Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja lark 50.2 jak odblokować ?

17 Sie 2010 18:57 17612 25
  • Poziom 13  
    Witam mam mały problem ze znalezieniem instrukcji odblokowania tej nawigacji. Przeczytałem już wiekszość tematów z prośbami o takową instrukcje i nic. Możecie pomóc?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    nie chodzi o to aby mieć normalnego eksplorera, gry itp oraz móc zmienić odtwarzacz ponieważ na oryginalnym zacinają się filmy. Słyszałem że da sie to zrobić na wersji 50,1 ale o tej nic mi nie wiadomo
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Odblokować można - co do odtwarzacza, to polecam TCPMP lub CorePlayer - ale jak są filmy z dużym bitrate - to nawigacja nie da rady - będzie klatkowało
  • Poziom 13  
    A mógłbym jakąś instrukcje dostać jak to zrobić, co to filmów to już przerabiałem kombinowalem na wszystkie sposoby i nie dawało to żadnych efektów dlatego zastanawiam sie nad zmiana tego badziewia
  • Poziom 39  
    jak chcesz płynne odtwarzanie filmów, to poszukaj pocket divx encodera i przeskaluj sobie filmy na rozdzielczość nawigacji i poprzerabiaj filmy - będzie dużo lepiej - a tak na marginesie - urządzenie ma być do nawigowania, a do filmów lepiej kupić przenośne DVD - ze znacznie większą paletą kolorów na wyświetlaczu
  • Poziom 13  
    Wiem że o wiele lepsze jest przenośne dvd lecz nie stac mnie na nie wiec staram sie zrobić coś z tym co mam. Jak wgrac ten program zamiast starego ?
  • Poziom 38  
    ZAMIAST starego nie wgrasz -siedzi on w niekasowalnej czesci pamieci.

Mozesz go wgrac na karte SD lub Flash i uruchamiac albo z Explorera (do tego sie m.in. wlasnie przydaje) , albo poprzez wybranie sciezki do niego.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam larka 50.2 i zarazem problem z odblokowanie a dokladnie wszystkie propozycje odblokwanie jakie znalazlem na internecie nie sprawdzaja sie w 100% . jak zrobic aby po wylaczeniau larka nie uruchamiala sie nakladka tylko czysty CE ???
  • Poziom 38  
    UStaw aplikacje Explorer.exe znajdujaca sie w folderze Windows jako program nawigacyjny - to prymitywne, ale skuteczne rozwiazanie.

Rozwiazaniem eleganckim jest wylaczenie zbednych procesow pracujacych w tle za pomoca skryptu MortScripta.
  • Poziom 10  
    To proste rozwiazanie nie satysfakcjonuje mnie prawde mowiac , ale moze kolega troszke wiecej napisalby o tym skryptcie MortScripta. i czy te zmiany spowoduja ze lark bedzie startowal z CE ??
  • Poziom 38  
    To jest jak wspomnialem rozwiazanie proste, na tyle prymitywne, ze kazdy jest je w stanie wykonac samodzielnie.

Bardziej wymagajacy i ambitni uzytkownicy tego modelu urzadzenia posluza sie, jak wspomnialem, MortScriptem - ja zaczynalem od lektury manuala do wymienionego oprogramowania. Instrukcja jest dostepna (via google) takze po polsku.

Jesli Kolega bedzie mial konkretne pytania dot. zadan Mortscripta, samodzielnie przygotowanych na podstawie manuala, chetnie pomoge.
  • Poziom 10  
    Rozumiem doskonale ja nie bede sia zaglebial w szczegóły , ale czy moze nie ma gotowca jakiegos ktory pozwolilby na odblokowanie larka . Ktos zapewne juz to robił.
  • Poziom 38  
    Oczywiscie ze istnieje kilkanascie gotowych aplikacji realizujacych to zadanie - ale jak dla mnie, nie do tego sluzy Forum - IMHO, sluzy ono do pomocy w SAMODZIELNYM rozwiazywaniu problemow. ;)
    Do znajdywania "gotowcow" sluzy Google ;)

Oto najprostszy skrypt Mortscripta (manual PL w Sieci) realizujacy to zadanie:
    Code:
    kill GPS2.exe

run \windows\explorer.exe
  • Poziom 10  
    Kolego drogi może kolega udzieliłby wyczerpującej odpowiedzi i napisał gdzie to wkleić ,z czym zamienicz jak podpisac ?? bo w zasadzie interesuje mnie rozblokowanie tylko mojego sprzetu a nie prowadze dzialalnosci w tym zakresie . A forum traktuje jako skarbnice wiedzy ;)

