Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Welland ME-747AN-S (v.1) i drukarka HP

pz 18 Aug 2010 01:27 1783 7
    pz
    Level 11  
    Witam;
    być może zetknął sie już ktoś z problemem jak poniżej i będzie w stanie pomóc, na co nie ukrywam liczę, bo powoli popadam w frustrację :-).
    Nas rozpoznaje drukarkę i instaluje ją (np. HP 1600C) via manager http. Widoczna jest ona w otoczeniu sieciowym oprócz zasobu dyskowego wystawionego przez urządzenie po sambie. Komputery i sam nas są w jednej grupie roboczej - powiedzmy DOMEK. Przy próbie dodania drukarki do komputera - i owszem - pięknie prosi o sterownik, pyta czy ma być domyślna itp. tyle, że przy próbie wydruku testowego nic się nie dzieje, jedynie w tytułowym pasku okna, gdzie widać kolejkę wydruku jest napisane "drukarka xxx odmowa dostępu". Nie pomaga również żadne grzebanie po właściwościach drukarki. Niestety nie widzę żadnego miejsca gdzie mógłbym dodać/zmienić uprawnienia dotyczące print servera osadzonego w nas-ie. Na potrzeby zasobu dyskowego założyłem usera i grupę, ale to chyba nie ma przełożenia na kwestie wydruku. firmware rzecz jasna podniosłem do najnowszej dostępnej wersji.
    Czy robię coś nie tak?

Pozdrawiam
    Piotr Z.
    bogiebog
    Level 43  
    A czy dostęp do plików NAS-a masz z tego komputera co chcesz drukować ?
    pz
    Level 11  
    [quote="bogiebog"]A czy dostęp do plików NAS-a masz z tego komputera co chcesz drukować ?[/quote]
    tak; przy dostępie pyta o login i hasło - po podaniu użytkownika zdefiniowanego na nasie i jego hasła można normalnie operować na plikach.
    pozdrawiam
    Piotr Z.
    bogiebog
    Level 43  
    Czy po tym jak wpiszesz login/hasło do dostępu do plików, czy możesz drukować ?

A czy możesz wyłączyć zabezpieczenie login/hasło na NAS-ie ?
    pz
    Level 11  
    niestety nie, nawet po wpisaniu hasła dostępu do plików nie mogę drukować.
    zabezpieczeń dostępu do nasa też (wg mojej wiedzy) nie można wyłączyć - user jest niezbedny do założenia zasobu i wymaga on hasła.
    bogiebog
    Level 43  
    Załącz zrzut z Manager/Printers z wellanda
    tam jest "input allowed IP of printers"

Dodano po 40 [sekundy]:

i załącz "ipconfig" z twojego komputera z okna CMD.exe
    shengi
    Level 1  
    Ja również mam drukarkę HP i obudowę Welland ME-747AN-S i również mam problem z jej obsługą.
    NAS rozpoznaje ją jako: HP_Deskjet_6500. Czyli tu wszystko ok!
    Obudowe wraz z dyskiem mam podłączoną do routera pentagram-cerberus. Do routera są podłączone 3 komputery(dwa po LAN i jeden bezprzewodowo) i żaden z nich nie widzi tej drukarki. Sterownik drukarki jest już załączony w windows 7, więc tu problemu nie ma(tak mi się wydaje). Ktoś rozwiązał ten problem?? Ktoś wie jak to zrobić??
    pz
    Level 11  
    OK
    zainicjowałem ten temat, to może go zakończę :-)
    żeby nie było złudnych nadziei - odpuściłem i kwestie wydruku rozwiązałem sobie insczej. Od czasu do czasu jednak już na luzie wracałem do tematu i z moich obserwacji wygląda na to, że z wersjami anglojęzycznymi Windows-a działa to o dziwo bez problemów. To kieruje podejrzenia na zaszytą pewnie w NAS-ie Sambę.
    Teraz już nie mam tego urządzenia ale przyszło mi jeszcze do głowy i warte jest sprawdzenia założenie grup z nazwami odpowiadającymi anglojęzycznym np. grupę Admins, Adv. Users, Guests itp.

Pozdrawiam
    Piotr Z.