Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 1083

Neo__x 09 Wrz 2004 20:51 1680 14
  • #1 09 Wrz 2004 20:51
    Neo__x
    Poziom 9  

Chciałbym się dowiedzieć jak wejść w tym modelu w kody serwisowe. Chce sprawdzic czujniki zacięcia papieru. Pomimo braku zaciętej kartki kserokopiarka zgłasza zacięcie kartki. Sprawdzałem czujniki ( przy wyjsciu, w piecu, dwa w okolicach wywoływaczki i jedne przy kasecie na papier ) i wszystkie działają prawidłowo, a zacięcie wciąż jest wskazywane. Nie wiem co moge wiecej zrobic. Może ktoś ma jakies pomysły ?

0 14
  • #2 09 Wrz 2004 21:45
    NEWPRINT
    Poziom 19  

Moze jest peknięty holder na wyjściu, przy utwalaczce

0
  • #3 09 Wrz 2004 23:38
    Watażka
    Poziom 21  

Wejście w kody: STOP 0 STOP 1 lub: klawisz LICZNIKI STOP 0 0 STOP 0 1
    Najpopularniejsza rzecz, to złamana chorągiewka czujnika wyjścia, lub kawałek papieru na innym czujników. Jednak miałem również inny przypadek, a mianowicie, aby skasować zacięcie papieru należy usunąć przyczynę (np. jakaś zakleszczona kartka), a następnie otworzyć i zamknąć przednią pokrywę.
    Zdarzyło mi się, że brakowało elementu przedniej pokrywy, który powoduje zamknięcie obwodu, przez naciśnięcie ukrytego wyłącznika w wewnętrznej obudowie. Skutkowało to brakiem możliwości kasowania zacięć.

0
  • #4 09 Wrz 2004 23:51
    Neo__x
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz
    W sumie to zadnej kartki nie ma nigdzie zacietej. Czujniki wszystkie wymontowywalem i sprawdzalem, choragiewki tez sa wporzadku. Nie jestem tez pewien czy mozna wejsc do trybu serwisowego gdy jest zaciecie papieru, bo sprawdzalem wlasnie te kody ktore podales i nie dzialaja.

0
  • #5 10 Wrz 2004 00:07
    Watażka
    Poziom 21  

Nie jestem pewien, ale raczej powinno się dać wejść w tryb serwisowy nawet przy zacięciu.
    Jedna z tych sekwencji wejścia w kody jest na pewno właściwa.
    Sprawdź ten element przedniej pokrywy, o którym wspominałem wcześniej.

0
  • #6 10 Wrz 2004 19:58
    MINOLTA
    Poziom 19  

Zobacz na bezpiecniki. Z tyłu maszyny obok płyty głównej jest płytka z bezpiecznikami i przekaźnikami. Miałem taki przypadek że jeden z bezpieczników był przepalony i działo się dokładnie to samo. Sprawdź też wszystkie wtyczki na płycie głównej. POWODZENIA

0
  • #7 11 Wrz 2004 14:59
    Przemek26
    Poziom 15  

Pozwólcie, że się podczepię pod temat :D

Mam identyczny problem z dwiema Minoltami (EP-1050 oraz EP-1083), w zasadzie konstrukcyjnie takie same maszynki.

Zupełnie nagle zaczęły mi zawijać w harmonijkę kartki zaraz po wyjściu z kasety, tuż przed dolną elektrodą, i za "chiny ludowe" nie mogę dojśc co jest tego przyczyną, mechanicznie wygląda wszystko na sprawne. Miał ktoś z Was takie cosik, i jak sobie z tym poradzić, co sprawdzić ???

pozdr.

