Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka. Hoover. Nextra wymiana lozyska

17 Sie 2010 21:50 10899 12
  • Poziom 11  
    Witam forumowiczów,
    zaczęła głośno chodzić - padnięte łożysko - jak je wymienić - pralka ładowana od przodu. Koło pasowe zdjęte co dalej ?
    Z góry dzięki za pomoc
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Podaj numer fabryczny to zobaczę czy łożyska są wymienne.
  • Poziom 11  
    model to hns 6105 a numer o który pytasz podam po południu
  • Poziom 11  
    numer z naklejki z tyłu pralki pod kodem kreskowym:
    3100080507370615
    kolejny to:
    6105-16s
    zamieszam również foto

Mod. ROBSON33

Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Poziom 11  
    Foto raz jeszcze.
    Pralka. Hoover. Nextra wymiana lozyska
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam.
    Z dokumentacji wynika,że łożyska są wymienne.
    Jeżeli nigdy nie robiłeś czegoś takiego to lepiej zawołaj serwis.
    Wymiana łożysk to rozbieranie całej pralki.
  • Poziom 11  
    wymieniałem w polarze dafna/dafni coś takiego kilka lat temu - tam po prostu wybiłem oś do środka a potem gumowym młotkiem po wymianie łożyska wbiłem od środka bębna chodziła do puki wytrzymał programator wiec coś umie zrobić.

Dodano po 2 [minuty]:

mam problem z wyjęciem tego łożyska. tak czy siak będę próbował sam ją naprawić bo odebrałem ją od babki której podczas remontu łazienki podłączałem nową a ta się zepsuła w tym czasie. z góry dzięki za pomoc pozdrawiam HJ
  • Poziom 11  
    Dzisiaj miałem chwile czasu i rozpołowiłem bęben ale dalej nie mogę wybić łożysk - mogę prosić o jakieś wskazówki ??
  • Poziom 11  
    łożyska wybite ale nie da się z nich odczytać numerów żeby kupić nowe - pomoże ktoś ??
  • Specjalista AGD
    Łożyska są znormalizowne >należy zmierzyć średnicę zewnętrzną i wewnętrzną oraz grubość i wszystko jasne.
  • Poziom 11  
    OK dzięki jak uruchomię dam znać pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam no i udało się - faktycznie łożyska standardowe - już nie pamiętam oznaczeń ale wziąłem skf jakieś wysokoobrotowe w sumie z uszczelnieniem kosztowało 62zl :)
    czasowo jakieś 4 godziny roboty, przy okazji znalazłem przeciek w wężu pomiędzy zbiornikiem a szuflada na proszek - przetarł się zaklejona butaprenem i łatą ze starej dętki na razie śmiga aż miło
    Dzięki za pomoc jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem

Dodano po 2 [minuty]:

do kolegi andrzej1959 dzięki za sprawdzenie czy są wymienne bo mi 2 serwisy podały info że nie i trzeba wymienić bęben razem z obudową.
    Więc sugerowanie że ktoś sam nie naprawi a serwis załatwi sprawę nie zawsze jest fer.