Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z grafiką - Problem złożony..

leop 16 Sie 2010 19:39 1000 7
  • #1 16 Sie 2010 19:39
    leop
    Poziom 13  

Witam,
    Siedzie nad moim komputerem już 3 dni i wychodzę sam z siebie, bo nie mam na niego pomysłu.. Problem jest taki...
    Kiedyś potrafił zanikać dźwięk, lecz po restarcie wracało wszystko do normy, a niedawno dźwięk się wyłączał dosłownie na chwilę i zaraz powracał. Później na TVout'cie pojawiały się zakłócenia i na TV były paski, czasami też jakby obraz zanikał, lub generowane były "złe linie", nieco później dźwięk zaczął często na chwilę znikać, a artefakty graficzne występowały także na monitorze tylko w postaci ciemniejszych pasków przechodzących z góry na dół. Przeinstalowałem system z Win XP na Win MX i zmieniłem sterowniki, a problem istnieje nadal. Komputer czyszczony, bez żadnych widocznych wad czy nadpaleń. Np teraz pisząc ten post nie mam problemów z grafiką, lecz jak włączałem komputer to podczas bootscreen'u i początkowo na załadowanym systemie miałem problem, lecz po tym zaniknął. Włączając grę, z czasem te artefakty się nasilają po czym następuje zawieszenie komputera z/czasami bez zawiasu ekranu (czasami też obraz przyjmuje postać czarnego tła,z pojedynczymi kolorowymi kreskami). Po takim zawiasie czasami się restartuje i wtedy (też wybiórczo) na pierwszym ekranie nie podaje nazwy procesora i jego taktowania, a system się uruchamia.. Brak pomysłu, proszę oświećcie mnie..

Komputer, Celeron D 2,4 ; Abit IS7-E v1.2 ; Radeon 9550 128Mb ; Zasilacz No-name (napięcia są ok).
    PS. Właśnie uruchomiłem grę (Fife 08) i były artefakty i zniekształcił mi się obraz.. (przesunięty i niezachowany prostokąt obrazu)..
    PS.1 Właśnie ściągnąłem programik Prime95 i zrobiłem Torture Test i dosłownie w kilka sek po włączeniu testu pojawiły się ciemne biegające paski.. Pytanie, to w czym mam szukać problemu? płyta główna, ram, czy procesor?

0 7
  • #2 16 Sie 2010 20:43
    irek6311
    Poziom 33  

Zacząłbym od podmiany karty graficznej ,
    miałem podobnie i wymiana karty pomogła .

0
  • #3 16 Sie 2010 22:38
    Eidems
    Poziom 28  

Spróbuj na markowym zasilaczu:). Tak jak kolega, podmień na inną kartę, przeczyść komputer:)

0
  • #4 16 Sie 2010 22:57
    leop
    Poziom 13  

Komputer przeczyszczony jak nigdy ; ) A kartę to podmienię jak tylko będę mógł, bo też takie rozwiązanie przewidywałem tylko teraz myślę skąd wziąć..

0
  • #5 16 Sie 2010 23:04
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

Nie masz czasem zintegrowanej grafiki na płycie?

0
  • #6 16 Sie 2010 23:05
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    Zasilacz No-name (napięcia są ok).
    Jak to sprawdzałeś ? Programowo, miernikiem, na luzie, w stresie - pod jakim obciążeniem ? Jak widać Twoja "informacja" jest żadna i nic nie wnosi ! Podmień na porządny zasilacz, zrób testy i wtedy zobaczymy !

0
  • #7 16 Sie 2010 23:08
    Jarosx9
    Poziom 35  

Radzę jak kolega powyżej - zacznij od zasilacza, chociaż do testów.

0
  • #8 17 Sie 2010 00:39
    leop
    Poziom 13  

Zasilacz jakiś lepszy na podmiankę też da się "wyczarować".. Sprawdzane miernikiem, w różnych "fazach" pracy komputera..

0
  Szukaj w 5mln produktów