Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp photosmart 5180 po wymianie czarnego tuszu nie drukuje

kamienno 17 Aug 2010 23:01 6312 6
 • #1
  kamienno
  Level 2  
  Witam! Posiadam drukarkę hp photosmart 5180, której nie używałem z 5 miesięcy dlatego, że skończyły się w niej wszystkie tusze jak i kolorowe tak i czarny. Zakup tuszy odkładałem, odkładałem aż w końcu pofatygowałem się do sklepu i kupiłem ale tylko czarny i do tego zamiennik.Na zamienniku pisze, że jest dedykowany do tego modelu drukarki. Facet w sklepie powiedział, że nie muszę kupować kolorowych tuszy, wystarczy jak założę czarny i drukarka będzie hulać . Mi tylko zależy na tekście .Po założeniu czarnego tuszu drukarka widzi go, pokazuje na wskaźniku, że jest pełny, nio ale - nie chce drukować. Nawet jak zmienię w ustawieniach drukuj w odcieniach szarości też to nić nie daje ;( Proszę o rade jak temat rozgryź - dzięki.
 • #2
  Stan-S11
  Level 31  
  Kombajn do pracy potrzebuje kompletu -6 sztuk oraz aby wszystkie wkłady atramentowe posiadały atrament i znajdowały się w okresie przydatności do użycia. Jeśli urządzenie nie drukowało ok. 5 miesięcy to należy domniemywać że dysze drukujące w karetce mogą być zaschnięte. A więc może czekać Cię wymiana karetki. W pierwszej kolejności zamontuj komplet pojemników z atramentem i napisz jaki jest efekt.
 • #3
  kamienno
  Level 2  
  hm... nio to bombowo ! znów wydatek . Pójdę kupić kolorowe i napisze co jest grane.
 • #4
  poldruk
  Level 20  
  Niestety nie napisałeś co to znaczy, że nie chce drukować.
  Może to znaczyć, że mimo puszczenia do druku dokumentu brak reakcji ze strony drukarki. Lub też drukarka drukuje puste strony.
  Ewentualnie drukarka pokazuje pusty pojemnik z którymś kolorem.
  Tak czy inaczej po pół roku to na 90% głowica jest do odmoczenia.
  Atramentówka to nie laserówka którą można opuścić na wiele miesięcy a potem jakby nigdy nic uśmiechnąć się do niej o kilka stron.
  Atramentówka potrzebuje nieustającego zainteresowania, przynajmniej raz w miesiącu.
 • #5
  kamienno
  Level 2  
  Nie chce drukować bo wywala komunikat o przeterminowanych tuszach kolorowych ;( wyświetla informację, że 2 tuszę kolorowe straciły ważność i należy je wymienić. I nawet ja z pulpitu daje drukuj w odcieniach szarości to non stop wywala komunikat o przeterminowanych tuszach. Tuszę kupię dopiero na początku miesiąca to napiszę co dzieje się dalej.
 • #6
  nic0n
  Level 1  
  Witam mam podobny problem ponieważ nie działa mi czarny tusz wszystkie inne drukują normalnie a na czarnym wypluwa tylko puste kartki i nie wiem co to może być tusz wykrywa i pokazuje ze jest ponad połowa wymieniany byl około pół roku temu czy wie ktos może jak to naprawic i czy dam rade zrobić to samemu
 • #7
  Stan-S11
  Level 31  
  nic0n - w twoim przypadku masz zatkane dysze koloru czarnego. Tak sie dzieje jeśli dłuższy czas sprzęt nie pracuje lub są stosowane tusze zamienniki.
  Należy spróbować udrożnić dysze - rozebrać urządzenie wyjąć karetkę, która następnie wkładamy do płynu udrażniającego.
  Druga metoda to wymiana karetki na sprawna technicznie.
  Jeśli nie masz doświadczenia w serwisowaniu tego typu sprzętu to proponuję zlecić naprawę komuś kto to potrafi lub sprzedać sprzęt jako uszkodzony.