Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5610 - nie dziala klawiatura, touchpad...

17 Sie 2010 10:25 6088 7
  • Poziom 9  
    Witam i prosze o pomoc. Wczoraj przestala mi dzialac klawiatura, touchpad i klawisze dodatkowe (zglos scisz etc.). Mysz zewnetrzna (czyli porty usb) dziala. Nie wiem czy to moglo miec wplyw, ale z pol godziny przed tym jak po raz ostatni klawiatura dzialala, narzeczona wylala odrobine herbaty obok touchpada (moze sie cus dostalo), wiec jesli to jakies zwarcie, przepalenie czy cokolwiek, wiem na pewno ze jeszcze jakis czas klawiatura dzialala. Moglby mi ktos pomoc?
    P.S. Znalazlem na forum podobne problemy, ale nic nie skutkuje w moim przypadku (chyba ze wymiana mostka, ale nie wiem czy to jest to). Przeinstalowywalem (nie wiem po co, chyba na wszelki wypadek) sterownik klawiatury, tauchpada...brak reakcji...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czy rozkręciłeś laptopa i zobaczyłeś co zostało zalane i wyczyściłeś to?
  • Poziom 9  
    Wlasciwie to vylem tak zrezygnowany, ze nie. Poddalem sie i kupilem klawiature zwykla jak do PC. Obciachowo tak do laptopa ale lepszy rydz niz nic. Klawiatura jeszcze nie doszla, bedzie pewnie za kilka dni...a tu przed 5 minutami niespodzianka - klawisze zaczely dzialac, pozniej przestaly i wciskalem cos na slepo (jak na pianinie :P) i znow dziala. Takze mam nowe pytanie. Podejrzewam zblokowanie klawiatury jakims przyciskiem (a raczej kombinacja przyciskow). Pytanie tylko jakich. Wychodzi mi na to ze niezla ze mnie lama :D
  • Poziom 21  
    Winny może być zimny lut gdzieś na płycie głównej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo po prostu zwarcie które jest od zalania... ja bym zaczął od sprawdzenia co zostało zalane...
  • Poziom 24  
    Zobacz czy po uruchomieniu laptopa bez baterii na samym zasilaczu działa klawiatura .
    Jak działa to winom jest bateria trzeba ją wymienić ( miałem taki przypadek też w laptopie acera , ale nie pamiętam w jakim modelu )
  • Poziom 13  
    dobrze mówią laptop o rozebrania, sprawdzenia i umycia. mozna ew wykapac klawiature w alkoholu technicznym lekko.
  • Poziom 9  
    Bateria to winna historii z klawiatura raczej nie jest. Ona jest zwalona juz od ponad roku - nagle przestala ladowac, a trzyma zasilanie z 5 minut i jakos tak wyszlo ze "zyje" na zasilaniu zewnetrznym. Tak jak pisalem wczoraj, narzeczona tak jak chyba cos nawciskala wczesniej, ze przestalo dzialac, tak wczoraj cos nawciskala i dzialac zaczelo...i dziala teraz bo wlasnie uzywam laptopa. Takze wszystko wyglada w porzadku. Jak dla mnie opcje sa dwie: Albo cos sie lekko zalalo i wyschlo nie powodujac uszkodzen, albo jest klawisz lub ich kombinacja blokujace dzialanie klawiatury, touchada i pozostalych przyciskow (zglos, scisz, play etc). Jesli chodzi o ten lut o ktorym pisal elektro94, to i tak nie wiem czy to moze byc to, a jako ze dziala nie bede sie na zapas przejmowal. Dziekuje za Wasze podpowiedzi....i tylko ew. prosze o podpowiedz z ewentualnoscia zblokowania klawiatury przyciskiem badz kombinacja. Mozliwe czy nie?