Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technisat Digit S2 źle zmienia częstotliwość

18 Sie 2010 10:56 3603 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    W domu są dwa dekodery TNK, i ten sam problem na obu. Oglądając np. TV4 (tp. 11158V), i przełączając potem na TVN (tp.11393V), to na TVN wyświetla się komunikat "brak sygnału". Dopiero zmieniając na ReligiaTV (tp.11508V) który działa, i z powrotem na TVN - to jest sygnał.
    Na dekoderach były przywracane ustawienia fabryczne, ale nic to nie dało.
    Są one podłączone do podwójnego konwertera skierowanego na HB. Pierwszy bezpośrednio, a drugi przez diseqc na 4 konwertery.
    Na TVP Historia, z Astry też niema sygnału, na innych satelitach nie sprawdzałem.
    Nie wiem co to może być
  • Poziom 35  
    Witam, sugeruje sprawdzić dekoder(y) na innej instalacji antenowej...co da odpowiedź czy problem w dekoderach czy w instalacji (konwerterze).
    Pozdr
  • Poziom 9  
    sprawdzałem na innym konwerterze i problem jest ten sam, czy na kablu powinno być odczuwalne dla człowieka napięcie???
  • Poziom 15  
    Nie kombinuj, poczekaj na kolejną aktualizację.
    Problem z zanikiem sygnału występuje po ostatniej aktualizacji, na krótko pomaga przełączenie na inny kanał i powrót do kanału na którym nie było sygnału. (ogólnie loteria)
  • Poziom 10  
    Witam

Mam taki sam problem posiadam tnk bez opłaconych kanałów chciałem je teraz opłacić ale zaczęły się problemy jak opisane powyżej. Po przełączaniu po kanałach płatnych jak by się zawieszał wyskakuje zamiast „barak dostępu” wyskakuje „brak sygnału” nawet jak powrócę do kanałów darmowych nadal wyskakuje „brak sygnału” dopiero jak przełączę na kanały typu Tele5 czy Polonia 1 one zawsze działają, jak potem powrócę np. na TVN to czasami się załączy czasami nie.

Resetowanie ustawień konfiguracja na nowo czy zmiana karty nic nie dała.

Jak z tym walczyć??
  • Poziom 16  
    Kolega xentro wyraźnie napisał !
    Trzeba czekać na kolejną aktualizację , ale kiedy nikt nic nie wie ...
  • Poziom 10  
    Nie reagujcie tak agresywnie.

Włącz kanał Religia.tv na około 30 sekund, później przełącz na TVN. Następnie włącz interesujący Cię kanał. Powinno działać.

Problem jak pisano wcześnie tkwi po stronie oprogramowania i na razie nic więcej my użytkownicy nie możemy zrobić.