Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno auto potrzebna szybka pomoc GOLF IV

mwk 18 Sie 2010 01:50 1870 16
  • #1 18 Sie 2010 01:50
    mwk
    Poziom 8  

Witam. Znalazłem 2 piękne golfy. Nie było podanego numeru telefonu, więc napisałem do obu sprzedawców maile. Odpowiedzi jakie dostałem były identyczne!!! Ze są ze Szwecji, że będą spędzać wakacje w Niemczech. Na stronie na jakiej znalazłem te auta widnieją różne nazwiska. Jak myślicie to jakiś przekręt? Warto jechać do Niemiec oglądać te auta? Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

0 16
  • #2 18 Sie 2010 06:37
    adam640
    Poziom 18  

Daj spokój poszukaj innego bo możesz zostać bez samochodu.

0
  • #3 18 Sie 2010 11:29
    mwk
    Poziom 8  

adam640 napisał:
    Daj spokój poszukaj innego bo możesz zostać bez samochodu.

W tej cenie takie autko ciężko znaleźć.

Code:
    I appreciate your intent of buying my VW Golf. The car works and stands in perfect condition, i never had any problems with the engine.

The last price is 3000 EUR and i believe it is convenient for us both.
    We live in the Southern part of Sweden (SE), in the city named Malmö.
    We had a nice place to stay during our summer and winter holidays in Augsburg. This is why the car has deutsche plates and german registration yet. I bought it from Germany and i am the first owner.
    The reason for selling it now is that we are a nice couple of pensioners, i have 55 and my beloved wife has 54 years old, we love spending our time  travelling around the world by plane, so a car is no more useful for us.
    If you agree and you are decided for a meeting to see the car and make a test-drive we are ready to make a trip to Germany and meet you personally.
    I am sure that we will find a nice city in Germany to arrange a meeting, a region acceptable for us and for you in the same time.
    Where do you live?
    We have the faith that this can be a good deal!

With kindly swedish regards,
    Daniell Westling

My German is limited at just a few words so i wish a lot to continue our conversation in English.
    **********************************************************************************************************************

Czytałem na niemieckich stronach o takich mailach, ale mój niemiecki jest bardzo marny. Wyczytałem, że mogą prosić o zaliczkę na podróż, która oczywiście nie wchodzi w grę. Jak mówicie gdyby chcieli się spotkać na miejscu bez zaliczki jest sens jechać?

0
  • #4 18 Sie 2010 11:40
    Jarosx9
    Poziom 35  

Radzę znajdź w kraju. Golfów IV jest u nas pod dostatkiem.
    Dla mnie to nie przypadek że dwóch pisze to samo tylko przekręt.

PS. A swoją drogą pokaż co za auto i za ile?

0
  • #5 18 Sie 2010 11:54
    mwk
    Poziom 8  

Już wiem, że to autko odpada ;/ Byłem u znajomego co sprowadza auta i powiedział mi, że nawet jak będą chcieli się spotkać bez zaliczki to mogą dać mi się przejechać autkiem i powiedzieć, że nie jest na sprzedaż.... I z tego co widzę aukcja została usunięta przez właściciela strony ze względu na bezpieczeństwo. Golf IV 2001 rok, 150KM, 1.9 turbodiesel, czarny, zadbany w środku, climatronic, nawigacja, alusy orginalne vw warte z 5tys, 110tys przejechane, 4 drzwi. Za 3000 euro. A tak ogólnie w tej cenie jestem stanie znaleźć coś podobnego ale 99/2000 rok, 4 drzwi, climatronic, w miarę małym przebiegiem, najlepiej manualna skrzynia 6 biegowa?

Zdjęcia tego auta co mi na maila przysłał:

Code:
    http://pokazywarka.pl/pul1bi/

0
  • #6 18 Sie 2010 12:04
    Jarosx9
    Poziom 35  

Wierzysz w takie przebiegi w dieslu i ze zdjęcia? Bo ja nie, raz czy dwa razy w życiu widziałem takie cuda tylko, a siedzę w temacie już trochę czasu.

Przy takim aucie to rok, dwa różnicy to nie mają większego znaczenia, dużo więcej można stwierdzić na podstawie zachowania właściciela i z oględzin pojazdu.

PS. Pojazd na zdjęciach piękny, ale za mało szczegółowe są. Mnie się na przykład nie podoba ta powycierana dźwignia zmiany biegów.

