Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator od procesora nie obraca się.

Kameneva 17 Sie 2010 23:27 5820 7
  • #1 17 Sie 2010 23:27
    Kameneva
    Poziom 8  

Witam,
    mam płytę główna GA-M68SM-S2 specyfikacja: Link
    z procesorem : AMD dokładnego modelu nie znam ale w specyfikacji płyty jest podanych kilka modeli który można tam zamontować,
    jeśli będzie to potrzebne sprawdzę oczywiście :)
    Moja płyta:
    Wentylator od procesora nie obraca się.

Mój problem polega na tym, że wiatrak [ten z napisem AMD], nie obraca się, a jeśli to robi, to bardzo powoli i z przerwami, w konsekwencji tego komputer wyłącza się.
    Po dotknięciu radiatora [to pod wiatrakiem] czuć bardzo gorące, wręcz parzy...

Chcę kupić nowy, czyszczenie nie dało nic... Proszę Was o opinie który będzie pasował do mojej płyty ,
    podaje tu dwa ale jeśli będzie coś źle to będę wdzięczna za inne propozycje :)

http://allegro.pl/item1192820592_wentylator_z_radiatorem_amd_am2_939_940_754_box.html

http://allegro.pl/item1192820129_nowiutki_oryginalny_cooler_avc_socket_775_939.html

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Sie 2010 23:33
    mrx
    Poziom 18  

a koniecznie musisz kupić na allegro ? Przesyłka będzie droższa niż cały wiatrak.
    Ten wentylator to żadne cudo, zabierz w kieszeń i w każdym sklepie komputerowym czy elektronicznym taki kupisz.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #4 17 Sie 2010 23:37
    adam95102
    Poziom 17  

komputer gasnie wtedy gdy to coś czyli radiator na procesorze przekracza cieplo z jakim komputer jest w stanie pracowac, narazie jezeli masz to podlacz inny wentylator i sprawdz czy sie bedzie dobrze krecil bo nie zawsze moze to byc wina uszkodzonego wentylatorka, mozliwe ze coś zakluca plycie dostarczanie pradu wiatraczkowi, moj wojek ma to w laptopie i nowy wentylator nie rozwiazal tego problemu, a co do tych aukcji co podales, to tylko ten pierwszy bedzie pasowal bo ten drugi calkiem inaczej sie mocuje, masz am2 a tam jest socket 775, wiec tego drugiego nie zamontujesz do swojej plyty

0
  • #5 17 Sie 2010 23:48
    Eidems
    Poziom 28  

adam95102, to nie jest laptop! Tak jak kolega mrx możesz takze wymienić wentylator i od razu pastę termoprzewodzącą:)

0
  • #6 18 Sie 2010 09:56
    dinos83
    Poziom 33  

Instrukcja strona 46,47: CPU Warning Temperature; CPU Smart FAN Control; CPU Smart FAN Mode. Zmień pastę STG1, AS5.
    Z najtańszych:
    SilentiumPC Spartan HE923
    Arctic-Cooling Freezer 64 Pro

0
  • #7 18 Sie 2010 10:40
    adam95102
    Poziom 17  

przeciez wiem ze to nie laptop, napisalem ze moj wujek ma w laptopie taki problem ze wiatraczek nie dostaje pradu

0
  • #8 18 Sie 2010 10:47
    entermen
    Poziom 31  

Kolego Kameneva.
    Na początek przywróć zresetuj bios, czy zworką czy poprzez wyjęcie baterii.
    Być może masz ustawioną autoamtyczną kontrolę obrotów lub z czujnikiem temperatury od procesora jest problem.
    Na niektórych plytach da się dodatkowo jeszcze procentowo to określić.
    Sprawdź czy wentylator się obraca.
    Sprawdź przewody do zasilania wiatrak, podepnij w inne miejsce albo jeśli masz możliwość to sprawwdź na innym pececie.

Na płytach gigabyte w swojej praktyce przerabiałem różne cuda.
    Też miałem podobny problem. Reset biosu i zaczął kręcić ponownie.

-1