Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gestetner 1302f (ricoh 1515) nie drukuje w sieci

serwisant85 17 Sie 2010 13:37 2410 7
  • #1 17 Sie 2010 13:37
    serwisant85
    Poziom 14  

Witam
    Urzadzenie jw. nie drukuje w sieci . Sterowniki zainstalowałem i jak wysyłam strone testowa do wydrukowania to nic sie nie dziaje. Zainstalowana jest poprawnie na komputerze. Urzadzenie drukuje sobie raport (test) karty sieciowej. Nie drukuje po kablu sieciowym ani po LPT.

0 7
  • #2 17 Sie 2010 15:31
    huberto233
    Poziom 26  

a co jest na wydruku, czy mozesz wydrukowac config page ?
    J
    aki kontroler jest wbudowany grandwork czy stary GDI ?

RAW printing over TCP/IP can only be provided by changing the Port No to 10001 in the Port Configuration / zamiast RAW 9001

mozesz rowniez w ustawieniach portu zmienic na LPR i wtedy nazwa kolejki (print queue) powinna byc albo lp albo PORT1

0
  • #3 17 Sie 2010 15:43
    serwisant85
    Poziom 14  

Oto wydruk konfiguracyjny
    Gestetner 1302f (ricoh 1515) nie drukuje w sieci

0
  • #4 17 Sie 2010 15:53
    huberto233
    Poziom 26  

Sprawa portu .....tak jak wyzej opisalem powinno zadzialac

0
  • #5 17 Sie 2010 19:00
    serwisant85
    Poziom 14  

mozesz mi dokładnie napisac co mam zmienic i gdzie. z gory wielkie dzieki.

0
  • #6 17 Sie 2010 22:30
    huberto233
    Poziom 26  

W windows - start-drukarki i faxy (jak masz angielski windows printers and faxes)-
    wybierz drukarke -prawy przycisk myszy i wlasciwosci drukarki -zakladka porty -konfiguracja portu opcja - i teraz zmien RAW settings Port number na 10001.

Zamknij i sprobuj wydrukowac,

Jak nie to sprobuj te same ustawienia ale zamiast RAW kliknij na LPR i teraz w LPR settings wpisz lp i sprobuj wydrukowac test page. No i jeszcze opcja zamist wpisac lp wpisz PORT1 w LPR settings oczywiscie

Jezeli uzywasz XP to jezeli nie masz opcji LPR trzeba ja najpierw dodac. Znajduje sie w Control Panel / dodaj usun programy dodaj usun Windows komponenty

"Other Network File And Printer Services"- tam znajduje sie " Print Services for Unix" . Jak to zainstalujesz to bedziesz mial opcje dostepna.

---------------------------------------------------------------

Zamist instalowac tradycyjny port TCP/IP mozna po instalacji LPR uzyc portu LPR wlasnie wtedy wprowadzasz ip drukarki i jeden z wyminionych portow "lp" albo "PORT1 "

Wiec jest pare opcji do sprawdzenia.

Powodzenia

0
  • #7 18 Sie 2010 08:05
    serwisant85
    Poziom 14  

nie moge nic zmienic. komunikat wystapił błąd podczas konfiguracji portu

0
  • #8 18 Sie 2010 12:07
    huberto233
    Poziom 26  

zaintstaluj na nowo , musi byc mozliwosc konfiguracji portu ustawieniach drukarki.

Jak instalujesz przez opcje dodaj drukarke to pierwszy punkt maszyna pyta jaki port uzywac jak podasz tcp/ip to nastepne okno daje ci wybor uzyc "CUSTOM" settings i tam tez mozna zmienic port. Jak nie TCP/Ip to tak jak mowilem mozna uzyc LPR portu

0