Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quad chińczyk 150cm3 schemat podłączenia modułu zapłonowego

persching1 15 Sie 2010 23:24 18601 3
  • #1 15 Sie 2010 23:24
    persching1
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Kupiłem quada z "wyrwaną" instalacją elektryczną.
    Posiadam podstawy wiedzy z układów zapłonowych więc bez problemu powinienem poradzić sobie z połączeniem poniższych elementów, jest tylko jeden mały problem nie mam żadnej rozpiski które piny w module za co odpowiadają.
    Proszę o pomoc w opisie podłączenia modułu zapłonowego, będę też bardzo wdzięczny za opis kolorów przewodów układu do ładowania akumulatora.
    Z góry ślicznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Quad chińczyk 150cm3 schemat podłączenia modułu zapłonowego Quad chińczyk 150cm3 schemat podłączenia modułu zapłonowego Quad chińczyk 150cm3 schemat podłączenia modułu zapłonowego Quad chińczyk 150cm3 schemat podłączenia modułu zapłonowego

0 3
  • #2 20 Sie 2010 10:09
    c64club
    Poziom 17  

Ten moduł pochodzi ze skutera chińskiego. Znajdź schemat dowolnego skuta 4T - Wilga, Coliber itd. Ja mam ten silnik, ale mam moduł 5 pinów w 6-pinowym gnieździe. Skuterkowe moduły różnią się tylko ową rozpiską pinów.

Będą Cię interesować 4 kable ze schematu, który znajdziesz:
    -biało-niebieski - od czujnika Halla
    -czarno-czerwony od cewki zasilającej moduł
    -zielony od masy
    -zielono-jakiś[biały|żółty] do cewki WN

piąty to szaro-biały albo czarno-biały. Zwarcie go do masy spowoduje wyłęczenie zapłonu. Tu masz podpowiedź co do linki bezpieczeństwa. Tej, którą ciągniesz spadając z pojazdu.

6
  • #3 20 Sie 2010 14:28
    persching1
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o kolory czy wyprowadzenia to nie będę miał z tym problemów bo zlokalizuję sobie gdzie idą dane kable, problem jest w tym że na module nie ma żadnych oznaczeń i nawet jeśli będę wiedział jakie kable przychodzą do modułu (to już wiem od kolegi BoBeR/Apidya)
    to i tak nie wiem który kabel w który pin ma być wpięty.
    Metodą prób i błędów praktycznie więcej jak pewne że spalę moduł.
    Jeśli ma ktoś taki moduł u siebie w skuterze lub quadzie proszę o pomoc w opisie na który pin przychodzi dany kabel.
    Znalazłem parę tematów tego typu i nigdzie nie ma rozwiązanej sprawy do końca.
    Pozdrawiam.

3
  • #4 21 Sie 2010 23:16
    c64club
    Poziom 17  

Niewyraziłem się chyba za jasno w takim razie. Ani też nie każda serwisówka pomoże.

Dorwij dowolny skuter chiński 4T i przekonaj właściciela, żeby Ci dał obejrzeć moduł. Spiszesz tylko kolory kabli, a ich znaczenie masz już de mnie opisane. Trzecia część zagadki (z czym je połączyć) pewnie nie stanowi dla Ciebie problemu.

BTW zazwyczaj w pojazdach ze skrzynią biegów (jak quady i motorowery), czyli z silnikiem 139FMA/FMB/FMQ jest moduł z 6 pinami w jednej wtyczce. Ten na zdjęciu jest od skuterów (czyli wynalazków z silnikiem 139 QMx).
    Funkcjonalność modułu teoretycznie powinna być ta sama, tylko ten moduł ze skuta może mieć inny kąt zapłonu.

Wcześniej nie oglądałem fot, bo z palma wchodziłęm na elektrodę.

1