Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CTD 1276 blad E14+ dalsze awarie

Chudyk 17 Aug 2010 11:37 12430 4
    Chudyk
    Level 11  
    Jak w temacie pralka Candy CTD1276 pierze normalnie i na sam koniec kiedy podaje minuta do końca po chwili wyskakuje błąd E14 i tak już zostaje.
    Po wyłączeniu pokrętłem trzeba odczekać ten czas na odblokowanie klapy i można otworzyć. Bęben nie jest ustawiony otworem i trzeba go obrócić kiedy ustawimy go w odpowiedniej pozycji słychać jak zaskakuje blokada bębna.
    Dzieje się tak na wszystkich programach i tylko na sam koniec cale cykle prania są prawidłowe.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i co oznacza błąd E14
    Poprosze o jakies porady.
    Chudyk
    Level 11  
    Witam

Dziś pralka zaczęła dalej szwankować. Wyskakuje jeszcze błąd 03 czyli awaria nie spuszcza wody ale pompka pracuje i wypompowuje wodę. Poza tym nie wiruje tylko obraca bęben lewo prawo obojętnie czy jest pranie czy na pusto.

Rozebrałem ja i wyjolem programator i zauwazylem okopcone delikatnie miejsce zaznaczone na zdjęciu na zielono i odwinięta lekko folie.Jest to teraz czyste ponieważ przetarłem zeby zobaczyć oznaczenia. Nie znam sie za bardzo na tym ale z wymianą tych elementów nie będę miał problemu.
    Candy CTD 1276 blad E14+ dalsze awarie Candy CTD 1276 blad E14+ dalsze awarie Candy CTD 1276 blad E14+ dalsze awarie Candy CTD 1276 blad E14+ dalsze awarie
    Prosze o pomoc jakie są to elementy i czy są one do wymiany. Czy ten Viper12a musi być identyczny z oznaczeniami K7G717 czy wystarczy viper12a po prostu i co to za elementy obok.
    Proszę tylko nie piszcie żebym oddal do serwisu.
    tyktyk
    Level 24  
    Witam
    Nie pomogę lecz sam się zapytam do czego pan doszedł. Sam mam pralkę Mastercook.
    Programator patrząc na zdjęcia jest od strony zasilania identyczny nawet nr elementów te same. Też występuje tutaj okopcenie.
    Pralka ma pewne problemy dziś wypuściła pod siebie wodę.
    grzeg0
    Level 17  
    Witam. Błąd E 014 to"Brak grzania wody-uszkodzona NTC, grzałka i / lub wiązka". A błąd E 03 to " Niewykonane w wymaganym czasie wypompowanie wody. Zapchany filtr, pompa, rura odprowadzenia, kanalizacja i / lub wiązka.
    Chudyk
    Level 11  
    Pralka już sprawna okazało się ze spaliła się grzałka, po jej wymianie wszystkie usterki zniknęły. Programator był sprawny.
    "Fachowiec" od pralek powiedział ze Candy tak maja ze jak się przepali grzałka to wszystko wariuje.