Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel od monitora - przerwany

16 Sie 2010 11:45 1180 5
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie,

Mam problem z monitorem LCD, kabel jest naderwany w środku bo dopiero po ustawieniu go w dobrej pozycji (zaczepieniu go o obudowę) wyświetla obraz poprawnie.
    Chciałbym go wymienić, lecz jest on wbudowany (przylutowany do monitora). W związku z tym gdzie kupić taki kabel ?
  • Moderator Projektowanie
    Kable montowane na stałe w monitorach niestety nie mają jakiś standardowych układów połączeń - co producent danej marki sobie wymyślił tak jest i koniec.
    Pozostaje Ci póki jeszcze jakoś ten kabel łączy sprawdzić przyrządem i rozpisać które wyprowadzenia w złączu D-SUB wchodzą w płytkę. Następnie kupujesz pierwszy lepszy kabel "do monitora", ucinasz jedną wtyczkę i łączysz wewnątrz monitora zgodnie z rozpiską którą sobie wcześniej przygotowałeś.
  • Poziom 11  
    Najlepiej kupić normalny taki z dwiema wtyczkami i uciąć jedną. Dalej to już trzeba sprawdzać przejścia po kablu kolorami i łączyć w odpowiedni sposób do elektroniki w monitorze. Będzie trochę zabawy.
  • Poziom 30  
    Dzięki za odpowiedź, ale jak mam sprawdzić który kabel idzie jak do tej wtyczki ?
  • Poziom 22  
    Może kupić "zwykły" przewód sygnałowy DVI, odciąć jedną końcówkę i wlutować przewód zamiast starego?
    ......
    Jak wyżej :)
  • Poziom 43  
    bartosz789 napisał:
    Dzięki za odpowiedź, ale jak mam sprawdzić który kabel idzie jak do tej wtyczki ?

Omomierzem z miernika uniwersalnego.