Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault laguna 2002 nie działają spryskiwacze ksenonów

klezmer_wlb 17 Aug 2010 21:41 15985 9
lampy.pl
    klezmer_wlb
    Level 2  
    Witam. Nie działają spryskiwacze ksenonów. Może ktoś poradzi od czego zacząć. Człowiek, który sprowadził samochód, twierdzi, że poprzedni właściciel odłączył spryskiwacze, bo dużo płynu żarły. Instalacja jest (fabryczna) sprawdzałem.
  • lampy.pl
    KAROL1138
    Level 16  
    Wysuń je ręcznie do góry,jak poleci płyn to znaczy że są podłączone.
  • lampy.pl
    klezmer_wlb
    Level 2  
    niestety, nie leją.
    KAROL1138
    Level 16  
    A więc musisz zdemontować zderzak
    klezmer_wlb
    Level 2  
    źle sprawdzałem. płyn rzeczywiście leci, ale mam wrażenie, że przy opuszczaniu spryskiwacza w kierunku powrotnym. może jakiś bezpiecznik, albo przekaźnik?
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zdejmij zderzak i obejrzyj zbiorniczek, czy jest osobna pompka i czy w ogóle jest podłączona instalacja elektryczna.
    beskidenluchs
    Level 11  
    Jak w poprzednim poscie i w dodatku:
    - sprawdz czy silniczek pracuje w obu kierunkach (w lewo dla sprysku szyk a w prawo do sprysku lamp, albo odwrotnie, ale wazne aby zmienial kierunek lub polaryzacja sie zmieniala na stykach kostki)

- jak silniczek pracuje to przejdz do wezykow podlaczonych do plastiku obudowy silniczka, tam jest taki zaworek (wymaga zegarmistrzowskiej precyzji przy rozbieraniu aby nie polamac plastikowego klipsu) ktory sie zasina jesli dostanie sie jakis syf do zbiornika, wyczysc zaworek i sprezynke, zloz i korzystaj

No chyba ze sa napiecia i nie chce Ci sie dlubac w silniczku to go wymien na nowy, u mnie dziala
    T5
    Admin of Cars group
    beskidenluchs wrote:

- sprawdz czy silniczek pracuje w obu kierunkach (w lewo dla sprysku szyk a w prawo do sprysku lamp, albo odwrotnie, ale wazne aby zmienial kierunek lub polaryzacja sie zmieniala na stykach kostki)
    Czy aby na pewno?Oczywiście sprawdzane na włączonych światłach mijania i przytrzymane przez 3 sekundy.:D
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chwila chwila panowie, po pierwsze "beskidenluchs" chyba pomylił tematy.... A po drugie w zbiorniczmu są 2 pompki, jedna do szyb, ona ma zmienną polaryzacje, zmieniając czy leci na przód czy na tył, a do spryskiwaczy reflektorów jest osobna pompka która nie ma zmiennej polaryzacji, pompuje i tyle. No i oczywiście musi być spełnione to co napisał T5-czyli światełka włączone :D
    cypis87
    Level 9  
    podpinam się pod temat

Witam Panowie mam takie pytanie kupiłem okazyjnie zderzak do laguny 2 2001 rok z spryskiwaczami lamp . Mam pytanie czy bez problemu podłączę te spryski ? sa kostki do drugiej pompki ? zaszokowało mnie to że spryski działaj tylko przy włączonych światłach ?