Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - na co zwrócić uwagę?

10 Wrz 2004 08:46 8537 13
  • Poziom 11  
    Panowie widzę,
    że macie duze doświadczenie z kinem domowym. Ja chciałbym kupić jakieś kino domowe nie markowe za niską cenę,
    nie jestem zbyt wymagajacy. Proszę podpowiedzcie na co mam zwrócić uwagę przy wyborze kina domowego i czy te oferowane zestawy kina domowego po 400-500 zł są coś warte czy na tym sprzęcie da się odtworzyć popularne formaty. ps jakie formaty są obecnie popularne?
    prosze o info :?
  • Poziom 15  
    Witam. Za tą cenę nie spodziewaj się, że Twoje kino domowe zagra jak orkiestra. Dla małowymagającego powinno wystarczyć. Po pierwsze to za 400-500zł to nie kupisz całego kina domowego, jednynie odtwarzacz płyt DVD, obsługujący najczęsciej formaty: VCD,
    SVCD,
    MP3, PHOTO CD, AUDIO CD.
    Głośniki będziesz musiał sam dopkupić.
    Jeśli jest możliwość to przy zakupie najlepiej zwrócić uwagę na jakość i wierność odtwarzanego obrazu oraz kompatybilność z w/w formatami.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Znalazłem ofertę zestwu kina domowego za 399 zł w opisie znajduje się:
    -odtwarza filmy ze wszystkich stref (ps nie wiem co to znaczy)
    -standard sygnału PAL/AUTO/NTSC
    -standardy wyjścia audio analogowe, audio cyfrowe, video, component video, Svideo, VGA
    -zgodny z VCD2.0,
    VCD1.1,
    CVD,
    VCD,
    SVCD,
    CD-DA,
    CD+G,
    DTS,
    MP3,
    PICTURE-CD
    -funkcja zwalniania i przyspieszania
    -możliwość zaprogramowania poszczególnych scen
    -kabel EURO
    Subwoofer:
    -zewnętrzna regulacja głośności
    -możliwość podłączenia do DVD, CD i kart dzwiękowych
    Głośniki:
    -dzwięk przestrzenny
    -panel zewnętrzny sterujący nateżeniem dźwięku w całym zestawie
    -wbudowany wzmacniacz
    -drewniany głośnik niskotonowy
    -głośniki z zaczepami

Czy taki zestaw wystarczy do odtwarzania typowych formatów ? Tych formatów to jet tyle,
    że trudno się połapać?
  • Poziom 15  
    To nie wystarczy Ci do oglądania filmów ponieważ nie ma odtwarzacza DVD! To jest sam amplituner + głosniki. Jak sam napisałeś, jedna z punktów brzmi: "możliwość podłączenia do DVD" - tu chodzi o głośniki, ale w opisywanych standartach nie ma nic o DVD!

To że odtwarza filmy ze wszystkich stref, chodzi o systemy kodowania kolorów PAL, NTSC.
  • Poziom 11  
    Tak właśnie przypuszczałem, że może być jakiś haczyk, dla tych którzy nie są w temacie. Dzięki za podpowiedź. Udam się teraz na strony z ofertami i chyba przeanalizuję opisy kin domowych.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Nie ma sprawy. Musisz uważać na takie sztuczki niesolidnych firm. Lepiej 3 razy przeanalizować zakup, tymbardziej, że w grę wchodzą spore pieniążki. :) Pozdrawiam!
  • Poziom 32  
    Za 500zł to kina nie kupisz.
    Za 600 sa juz jakies NoName.

Znalazłem HM100 M-Audio
    dvd, cd, cd-r/rw, vcd, jpeg, mp3, kodak pict, tuner, "100W rms" - tak jest napisane :) nie mierzyłem, 7,1.
    Komplet 700zł (Avans)

LG - LHG6240
    899zł (Agd Euro Rtv)

Co chwile w MediaM, Auchan czy Biedronka, Lidl się coś pojawia taniego. A co tam w srodku siedzi to nikt nie wie :)
    Fakt jest taki ze te najtansze nie maja tunera radiowego a warto miec.
  • Poziom 18  
    Na dzień dzisiejszy dobrze jest się rozejżeć za odtwarzaczem DVD odtwarzającym format DIVX.Jakość filmów jest dobra a zajmują dużo mniej miejsca niż VCD czy SVCD.
  • Poziom 15  
    Wszysko ładnie i pięknie, tylko jak przyjdzie nam oglądać film w DivX-ie na odtwarzaczu DVD zaczniemy się zastanawiać jak załadowac do tego filmu napisy... :D Można na kompie scalić napisy z filmem ale według mnie to jeszcze nie to.
  • Poziom 11  
    A moze,
    ktoś uzytkuje właśnie coś takiego no-name z supermarketu i mógłby się podzielić swoją opinią na temat jakości.
    slyszałem,
    ze czasem w srodku są markowe podzespoły w takich sprzetach?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Ale jest to Twoje zdanie :)
    Każdy chyba musi przejść to sam kupujemy budżetowo oszczędzamy te 400zł a potem patrzymy przez następne parę lat (jak wytrzymamy i wcześnie nie sprzedamy za 40% ceny) i trzepie nas jaką kaszanę kupiliśmy.
    Lepiej na zimno, bez podpalania się mając dostęp do netu zapoznać się z ofertą rynku i możliwościami sprzętu oraz wymaganiami swymi jak znajomych (tych z netu też) i np. przed świętami coś wybrać rozsądnego (może będzie jakaś promocja).
    Kumpel skusił się na coś takiego i jest w pełni zadowolony
    http://koda.com.pl/koda_show_prod.php?show=av502_dvd638b_av707_sw850
    widać, że to nie kosztuje 500 zł, ale wiadomo oszczędzają tylko bogaci kupując dobre rzeczy za rozsądną cenę, co aby za rok nie wydawać znowu kasy na to samo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Przecież o to mi chodzi. Ja np. rok temu składałem kompa w sumie wyszedł cymes nawet dzisiaj jest lepszy od tego co oferują np. w M-M
    2500+@3100+, Abit nf7-sl, GF4 Ti4200, 2x256MB ale coś podkusiło oszczędzić i wziełem kości Kingstony 333 a nielepsze i komp leci tylko na max fsb 197, jak sobie pomyśle, że oszczędzając 80 zł nie mogę mieć nawet fsb 200 to ....... :)