Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG879 - długie pranie i głośna praca

15 Sie 2010 16:02 2774 3
  • Poziom 1  
    Witam ponownie,
    Od jakiegoś czasu mam problemy z pralką
    Po pierwsze bardzo długo pierze na praniu szybkim np. bawełna 60 st czas dochodzi do 2-2,5 godziny. Nieco krócej jest przy 30-40 st. na praniu syntetycznym (czas około 60 minut).
    Jakiś czas temu czasy były krótsze przynajmniej podczas prania na ustawieniu bawełny.

Po drugie zaczęła bardzo głośno pracować przy wypompowywaniu wody. Podejrzewam że to pompa.
    Na tyle ile potrafiłam to wykonałam pewne czynności
    1. nie ma nic pomiędzy zbiornikiem i bębnem
    2. pompę rozkręcałam wczoraj i tam nie było żadnych zanieczyszczeń
    3. wyczyściłam także element (po jego demontażu) plastikowy (do którego dochodzą rurki gumowe) na dole pralki. Trochę było zanieczyszczeń.
    4. rurki gumowe też są czyste (może poza niewielką ilością kamienia)
    Ale powyższe na niewiele pomogło.
    Po tych czynnościach pralka nadal głośno pracuje usuwając wodę. Stąd moje podejrzenie o pompę.
    Poradzono mi abym sprawdziła mieszek
    Nie bardzo wiem co to mieszek. Być może element plastikowy który był czyszczony (pkt. 3) to właśnie mieszek?

Podejrzewam, że problemy z długością prania wynikają z nieprawidłowej pracy podzespołów elektronicznych?

Proszę o radę
  • Poziom 22  
    Witam ja mam pralkę Bosch WFL 1200 i takie same objawy i nie wiem co jest przyczyną.
  • Poziom 38  
    Długą pracę może powodować uszkodzona grzałka, a hałas przy wypompowaniu uszkodzony silnik pompy. (Jeżeli występują duże luzy na wirniku, silnik jest do wymiany.)
  • Poziom 22  
    Tak grzałka była przyczyną takiej długiej pracy, wielkie dzięki i pozdrawiam :D