Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diesel do 15k zl. Moje propozycje - Wasze opinie

bonifacy333 15 Sie 2010 16:54 2047 10
  • #1 15 Sie 2010 16:54
    bonifacy333
    Poziom 8  

Witam
    Potrzebuje kupic diesla do maksymalnie 15-18 tys, najlepiej by byl niezawodny, malo palil(5-7), 5 drzwiowy, bezpieczny. Siedze juz dosc dlugo a samochodow od groma.
    Pod uwage biore:

Alfa Romeo 147 1.9JTD 2003r
    Audi A3 1.9 TDI 1999r
    Nissan Almera diesel 2.1 2000r
    Škoda Fabia 1.9 TDI 2000r
    Škoda Octavia 1.9 diesel 1998r
    Mercedes E W210 2.0 diesel 1999r

Bylbym niezmiernei wdzieczny gdybyscie mogli wyrazic swoje opinie na moje powyzsze propozycje czy rowniez zaproponowac cos od siebie. Osobiscie najbardziej sklaniam sie ku Alfie. Sprawdzalem ceny czesci i wydaje sie, ze mity typu do BMW to drogie sa obalone, gdyz przykladowo sprzeglo do kazdego z samochodow jest w podobnej cenie.

0 10
  • #2 15 Sie 2010 17:07
    tzok
    Moderator Samochody

Chcesz by był trwały i niezawodny kup Fabię z silnikiem 1.9 SDI, chcesz by był ekonomiczny i niedrogi w utrzymaniu - kup Punto IIFL z silnikiem 1.3 MultiJet.

0
  • #3 15 Sie 2010 18:49
    kamil907
    Poziom 28  

Ja brał bym pod uwagę tylko dwa pierwsze z wymienionych. Pozostałe jak dla mnie nie są warte zainteresowania.

0
  • #4 23 Wrz 2010 16:19
    ROBAK75
    Poziom 11  

Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem Skody Fabii 1,9 TDI w wersji comfort z komputerem i tempomatem (listopad 2001) i jestem bardzo zadowolony. Auto kupiłem od znajomego, który miał je od nowości, więc znałem jego historię :)
    Jak dotąd żadnych poważniejszych usterek, spalanie mogłoby być niższe, ale to wynika z faktu, że znajomy zchipował silinik ze 100 do 130 KM.
    Na trasie auto pali ok. 5,0-6,0 litrów ropy na 100 km w zależności od stylu jazdy.
    Jedyny mankament to mały bagażnik.
    Pozdrawiam
    ROBAK75

0
  • #5 23 Wrz 2010 19:56
    skorpion1272
    Poziom 18  

Ja brałbym Skodę Fabię/Octawię w zależności którą preferujesz. Oba auta są dobre i niezawodne. Dostęp do części i serwisów ogromny. Silniki TDI oszczędne i trwałe. Dodatkowym atutem jest to że skody są tańsze od Audi, czy VW, a wcale nie gorsze.

0
  • #6 23 Wrz 2010 20:11
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Zależnie od gustu polecałbym jeszcze lancie libre w JTD1.9, albo 2,4, auto z ocynkowana blachą i super wyposażeniem nieosiągalnym w tej klasie w szwabskich autach za te pieniądze. Auto dla kierowcy, a nie na pokaz, choć właścicielom aut o klase wyższych koparka opada jak wejda do środka. A z alfy to tylko 166 z 2.4 jtd . Ten 2.4 pali 0,5-1 l ropy więcej a jest bardzo trwały- R5 140KM. O skodzie i TDI to wszystko wiadomo, a nissan ma niezbyt udanego diesla (tylko 90KM i dość dużo pali).

0
  • #7 23 Wrz 2010 23:24
    siewcu
    Poziom 33  

Fabia/Octavia, jak już ktoś pisał. I bzdurą jest to, że po chipie spalanie rośnie... Maleje. Mercedesa i Almerę odpuściłbym na samym wstępie, zjedzą Cię koszty utrzymania. Nad Alfą mocno bym się zastanowił, użytkownicy tych aut z reguły o nie nie dbają(aczkolwiek zdarzają się wyjątki) a koszty napraw potrafią, niestety negatywnie, zaskoczyć. Libra podana w tym temacie też jest opcją wartą rozważenia, aczkolwiek utrzymanie wypada podobnie jak w Alfie. Jeśli chodzi o opcję rozsądną z podanych, wybrałbym Octavię. Nie pali za dużo, utrzymanie nie jest takie drogie jak by się wydawało(duże koszty biorą się głównie z niedbalstwa - turbosprężarka), jest trwała.

0
  • #8 24 Wrz 2010 12:28
    sonar64
    Poziom 1  

Fabia nawet z silnikiem 90 KM całkiem nieźle się zbiera. Troszkę głośna praca silnika przez głośna pompę . Auto tanie w eksploatacji. Silnik nie do zajechania.

0
  • #9 25 Wrz 2010 22:13
    Dexioo
    Poziom 12  

Trudno porównać Mercedesa E-klase do Skody Fabi :PP.
    Ale z tych aut doradziłbym właśnie Mercedesa bo jest zdecydowanie najwygodniejszy z wszystkich i zrobi najlepsze wrażenie. Za 15-18tys. Znajdzesz napewno jakiegoś w bardzo dobrym stanie, bo nie mają one już takie ceny. Spali może troszkę więcej od konkurentów, ale myślę, że warto ;).
    Przy zakupie jednak musisz uważać czy obrotomierz nie zatrzymuje się na 3tys. obr.(uszkodzona pompa paliwowa) bo to jest ich typowa wada w dieslu.

0
  • #10 26 Wrz 2010 00:13
    siewcu
    Poziom 33  

Tylko że okulary strasznie wpierdziela rudy... W aucie tej klasy jest to nie do przyjęcia ! Łącznie z egzemplarzami 100% bezwypadkowymi.

0
  • #11 26 Wrz 2010 16:43
    annubis17
    Poziom 14  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Zależnie od gustu polecałbym jeszcze lancie libre w JTD1.9, albo 2,4, auto z ocynkowana blachą i super wyposażeniem nieosiągalnym w tej klasie w szwabskich autach za te pieniądze. Auto dla kierowcy, a nie na pokaz, choć właścicielom aut o klase wyższych koparka opada jak wejda do środka. A z alfy to tylko 166 z 2.4 jtd . Ten 2.4 pali 0,5-1 l ropy więcej a jest bardzo trwały- R5 140KM. O skodzie i TDI to wszystko wiadomo, a nissan ma niezbyt udanego diesla (tylko 90KM i dość dużo pali).

Lybra fajna, Lancie były dla ludzi z klasą :D Nie bez powodu nasi politycy wożą tyłki Lanciami :)

Odemnie powiem, że albo Alfa z cytatu, albo Lybra z cytatu, albo Kappa 2.4JTD z Alfy. Kappy były rządówkami polskich polityków, a oni jak wiadomo wiedzą czym najwygodniej jeździć :)
    Kappa to co prawda klasa wyżej od Lybry, ale jak masz taką sumę do dyspozycji to bierz Lybrę-ładniejsza i młodsza :D
    Thesisa nie proponuję bo Cię nie stać :D A na prawdę ładny kąsek z tego auta :)

0