Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora TDI 90km 98r schemat elektryczny klimatyzacji manual

17 Sie 2010 18:20 18859 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich:D mam problem z klimatyzacją manualną w VW Bora TDI 90km 98r a mianowicie nie chłodzi gaz jest szczelna tez jest i nie dochodzi prąd do kompresora wiec gdzieś po drodze ginie a nie wiem gdzie-bezpiecznik tez jest dobry ale nie wiem jak przekażnik bo nie umiem go znaleść.Jeśli ktoś wie gdzie się znajduje ten przekaznik albo ktoś ma taki schemat to proszę odpisać ! Za pomoc z góry dziękuje :D
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    dzięki za dobre chęci i pomoc ale to nie ten schemat - potrzebuje do manualnej klimy
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    dzięki może coś z tego bedzie:D
  • Poziom 1  
    jak włączam klime w kabinie to wogole spręzarka sie nie odpala. jeszcze wczoraj było wszystko dobrze , chłodziło jak trzeba a dzisiaj .... pomocy, gdzie moze lezeć przyczyna, co mi poradzicie. a może to bezpiecznik ale nawet nie wiem gdzie go szukać??
  • Poziom 9  
    witam
    o ile mi wiadomo to bezpiecznik z klimy znajduje sie przy akumulatorze sa tam 3 sztuki i który to dokładnie jest to tez nie wiem. u mnie bezpieczniki sa dobre wiec szukam przekaznika od klimy i nie wiem gdzie jest. Znalazłem 2 przekazniki nad pompką hamulca w takim plastikowym opakowaniu ale nie wiem czy to te są
  • Poziom 9  
    witam wszystkich
    wczoraj sprawdziłem czujnik na podszybiu i tam prąd dochodzi tylko nie wiem ci jest następne po tym czujniku Sad wyjąłem go i okazało się że coś w nim lata w środku a wydaje mi się że nie powinno chociaż nie wiem. Czy ktoś może mi napisać co jest następne po tym czujniku i gdzie się to znajduje żeby sprawdzić czy tam jest prąd to może będzie wiadomo czy to ten czujnik i czy powinno w nim coś latać. Dzisiaj sprawdziłem czy jest prąd na czujniku cieczy chłodzącej ten co jest na wężu z boku, prąd tam też dochodzi. nie wiem gdzie dalej szukać . Pomocy...
    za pomoc dziękuje
  • Poziom 12  
    Hej, napisałeś, że gaz jest, ale jak to sprawdziłeś? Może jest ale tylko resztka i w układzie masz za małe ciśnienie? Ten czujnik na podszybiu (wkręcany w aluminiową linię czynnika chłodzącego) to jest właśnie czujnik ciśnienia (zwykły stycznik), który ma nie pozwolić na załączenie sprężarki przy zbyt niskim ciśnieniu.

Możesz go na chwilę zmostkować i zobaczyć, czy kompresor się załączy, ale jeśli to będzie ta przyczyna uzupełnij czynnik chłodniczy.
  • Poziom 9  
    Pierwsze co zrobiłem to pojechałem sprawdzić czy jest gaz i ciśnienie i mechanik powiedział ze gaz jest i ciśnienie też.Pewnie zły czujnik oglądałem, ja oglądałem jakiś czujnik na podszybiu ale on nie był w żadną linie aluminiowa wkręcany tylko tak był przymocowany. wczoraj chciałem wycieraczki wyczyścić i zdjąłem je i ten plastik też i tam był jakiś czujnik. a gdzie się ten czujnik co ty piszesz znajduje? jutro go sprawdze bo dzisiaj już nie mam czasu a szkoda. dzięki za pomoc

Dodano po 27 [minuty]:

już wiem o który czujnik chyba chodzi. prąd dochodzi , mostkowałem go ale to tylko się wentylatory załączały bieg 1 i 2 a tak normalnie to tez chodzą tylko ze na 1 biegu sprężarka się nie załączyła bynajmniej nie było słychać tego charakterystycznego spadku obrotów. narazie tam gdzie sprawdzałem to wszędzie jest prąd
  • Poziom 34  
    Czujnik, który znalazłeś na podszybiu to czujnik G17 temperatury zewnętrznej :

czujnik G129 to ten :

ale najpierw proponuję podpiąć sprężarkę klimatyzacji "na krótko" tzn. bezpośrednio do akumulatora i sprawdzisz czy sprzęgło sprężarki reaguje po podaniu zasilania.
    Jeśli reaguje to musisz sprawdzić wiązkę od sprężarki do sterownika wentylatorów (zwłaszcza wtyczki przy nim jak i sam sterownik a znajduje się on przy lewej podłużnicy pod akumulatorem - widok od spodu samochodu) :
    VW Bora TDI 90km 98r schemat elektryczny klimatyzacji manualVW Bora TDI 90km 98r schemat elektryczny klimatyzacji manual

Klimy manualnej Vagiem nie zdiagnozujesz więc wszystko trzeba sprawdzać po kolei miernikiem.
  • Poziom 9  
    Dzięki ci bardzo za pomoc jutro się tym zajmę. no to właśnie w tym czujniku temp zewnętrznej coś lata, wiem ze nie da sie tego sprawdzię kompem więc chciałęm schemat ale i tak bym sie chyba sam nie dał rady. jutro to sprawdze to tam opisałeś kolego i zrobie raport. mam nadzieje ze jutro sprawdzisz co mi z tego wyszło i moze jeszcze coś pomożesz:D jescze raz DZIĘKI
  • Poziom 9  
    klima chodzi jak ta lala:D
    okazało się że przewody doprowadzające prąd do kompresora były połamane, wymiana na nowe tylko przed kostkami przelutowane i teraz chłodzi. dzięki za pomoc. temat uważam za zamkniety:D