Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 2004 1,6 benz.gaśnie przy niskim poziomie paliwa

austin007 16 Aug 2010 11:33 2051 0
    austin007
    Level 17  
    Witam!

Od pewnego czasu, przy niskim poziomie paliwa (1/4 wskazania i mniej) potrafi w czasie jazdy zgasnąć silnik. Czasem przy uruchamianiu jest problem. W ubiegłym roku była wymieniana pompa paliwa na najdroższy zamiennik (pracuje już ok 8 tys km). Moim zdaniem to właśnie zespół pompy jest podejrzany. Nie mam czym sprawdzić ciśnienia tłoczenia. Czy jest tam jakieś sitko, które lubi się zapchać czy to może być koniec pompy? Może coś innego? Auto serwisuje właścicielka w salonie, więc filtry powinny być wymieniane regularnie (choć sam mam inne doświadczenia z takimi serwisami). Tankuje na markowych stacjach. Pompa nie hałasuje. Auto poza tymi zgaśnięciami jeździ bez najmniejszych zastrzeżeń, silnik pracuje równo, na każdym zakresie obrotów i obciążeń. Jeszcze przyszedł mi do głowy immobiliser, ale zbieżność z tym,że problemy są tylko przy niskim poziomie paliwa raczej go wykluczają.

Auto to Seat Toledo 2004, benzyna 1598 cm3 105 KM (przed liftem) (chyba wersja Stella), przebieg rzeczywisty ok 50 tys km.

Pozdrawiam