Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik satelitarny SM-2200- zawieszony , proszę o pomoc

15 Sie 2010 21:38 3167 5
  • Poziom 14  
    Witam, jestem posiadaczem miernika firmy Trimax SM-2200. używam go ponad rok i wszystko było ok. Wczoraj gdy włączyłem miernik palą się wszystkie kontrolki, miernik wisi. Może ktoś wie co można zrobić, może jest ukryty reset, może ktoś miał taką usterkę i zechce sie podzielić lekarstwem.
    Pozdrawiam sedecznie.
    Krzysztof.
    tel 502931844
    Miernik satelitarny SM-2200- zawieszony , proszę o pomoc

Regulamin p. 8.2. Proszę poprawić. [TS]
  • Poziom 21  
    Powinno pomóc na całą serię mierników TRIMAX (SM-2200, SM-2500, SM-3500), oczywiście wszystko każdy robi na własne ryzyko.

1) wyłącz miernik (jesli był włączony), naładuj go aby w trakcie operacji się nie wyłączył.
    2) Pobierz oraz zainstaluj: http://www.trimaxmeters.com/software/MeterToolV1.2.zip
    3) Następnie pobierz (i rozpakuj) najnowsze oprogramowanie do swojego miernika stad: http://www.trimaxmeters.com/software.html
    4) Podłącz (wyłączony) miernik do kompa przez kabel (przejściówkę) COM/USB - powinien być w komplecie z miernikiem.
    5) Uruchom ten pobrany program "METERTOOL".
    6) Program wyświetli komunikat "Nie można połączyć com1", kliknij na "OK".
    7) Kliknij przycisk "load software" i wybierz pobrany właściwy plik.
    8) Kiedy się pojawi okno "Transfer Progress" - włącz miernik (dopiero teraz !!!).
    9) Nie wyłączaj miernika dopóki nie załaduje softu od nowa i sam się ponownie nie uruchomi.
    10) Jeśli będzie potrzebne (miernik o to poprosi) wpisz kod rejestracyjny (powinien być z tyłu miernika).
    11) Daj znać jak zadziałało czy pomogło i ciesz się fajnym miernikiem :)
    :D

P.S. przy okazji można pobrać do niego polską instrukcję (jeśli nie było).
    http://www.trimaxmeters.com/docs/SM2200-poland.pdf
  • Poziom 14  
    Spróbowałem zrobić zgodnie z opisem Kolegi.
    Soft wgrał się lecz miernik nie zresetował się sam, czekałem około 5 minut po komunikacie o wgranym sofcie.
    Miernik nadal zachowuje się tak samo.
    Próbowałem wgrać soft jeszcze raz lecz miernik nie chce się połączyć z komputerem.
    Proszę o pomoc, co zrobić?
    Mam nadzieję że nie zostanie mi tylko wysyłka do serwisu.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Krzysztof T.
    tel: 502931844
  • Poziom 21  
    Zostaw go na pół godziny, idź na kawę. :cunning:
    pkt. 9 - 5 min :sm37: może być stanowczo za mało.
    Innych pomysłów - poza serwisem brak, bo może być to inna usterka.
  • Poziom 14  
    Witam ponownie, zostaje mi tylko chyba serwis. Czy znacie może namiary na dobry serwis takiego miernika?
  • Poziom 12  
    witam, dołączam się do pytania o serwis, a może już się coś wyjaśniło? mam również problem z miernikiem trimax sm-2200, a mianowicie gdy się go podłączy do konwertera to siła i jakość skaczą i nic nie łapie - nawet gdy jest dobrze ustawiona antena... ogólnie miernik się włącza, świecą się diody power itd... myślałem, żeby go zresetować, ale nie znam kodu, nie ma go z tyłu... ktoś ma jakiś pomysł? pozdrawiam