jednak to burza była przyczyną rozłączania się, znajomi też mieli problemy z internetem, jeśli mówisz że włączenie firewalla może powodować "wysranie" połączenia to go aktywuję :)

Jak na razie wszystko śmiga, dzięki!