Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 313 CDI- ciepłe powietrze z nawiewu latem?

MichałG 16 Sie 2010 22:49 5599 9
  • #1 16 Sie 2010 22:49
    MichałG
    Poziom 9  

Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem w moim Sprinterze 313CDI, 2004r. Przy maksymalnym przekręceniu gałki na zimo, z nawiewów i tak leci ciepłe powietrze. Teraz w te upały nie da się już wytrzymać w kabinie. Proszę o pomoc co to może być.

• #2 16 Sie 2010 23:17
    autoas
    Poziom 41  

Otwórz okna...

• #3 17 Sie 2010 13:28
    MichałG
    Poziom 9  

Dowcip na poziomie podstawówki...

Poproszę o jakieś konstruktywne odpowiedzi.

• #4 17 Sie 2010 13:38
    autoas
    Poziom 41  

Konstruktywne proszę...sprawdź mechanizm czy działa...

• #5 17 Sie 2010 13:51
    Loona Thic
    Poziom 11  

Rozumiem, ze klimatyzacji nie masz?
    Jaki jest stan płynu chłodniczego?
    Silnik nie przegrzewa Ci się?

• #6 17 Sie 2010 14:01
    autoas
    Poziom 41  

Tu stan silnika i ewentualne przegrzewanie sie, nie ma nic wspólnego z ciepłym nadmuchem

• #7 17 Sie 2010 14:26
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jeżeli nie masz klimy ani webasta to zawor zamykany jest mechanicznie linka. Pancerz linki jest natomiast mocowany takimi byle jakimi blaszkami sprezystymi. Trzeba najpierw wyjąć panel ogrzewania i zobaczyć czy pokretlo prawdlowo operuje linka. Jeżeli tak - to pozostaje ten drugi koniec (przy zaworze) ale dostep do niego jest prze....

• #8 17 Sie 2010 21:38
    MichałG
    Poziom 9  

Przepraszam zapomniałem dodać, klimatyzacji nie posiadam.
    Mocowanie linki przy panelu ogrzewania już sprawdzałem, niestety to nic nie pomogło. Pozostała mi w takim razie jeszcze druga strona... Czy to prawda, że jest jakiś elektrozawór który odpowiada za to, ktoś mi podpowiedział?

Dodano po 30 [minuty]:

autoas napisał:
    Konstruktywne proszę...sprawdź mechanizm czy działa...

Jaki mechanizm???

• #9 18 Sie 2010 00:09
    Gerri
    Spec od Mercedesów

MichałG napisał:
    Czy to prawda, że jest jakiś elektrozawór który odpowiada za to, ktoś mi podpowiedział?

Tak. Ja podpowiedziałem - powyżej. Cała Polska czyta dzieciom:
    Gerri napisał:
    Jeżeli nie masz klimy ani webasta to zawor zamykany jest mechanicznie linką.

• #10 18 Sie 2010 23:24
    komarpoldzio
    Poziom 9  

Ja akurat mam brak ogrzewania w Vito v230 benzynowy. Dzisiaj rozbierałem elektrozawór i okazało się, że po stronie cewki dostał sie płyn ponadto już uszczelki są sparciałe. Myślę, że poszło mi uzwojenie cewki od tej wody ( płynu) . Te elektrozawór jest w sąsiedztwie kielicha przedniego amortyzatora w pobliżu obudowy filtra powietrza na wysokości przepływomierza powietrza. Ja go będę wymieniał. W sterowaniu w kabinie też już rozbierałem to pokrętło gdyż mi się ukręciło. Nawiew sterowany jest przy pomocy dwóch linek, może któraś się zerwała.
    Do tego sterownika dostaje się poprzez odkręcenie dwóch śrubek znajdujących się w kratkach nawiewu. następnie wyciągnąć należy radio tam są pozostałe dwie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME