Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus I TDDI - problem z ładowaniem

16 Aug 2010 21:22 2469 6
 • Level 10  
  Witam,

  Mam problem z Foczką (tddi 2000r). W ciągu ostatniego roku z 5-6 razy zawiesiły mi się szczotki w rozruszniku przez co nie mogłem odpalić. Pukanie w rozrusznik rozwiązywało sprawę. Piszę to, bo podejrzewam że ma to związek z moim problemem, a teraz do rzeczy. Po przejechaniu 3km (z włączoną klimatyzacją) zapala mi się lampka ładowania. Potem zapala się ABS. Następnie gasną te dwie kontrolki i pojawia się kontrolka poduszki. Następnie gaśnie wyświetlacz z przebiegiem, wskaźniki paliwa i temperatury, a na końcu prędkościomierz z obrotomierzem i przygasają prawie do zera światła. Jednym słowem prądu brak (radio gra). Jak zgaszę to nie odpalę, jest tylko takie cyknięcie. A teraz co najbardziej mnie dziwiło to to, że jak odczekam z 1min to już lekko zakręci. Po dłuższym odczekaniu odpali normalnie. Proszę o sugestię co jest winowajcą:)
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 42  
  Brak ładowania - tak sądzę . Sprawdzałeś to już??
 • Level 10  
  Nie robiłem jeszcze nic konkretnego. Skoro akumulator jest wyładowany, to czemu po godzinie jest już sprawny mimo tego że silnik jest wyłączony?
 • User under supervision
  Napraw rozrusznik.
  Jakiej firmy alternator?
 • Level 10  
  Ogólnie powiem tak. Do piątku nie mam dostępu do auta. Na razie zbieram informacje co może być przyczyną takiego zachowania.

  Rozrusznik oryginalny Motorcraft
  Alternator również oryginalny
 • Level 42  
  Co ma rozrusznik do przygasania świateł i zapalania się kontrolek w czasie pracy silnika , może to Kolega jaśniej? Widzę ciemność!
  Natomiast , brak ładowania daje takie objawy , radio gra ponieważ będzie pracować i prz 9V - sterowanie 5 V , głowiczka w.cz. 5 V , tylko końcówka mocy będzie słabsza / cichsza/ , jest zasilana 12V.
 • User under supervision
  Kolego emeryt2 a czy lubisz podnosić maskę i klepać rozrusznik?