Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken BS 570 DV, pulsuje led. 619 chassis

rychu1969band 15 Aug 2010 14:44 2550 16
    rychu1969band
    Level 12  
    Witam.
    Usterka nastąpiła podczas czuwania, w trybie "st. by"
    Są napięcia z przetwornicy: 135V, 5V, 12V, na końcówce odchylania pionowego ponad 20V. Nie mogę znaleźć schematu. Co dalej?
    rychu1969band
    Level 12  
    Chassis 619. Nie znalazłem na forum odpowiedniego schematu. Proszę o praktyczne porady, typowe usterki w tym modelu.
    mirex
    Level 43  
    Szkoda, że nie podałeś chassis na początku i nadal jest niepełny model! Powinno być BS-570DV, tak?
    A w necie ten Telefunken występuje również jako chassis 618. Dlatego napisałem.

http://schematy.elektroda.pl/index.php?d_start=0 > wpisz sobie IDC2.
    Nordmende jest najczytelniejszy. Powinno być to samo.
    rychu1969band
    Level 12  
    No tak, PALcolor BS 570 DV.
    Strasznie skomplikowany ten telewizor. Jeszcze raz pomierzę napięcia z zasilacza.
    Jaco18
    Level 26  
    Proponuje policzyć liczbę błyśnięć czerwonej diody LED aż do dłuższej przerwy - poinformuje ona o usterce - przynajmniej tak było w telefunkenach i thomsonach które naprawiałem.
    rychu1969band
    Level 12  
    Po włączeniu mała przerwa po pierwszym błyśnięciu, później jednostajnie.
    Jaco18
    Level 26  
    hm pierwsze blysniecie z przerwą to pewnie 1, trzeba policzyc kolejne, moze ich byc nawet z kilkanascie lub wiecej
    rychu1969band
    Level 12  
    Doliczyłem do 120, cały czas jednostajnie.
    radsat
    Moderator
    Myślę że trzeba spróbować podstawić zaprogramowaną pamięć.
    rychu1969band
    Level 12  
    Znalazłem podejrzany tranzystor BDW93CFI, ok. 600 omów w kerunku emiter-kolektor. Czy tak ma być? Na płycie oznaczony TP44. Czym go zastąpić?
    bogred
    Moderator of TV
    Chyba nie ma problemu ze znalezieniem parametrów tego tranzystora? Choćby przez Elnotę, lub Google...
    Jaco18
    Level 26  
    Tranzystor jest sprawny - ma wbudowaną diodę która przewodzi w tym kierunku, natomiast w drugą stronę powinna być nieskończoność.
    rychu1969band
    Level 12  
    Po wstawieniu tranzystora nadal brakuje napięcia zasilającego wzmaniacze małej częstotliwości. Może ktoś ma schemat tej części. Na schemacie, który dostałem jest inaczej.

Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

Ten tv to katastrofa. Znalazłem na razie pasujący schemat. IDC2-SF, Thomson chassis - jest w schematach elektrody.
    Są napięcia za prostownikami zasilacza. Problem jest dalej. Brakuje na wyjściu TP90, IP46, TP47, TP44. Jakby brak sterowania tymi końcówkami?
    rychu1969band
    Level 12  
    Mam wrażenie, że zostałem sam z problemem. Halooooo.
    Jaco18
    Level 26  
    Opisz dokładniej w którym miejscu schematu są te sygnały i co to za elementy bo nie mogę ich znaleźć, tak się przyjrzałem temu Tv I WIDZĘ, że będziesz miał duży problem z naprawą - to skomplikowany i posiadający dużą ilość niedostępnych już prawie scalaków TV.
    rychu1969band
    Level 12  
    Poddałem się :)
    Dałem znajomemu do zabawy :)