Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WinXp i niedziałający Bluetooth

iksigrek 17 Aug 2010 13:05 1819 3
    iksigrek
    Level 14  
    Witam.

Problem polega na tym, że nie działa mi bluetooth, choć wydaje się, że wszystko jest OK. Próbuję podłączyć GPSa na BT (i-tec, albo Pentagram). Mam WinXP SP3, Komp Lenovo SL510, W managerze urządzeń raczej żadnych konfliktów nie ma. Urządzenie BT TO ThinkPad Bluetooth 2.1. with Enhanced Data Rate II. Mam ikonkę BT w Panelu Sterowania i Trayu. W konfigu BT - Inne urządzenia widzą kompa, są chyba wszystkie Usługi lokalne na "Uruchamiana Automatycznie", Usługa Portu szeregowego interfejsu BT jest na COM25 (tylko takie wysokie wykrywa), W aplikacjach klienckich to samo (ale port COM26). W Diagnostyce Urządzenia wszystko OK. Gdy eksploruję / dodaję nowe urządzenia BT GPS - wszystko jest ok. Urządzenia są sparowane bez kłopotu i świecą się na zielono w managerze po połączeniu.

Problem w tym, że ani GPS Info, ani Automapa nie działa z nimi (Automapa "Nie można uzyskać dostępu do GPS COMX), GPSInfo nie wykrywa urządzeń. W Automapie grzebałem w gps.settings - zmieniałem tam ustawienia na kilka sposobów, próbowałem skasować pliki by soft odtworzył je sam etc... nic nic nic ; (

Do tego jak próbuję zmienić port COM w Managerze urządzeń (COM i LPT) > COMX - to nie mam zakładki Ustawień portu (jest tylko Ogólne, Sterowniki i Szczegóły).

Próbowałem motywu z czyszczeniem rejestru HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{e0cbf06c-cd8b-4647-bb8a-263b43f0f974, usuwaniem urządzeń i ponowną ich instalacją.

W Urządzeniach BT mam też coś takiego jak "Licznik magistrali Bluetooth", ale nie mogę tego usunąć.

Co zrobić, by Automapa i GPSInfo widziały urządzenie i jak ew. zdiagnozować urządzenia BT lub wylistować COMy (zwirtualizować?) czymś darmowym ? Może to problem jakiejś poprawki windy, albo usługi (choć wydaje mi się, że wszystkie potrzebne są uruchomione)...
    netark
    Level 11  
    Dokładnie nie pamiętam gdzie to widziałem ale chodziło o łatkę BT microsoftu z ich strony.
    iksigrek
    Level 14  
    Szukałem też, niby mam najnowsze. Pewnie nie odnalazłem właściwej... wracam do grzebania w takim razie...

... i nic nie udało mi się znaleźć ; (

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Nadal nic... ;(

Pokazując ukryte urządzenia w Sterach niezgodnych z Plug And Play miałem natomiast wykrzyknik przy "Serial" (SystemRoot\System32\Drivers\Serial.sys ) Wywaliłem to - ale po resecie nic się nie zainstalowało. Czy to może mieć jakieś znaczenie tutaj ?

Z tego co widzę przy wyborze COMa (w pojedynczych urządzeniach, bo nie wszędzie mam zakładkę "Ustawienia Portu" - "zaawansowane" większość portów jest "w użyciu". Czy w związku z tym jest jakiś soft albo miejsce w systemie gdzie dokładnie mogę obejrzeć listę portów i powiązanych urządzeń z nimi ?

W Msinfo nic nie znalazłem, manager zadań z różnymi widokami też nic specjalnie nie pokazuje...

Do tego może coś w rejestrze ? Gdzie są tam ustawienia portów ? W HKLM -> Hardware -> Devicemap -> wincomm (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie) pokazuje mi tylko kilka portów a po przestawieniu tam na inny - w managerze BT i tak urządzenie nadal łączy się niby na 22. We właściwościach urządzenia sygnał jest niby ok (średnio słaby / średnio mocny).... i nic...
    iksigrek
    Level 14  
    Fajnie wiedzieć, że ma się problemy nie do rozwiązania ;/ ... ; )

Ogólnie przeinstalowałem Windozę - wszystko już działa. Natomiast niedziałający system jest w mirrorze, więc może kiedyś jak będzie okazja - znajdzie się przyczyna i rozwiązanie...