Przemek

0
  • #8 11 Wrz 2004 16:35
    Dr. Blade
    Poziom 2  

Witam

Sprawdź czy nie jest zerwana korona separujaca. Częsty przypadek zacięć (harmoniki pod bebnem - brak separacji kartki od bębna.
    Pozdrawiam

0
  • #9 11 Wrz 2004 16:50
    Dr. Blade
    Poziom 2  

Witam

Może odsunął się pod obudowę włącznik który zamyka obieg po zamknięciu przedniej klapy. Jest to częsty objaw w dużych kopiarkach Minolty. Pod wpływem wstrząsów odkręcają się mocujące włacznik 2 śróby po czym brak jest zamknięcia obwodu ele.
    Pozdrawiam

0
  • #10 13 Wrz 2004 20:58
    Watażka
    Poziom 21  

Jeżeli chodzi o przypadek Przemka26, to uściślijmy, papier zwija się w harmonijkę zaraz po wyjściu z kasety, czy zaraz przed elektrodą?
    Przyczyną mogą być elektro-sprzęgła. Znajdują się tam 2, dostęp od tyłu i w tym modelu chyba rozbieralne. Inną przyczyną może być zbyt wysoko przykręcona blacha elektrody transferowej - raczej rzadki przypadek, aczkolwiek możliwy.

0
  • #11 14 Wrz 2004 00:01
    Przemek26
    Poziom 15  

Papier zawija sie tuż przed elektrodą .... stawiam raczej na jakąś przyczynę mechaniczną, a nie nieodrywanie kartki od bębna i przez to zatrzymanie co w konsekwencji powoduje zgniecenie kartki w 2-3 miejscach.

Nie moge sobie poradzić z tym mankamentem, zdaje sie, że dostęp do tych sprzęgieł z tyłu kopiarki jest pasqudny dosyć ??, czy wystarczy je rozebrać i dokładnie wyczyścić i powinno pomóc ??

Nadmienie, że kopiara działała dobrze i nagle sfiksowała, nie dając oznak jakiejś widocznej usterki mechanicznej :/

Jutro (w zasadzie to już prawie dziś:D) wrzuce fotki jak to wygląda, będzie łatwiej ocenić.

Acha, przy otwartej (uchylonej do góry) kopiarce kartka przelatuje prosto nigdzie się nie zagniając - bez problemu, zatrzynujęc się oczywiście przed paskami transportowymi na wejściu do wygrzewacza (nie ma jak pociągnąć z racji otwartej (uchylonej lewej strony) kopiarki, może to cosik naprowadzi.

Elektroda jest 100% OK, blacha do samego dołu, zatemto nie ona haczy (próbowałem kilku położeń, bez efektu).

Pozdrawiam !!

Przemek

0
  • #12 14 Wrz 2004 09:12
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Hej!

W starszych kopiarkach np.EP-1050 sprzęgła wychodzą dosyć łatwo i są rozbieralne. W nowszych , takich jak 1054 , sprzęgło wychodzi jeszcze łatwiej , ale go nie rozbierzesz bez użycia "cięższych" narzędzi. Patent na to , to rozszlifowanie jednej części sprzęgła , rozebranie , wyczyszczenie i po założeniu lekkie zdystansowanie podkładkami - tylko ostrożnie !
    Powinno pomóc , ale nic na siłę! Poza tym można kupić te sprzgła np. w DKS- ie w Katowicach lub Gdańsku.

Pozdro. C.

0
  • #13 14 Wrz 2004 22:49
    Watażka
    Poziom 21  

Dojście do sprzęgieł nie jest może zbyt komfortowe, ale jest to najczęstsza przyczyna.
    Czasami wyczyszczenie nie pomaga i konieczna jest wymiana.

0
  • #14 22 Wrz 2004 22:06
    Lotar
    Poziom 11  

:arrow:
    -gniecenie kartek przed rolką synchronizującą(tzw "z")- brudne sprzęgło rolki transportowej, brudny czujnik przed rol. synch.
    -gniecenie(zacięcia) pod bębnem- uszkodzone mocowanie ramienia solenoidu separatorów bębna, przebicia na elektrodzie SEP

0
  • #15 22 Wrz 2004 22:18
    Lotar
    Poziom 11  

Co do nierozbieralnych sprzęgieł firmy mitsubishi, to najlepiej jest je wsadzić do pojemnika ze spirytusem na jakąś godzinę-i to wszystko.

W Ep-1083 sprawdz czy czujnik wyjścia papieru z kopiarki jest w pozycji zamknięty. Jeśli wszystkie czujniki będą ok, a tryb serwisowy niedostępny to zinicjalizuj ją ( wąsy na płycie głownej)

0