Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana TESLA 4FP 110.47 na URMET 1140/41

16 Sie 2010 21:10 4642 6
  • Poziom 11  
    witam,
    mam problemik z zamianą TESLI 4FP 110.47 na unifonu URMET 1140/41, tez ma 6 przewodów, tak naprawde rozszyfrowałem 5 z nich, podłączyłem, i słyszę, mnie słychać na dole, otwieranie działa ale w czasie wciskania przycisku jest buczenie, dzwonienie działa, został mi jeden nie podłączony kabelek, był w tesli jako "1" , a w URMETcie została mi wolna "10" , jak go tam podłączę to caly slychac buczenie w sluchawce.
    jedyne co jeszcze zauwazylem to sprzega sie mikrofon (gwizdanie w sluchawce) przy odkładaniu sluchawki.
    może ktoś potrafi pomóc? co zrobić z tym kabelkiem?
    z tego co znalazłem na forum to podłączyłem tak:
    TESLA ------- URMET
    1-przycisk ------- ?????
    2-mikrofon ------ 2
    3-masa ------ 6 lub jak podłącze pod 10 to jest ten sam efekt jak pod 6
    4-wywołanie ---- CA
    5-przycisk ---- 9 - tu działa otwieranie
    6-słuchawka ---- 1

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

a może ktoś ma opis dokładny wyprowadzeń w URMET 1140?
    bo dostalem sluchawkę i niestety nie ma tam opisu wyprowadzeń.
    pozdraiwam
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    Spróbuj zewrzeć żyły, które w starym unifonie (Tesla) były podłączone pod
    zaciski 1 i 5 i sprawdzić, czy w tym momencie działa (brzęczy) elektrozaczep przy drzwiach. Jeżeli tak, to przecinasz zworę 6-10 i przewód z zacisku 1 w starym unifonie podłączasz do 10 w Urmecie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    dzieki:)
    dałem rade, a nie załapałem bo to nowy unifon w ofercie i zworka jest na plytce wlutowana w drugim końcu daleko od zacisków.
    przerwałem zworkę, wpiąłem kabel z nr 1 TESLi i jest oki, nie buczy już przy otwieraniu.
    Ale została inna niedogodność, przy odkładaniu i podnowszeniu słuchawki "piszczy"
    mi tak jakby za blisko był mikrofon i głośnik.
    pozdrawiam
    Poniżej obrazek jak to wygląda:)

wymiana TESLA 4FP 110.47 na URMET 1140/41
  • Specjalista Domofony
    Ten unifon nie ma regulacji wzmocnienia, więc piszczenie najlepiej reguluje się w centrali domofonowej. W domu jednorodzinnym można to zrobić bez problemu, bo mamy dostęp do ewentualnych innych unifonów, w których po regulacji trzeba sprawdzić, czy dźwięk jest poprawny (w 2 strony). Gorzej, jeżeli domofon jest w bloku wielorodzinnym. Wtedy lepiej nie regulować centrali, bo można "zepsuć" innym słyszalność. Wtedy piszczenie można zmniejszyć wkładając w linię słuchawki -1 lub mikrofonu -2 (zależy co działa mocniej) rezystor np. 500Ohm. Oczywiście im większa wartość rezystora tym większe ściszenie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    hej hej
    niestety to blok....i niestety nie mam dostępu do centralki:)
    więc jutro udam się do sklepu i kupie z 4 rezystory:) od 500 do powiedzmy 1500 Ohm. mam tylko pytanie, czy rezystory muszą mieć odpowiednią moc? :)
    pozdrawiam i dziękuje
  • Specjalista Domofony
    Wystarczy 0,25 W.
    1500 Ohm to raczej za dużo. Proponowałbym 200-1000 Ohm (zależy jak mocno piszczy). Jeżeli jesteś trochę techniczny to zamiast rezystorów można kupić potencjometr 1KOhm i ćwiczyć sobie kiedy będzie OK.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 11  
    hej hej
    i po sprawie, założyłem potencjometr w torze słuchawki - 1, ponieważ przy podłączeniu do mikrofonu - 2, nie było poprawy.
    teraz wszystko działa super:)
    dzięki za pomoc.