Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka Bosch SGV55M43EU syczy i nie pobiera wody

rafkam 18 Aug 2010 14:14 5802 4
Bosch
    rafkam
    Level 10  
    Witam

Może ktoś sie już z tym spotkał.
    Zmywarka ma już 3 lata i do tej pory spisywała się bez problemu. Ostatnio podczas pracy nastąpiło kilkukrotne wyłączenie prądu. Zmywarka pod koniec programu zaczęła wydawać dziwne dźwięki(nie takie jak zwykle). Ale niedługo potem skończył sie program - dodatkowo zasygnalizowany.
    NIe przejalem sie tym zbytnio - dopiero przy nastepnym myciu okazało sie że coś nie tak. Po włączeniu zmywarki(bez zamykania urzadzenia- dziwne) odrazu wydobywa sie dźwięk jakby zasysania (chyba pobierania wody) ale nic sie nie dzieje. Odpływ działa bo wlałem wiaderko wody i nastąpił właściwy sygnał ale za chwile znowu dało sie usłyszeć syczenie i to nawet przy otwartych "drzwiach".

Wyczyściłem sitko przy aquastopie ale tez nic nie pomogło.

Resetowanie (jesli to dobrze robie oczywiście) nie pomogło. Tzn program sie resetuje - pokazuje 0 ale caly czas syczy.

Czy jest jakis w miarę łatwy manewr aby usunac taka usterke czy niestety trzeba wzywac fachowca (dzwonila do BOSCHA na dzien dobry 150 zł za przyjazd)

Z góry dzięki i pozdr.
  • Bosch
    rafkam
    Level 10  
    Witam ponownie.

Według poleceń na forum odkręciłem boczek i wyjąłem płaszcz oraz hydrostat. Na ile mogłem na tyle przeczyściłem i włożyłem wszystko z powrotem. Nie było na dnie zmywarki żadnej wody. I ku zdziwieniu zmywarka zaczęła pracowac.
    Program namaczanie przeszedł idealnie. Drugi program 45 minutowy bodajże, też skończył sie sukcesem - umył naczynia ale pozostawił ciepła wodę w płaszczu (nie wiem czy tak miało byc).
    Zadowolony skręciłem bajzel i zapakowałem w zabudowę. Niestety na 2 dzień okazało sie że znowu nie działa. Ani drgnie. Słychać delikatny szum. Rozebrałem znowu i paluchem uruchomiłem dźwignie która zwolniła woda z płaszcza i program namaczania ruszył. Ale zresetowałem i zapuściłem zwykły 45 minutowy i d... Nie pobiera wody i koniec. Wydaje dźwięk jakby próbowała chyba pobrać wodę i po chwili rezygnuje..

Chyba trzeba jednak wezwać "fachowca". Ale dzwoniąc dzisiaj i rozmawiając z takim jednym ... szkoda gadać. Chyba skorzystam z serwisu Boscha. :(

A Może jakies sugestie?
  • Bosch
    Trull
    Level 28  
    Przełącznik montowany w układzie wycieku masz uszkodzony.
    rafkam
    Level 10  
    Czy można prosić o jakieś zdjęcie tego elementu, bądź wskazać gdzie się znajduję i czy łatwo sprawdzić usterkę i ewentualnie wymienić taką część.
    Trull
    Level 28  
    Po stronie płaszcza wodnego, na dole znajdują się dwa przełączniki jeden w układzie hydrostatu oraz drugi w układzie przelewu (charakterystyczny od spodu pręt z czerwonego plastiku oparty na dźwigni leżącej na styropianowym pływaku) ten przełącznik masz uszkodzony. Wymiana jest łatwa ale musisz mieć właściwy przełącznik.