0
  • #7 18 Sie 2010 13:13
    mwk
    Poziom 8  

Dałem sobie spokój z tym autkiem. Znalazłem inne, też golf IV.
    Cena brutto:

Code:
    € 3 850,-

Budowa:    
    4/5-drzwiowy
    Przebieg:    165 767 km
    Pierwsza rejestracja:    04/2000
    Moc:    81 kW (110 KM)
    Paliwo:    
    Diesel
    Kolor:    Szary Metallic
    Opis pojazdu przez oferenta
    Sauberes Fahrzeug, VB.
    Wyposażenie pojazdu

* ABS
        * autom. Klimatyzacja
        * Centralny zamek
        * Immobilizer
        * Klimatyzacja
        * Lusterka elektryczne

* Podusz. powietrz. Boczne
        * Podusz. powietrz. pasazera
        * Poduszka powietrzna
        * Radio
        * Wspomaganie kierown.

Silnik i środowisko
    Rodzaj przekładni:    Ręczna
    Biegi:    5
    Paliwo:    
    Diesel

To jest pierwszy samochód, który będę kupował. Jak mówicie są szanse, żeby zejść do 3,5? Bo dzwoniłem, ale nie odbiera telefonu.[/code]

0
  • #8 18 Sie 2010 13:16
    Jarosx9
    Poziom 35  

Na to pytanie to ci chyba nikt nie odpowie oprócz właściciela.

0
  • #9 18 Sie 2010 14:54
    mwk
    Poziom 8  

A ile bym musiał zapłacić żeby móc dojechać i poruszać się tym po Polsce? Rejestracja itp. Silnik 1.9

0
  • #10 18 Sie 2010 15:08
    tqmeh
    Poziom 18  

Witam,

wejdź na niemiecką stronę z autami i porównaj ceny, za diesla po 2000 roku trzeba dać od 4000-5000 w górę z przebiegiem w okolicach 200tys a tu w PL masz na miejscu za 3800 więc pytanie co mu jest?
    Poproś o nr VIN i spróbuj sprawdzić jego historię w serwisie.

Przerabiałem ten temat kilka razy i w PL nie znajdziesz nic.

Podstawowe narzędzia do trzeźwiej oceny auta to jak wiesz miernik lakieru i VAG

Koszt rejestracji to akcyza 3.1% od ceny rynkowej w PL + pozostałe opłaty które dają średnio kwotę 1200PLN

Pozdr

0
  • #11 18 Sie 2010 15:21
    mwk
    Poziom 8  

Nie w Polsce, w Niemczech. Wiem, że w Polsce nic nie znajdę, tym bardziej po powodziach. Ile mnie wyniesie podróż? - 376 km. Ile kosztują tablice tymczasowe? I takie różne rzeczy, które muszę mieć i zapłacić?

0
  • #12 18 Sie 2010 15:58
    tqmeh
    Poziom 18  

Tablice to przedział 80-130 euro a ile wyniesie Cię podróż to zależy czym będziesz jechał, i to wszystkie koszty + cena auta ;)

Pamiętaj że niemiecki odpowiednik naszego wydziału komunikacji jest czynny w określonych godzinach od pon-pt, w pt. najczęściej do 12 i jak nie zdążysz kupić tablic i OC to z powrotu nici (chyba że pojedziesz z lawetą)

Poszukaj kilka aut w jednej okolicy, zadzwoń i wypytaj o wszystko i zarezerwuj przed wyjazdem.

Pozdr

0
  • #13 20 Sie 2010 09:46
    mikomir
    Poziom 15  

Witam,
    Samochód z silnikiem diesla który w Niemczech przejeżdża 16 kkm rocznie ?, moim zdaniem licznik jest przekręcony.
    Tyle km to raczej przejeżdżają: Cinquecento, Uno, itp. a nie Golf.

0
  • #14 20 Sie 2010 10:46
    tqmeh
    Poziom 18  

Kup auto od osoby prywatnej z książką serwisową w adekwatnej cenie, gwarantuje Ci że znajdziesz takie co zrobiły 10tys rocznie.

0
  • #15 20 Sie 2010 14:20
    mwk
    Poziom 8  

To autko już sobie odpuściłem. W rozmowie wyszło, że są rysy i wgniecenia na karoserii, a poza tym było ono średnio zadbane i nie chciał zejść poniżej 3600.

Cały czas szukam od osoby prywatnej, ale w tej cenie pewnie zadbanego z dobrym wyposażeniem nie znajdę ;/ Chodź każda osoba, która sprowadza auta mówi, że jadąc z nimi takie auto w tej cenie na pewno kupie...

0
  • #16 20 Sie 2010 14:29
    tqmeh
    Poziom 18  

Sam sobie odpowiedziałeś tanie albo dobre zdecyduj gdzie celujesz, oszczędzisz sobie i innym czasu i nerwów.

Zobacz na niemieckich stronach na auta, żeby znaleźć coś ciekawego trzeba pierwsze 3-4 strony przewinąc od razu a na następnych już coś jest ale ceny w porównaniu do tych pierwszych x2....

0
  • #17 20 Sie 2010 19:53
    mwk
    Poziom 8  

Wszystkie auta na niemieckich stronach przejrzane, w niedzielę jadę do Poznania. Jakieś sugestie?

0