Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E52 niedziałające mapy ovi.

Wolwest 17 Aug 2010 11:27 17152 14
    Wolwest
    Level 9  
    Nie znalazłem podobnego tematu więc zmuszony jestem opisać swój problem:
    Od 3 miesięcy jestem posiadaczem nokii e52. Jakiś czas temu postanowiłem zainstalować ovi maps. Wszystko zgodnie z instrukcją itd. Po zakończonej instalacji, wyskoczył komunikat że zainstalowano poprawnie i okienko zniknęło. Jednak w momencie kiedy odpalam mapy, widzę ten globus i w momencie kiedy przybliżam obraz robi się biały i nie widać nic. Kiedy staram się coś znaleźć wyskakuje komunikat, że nie znaleziono wyników w trybie offline. Jestem trochę ciemny w takich sprawach i nie wiem co mogłem zrobić źle i w jaki ewentualnie mam odinstalować to i spróbować zainstalować podobnie. Co może być przyczyną niedziałania tych map? Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę zmienić temat wiadomości na zgodny z regulaminem. tino2003
    orzelpiotr
    Level 34  
    Instalowałeś aplikację Nokia Ovi Suit za jej pośrednictwem pobierasz i instalujesz mapy oraz plik języka na telefon?
    Wolwest
    Level 9  
    No właśnie mam wersje 3. Tak instalowałem ze strony nokii oryginalnie tak jak mi powiedzieli w salonie w instrukcji według opisu. Kolega ma ten sam telefon i działa mu wszystko poprawnie jednak nie był w stanie zdiagnozować co może być przyczyną mojego problemu. A pytam bo nie wiem czy zgłosić sprawę w salonie czy po prostu po waszej pomocy będę w stanie samodzielnie problem naprawić. A w jaki sposób odinstalować te mapy? Może reinstalacja podziała?
    orzelpiotr
    Level 34  
    Zrób sobie kopie telefonu (bez aplikacji), następnie przywróć firmware. Musi chodzić.
    irek6311
    Level 33  
    Najpierw zrób kopię pamięci telefonu bo wszystko zniknie
    Format/reset do ustawień fabrycznych *#7370# i format karty pamięci ,
    potem wgraj wszystko od nowa .
    Wolwest
    Level 9  
    Przy formacie wyskakuje mi podaj kod blokady... nic takiego sam nie ustalałem. Gdzie mogę coś takiego znaleźć? Kartę już sformatowałem.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Wolwest wrote:
    Przy formacie wyskakuje mi podaj kod blokady... nic takiego sam nie ustalałem.

Skoro nie zmieniałeś to jest standardowy kod 12345.
    Wolwest
    Level 9  
    To już znalazłem ale jednak format karty oraz telefonu nie pomógł. W momencie instalacji ovi maps wyskakuje komunikat nieznany błąd =5 i instalacja zostaje przerwana. Chyba nie obejdzie się bez wizyty w salonie. A chciałem tego uniknąć.
    irek6311
    Level 33  
    Wolwest możesz jeszcze aktualizację oprogramowania przeprowadzić li wgrać ponownie ten sam ,
    jak nic to nie da to do salonu zanieś .
    daq
    Level 10  
    Istnieje jeszcze aplikacja o nazwie "Nokia Map Loader" ,ja wgrywałem tą aplikacją mapy Niemiec,Francji,Hiszpanii działa wyśmienicie.Spróbuj tym właśnie programem.
    KLIK a tu link ze strony Nokii
    Ewentualnie możesz skorzystać z WiFi w telefonie i pobrać mapy bezpośrednio na telefon korzystając z netu maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_3.2.Nocs.sis

Może coś pomoże.
    Wolwest
    Level 9  
    Ok już działa :) przeinstalowałem na nowo oprogramowanie, wgrałem wszystko od nowa i pojawiły się mapy. niestety w miedzy czasie popsuło mi się z karta pamięci. Zgrałem ją przed czyszczeniem na komputer, lecz po ponownym wgraniu okazało się że nie ma na niej nic od momentu jak kupiłem nokie e52. No niestety zdjęcia muzyka itd poszły się paść. Mówi się trudno jakoś poodzyskuję to co utraciłem. W każdym razie dziękuję za pomoc, problem o którym pisałem został zlikwidowany:)

Pojawił się kolejny problem a nie ma sensu zakładać kolejnego tematu. Mianowicie wczoraj w domu łapało moją pozycję po 5 sekundach, teraz jestem w pracy i chciałem przetestować te mapy i po 10 minutach nadal nie wyszukuje mojej pozycji. Trzeba czekać do oporu czy coś się znowu popsuło?
    orzelpiotr
    Level 34  
    Sprawdź ustawienie modułu GPS, jeśli nie działa wspomaganie GPS, oczekiwanie na sygnał trwa znacznie dłużej. Sprawdź jak wygląda sytuacja na otwartej przestrzeni.
    irek6311
    Level 33  
    Nokie długo wyszukują pozycję > N6210 Navigator wyszukuje mi ~ 5 minut ,
    moduł GPS w Noki wymaga dobrego sygnału więc na otwartej przestrzeni bez zabudowy najlepiej wyszukiwać .
    Wolwest
    Level 9  
    Ok faktycznie mieliście rację, odszedłem jakieś 100 metrów od zakładu na parking i złapało pozycję po kilku sekundach. Dzięki za rady.