Widze ze kolega jest dosyc zorietowany w tych sprawach wiec moze tez zna odpowiedz co sie dzieje jesli lark 43.1 podczas uruchamiania ma specyficzne klikniecie jak by kros na matryce naciskal i pozniej nie da sie nic juz zrobic natryca nie reaguje , nie jest uszkodzona mechanicznie , stalo sie tak podczas pracy nawigacji. Czytalem cos o jakims bezpieczniku ale nikt nie potrafi wskazac gdzie on sie znajduje . Moze kolega potrafilby mi udzielic pomocy w tym zakresie . pozdrawiam co prawda mam juz drugiego larka ale moze udaloby sie tego postawic .
  • Poziom 38  
    Code:
    http://chomikuj.pl/januszek2245/LARK/EKRAN+5'0/50.2
  • Poziom 9  
    Zależy jaki masz soft na tym Larku.
    Jeśli masz 1.3.3.8 to zrobisz to co chcesz za pomocą większości porad dostępnych w sieci.
    A jeśli masz 1.3.3.9, to pozamiatane. Chłopaki z Larka nie wiedzeć czemu zamotali tę wersję softu i nic nie zrobisz.
    A niestety Lark nie udostępnia ROM'ów do swych maszynek, żeby można było samemu flashować.

Pozdro
  • Poziom 38  
    Kolego piten - napisz czy podany przeze mnie link pomogl rozwiazac problem?

Kolego brumboorungo - jestem autorem odblokowan do ponad 300 modeli urzadzen - nie potrafilem odblokowac DWOCH :) Dlatego uwazam, ze takze Lark z nowszym softem, to raczej bedzie kwestia wiedzy i umiejetnosci, niz "zamotania softu" przez producenta ;)

Opisz, jesli mozesz i posiadasz w tej materii doswiadczenie, jakie KONKRETNIE i DOKLADNIE problemy sa z odblokowaniem tej wersji firmware? Nie dziala Resinfo, Mortscript, SCP?

O SONY przez kilka lat mowiono, ze jest nieodblokowywalny i AM na nim chodzic nie bedzie nigdy. Osobiscie wysylalem do automapa.pl dwa egz. SONY, by je rozpracowali. I nie dali rady - a dzis mozna na Allegro kupic to odblokowanie za pare zl :)
  • Poziom 2  
    Niestety Pontikos nie działą ten Twój sposób, nie ma żadnego pliku Adja w tym folderze. Proszę o jakieś istrukcję ponieważ jestem w tym zielony a chciałbym na larku 50.2 oglądnąć jakieś filmy bądź posłuchać muzyki. Czekam na odpowiedź.
  • Poziom 38  
    Moj sposob DZIALA. Nie pisalem NIC o jakimkolwiek pliku Adja (alternatywne odblokowanie Januszka - zapytaj AUTORA !!) - Moje odblokowania opieraja sie wylacznie na istniejacym w urzadzeniu oprogramowaniu.

Czytaj DOKLADNIE posty i kieruj zapytania do osob je piszacych.
  • Poziom 12  
    A co zrobić by odblokować aby mp3 chodziło itp (gdy podłącze do PC to nie wykrywa urządzenia) myślę że jak mam wrzucone pliki na kartę SD to mogę pod nawigacją ale mi nic nie wykrywa:(

Może koledze też o to chodziło ??
  • Poziom 38  
    1. sciagnac odtwarzacz Multimedialny TCPMP with RMVB (Link)
    2. rozpakowac, skopiowac na karte SD, uruchomic - sciezka lub managerem plikow
    3. otworzyc w odtwarzaczu dowolny plik multimedialny - cieszyc sie nowymi mozliwosciami :)

O samym odblokowaniu tego modelu nie pisze, bo bylo w tym samym watku powyzej i to skutecznie.
  • Poziom 2  
    Witam ten sposób (Pontikos) nie działa na larka 50.3.
    Może coś innego?
  • Poziom 38  
    Temat watku dotyczy Lark 50.2 - i udzielona porada DZIALA !
    Jesli nie dziala na jakims innym modelu, sugeruje zalozyc nowy temat.
  • Poziom 2  
    Dałem radę programem tcpmp081pl który wrzuciłem na SD.
    Działają mi filmy , muzyka w tym mp3.

Win 5.0 CE odpaliłem przy pomocy apteczki którą kopiowałem na SD z waszego działu.
    Zmieniłem tylko nazwę pliku z explorer.exe na cePlatformway.exe. Oczywiście explorer.exe też zostawiłem.

Moja nawigacja to Lark 50.3