Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SGV55M43EU syczy i nie pobiera wody

rafkam 18 Sie 2010 14:14 4200 4
  • #1 18 Sie 2010 14:14
    rafkam
    Poziom 9  

Witam

Może ktoś sie już z tym spotkał.
    Zmywarka ma już 3 lata i do tej pory spisywała się bez problemu. Ostatnio podczas pracy nastąpiło kilkukrotne wyłączenie prądu. Zmywarka pod koniec programu zaczęła wydawać dziwne dźwięki(nie takie jak zwykle). Ale niedługo potem skończył sie program - dodatkowo zasygnalizowany.
    NIe przejalem sie tym zbytnio - dopiero przy nastepnym myciu okazało sie że coś nie tak. Po włączeniu zmywarki(bez zamykania urzadzenia- dziwne) odrazu wydobywa sie dźwięk jakby zasysania (chyba pobierania wody) ale nic sie nie dzieje. Odpływ działa bo wlałem wiaderko wody i nastąpił właściwy sygnał ale za chwile znowu dało sie usłyszeć syczenie i to nawet przy otwartych "drzwiach".

Wyczyściłem sitko przy aquastopie ale tez nic nie pomogło.

Resetowanie (jesli to dobrze robie oczywiście) nie pomogło. Tzn program sie resetuje - pokazuje 0 ale caly czas syczy.

Czy jest jakis w miarę łatwy manewr aby usunac taka usterke czy niestety trzeba wzywac fachowca (dzwonila do BOSCHA na dzien dobry 150 zł za przyjazd)

Z góry dzięki i pozdr.

1 4
  • #2 24 Sie 2010 22:49
    rafkam
    Poziom 9  

Witam ponownie.

Według poleceń na forum odkręciłem boczek i wyjąłem płaszcz oraz hydrostat. Na ile mogłem na tyle przeczyściłem i włożyłem wszystko z powrotem. Nie było na dnie zmywarki żadnej wody. I ku zdziwieniu zmywarka zaczęła pracowac.
    Program namaczanie przeszedł idealnie. Drugi program 45 minutowy bodajże, też skończył sie sukcesem - umył naczynia ale pozostawił ciepła wodę w płaszczu (nie wiem czy tak miało byc).
    Zadowolony skręciłem bajzel i zapakowałem w zabudowę. Niestety na 2 dzień okazało sie że znowu nie działa. Ani drgnie. Słychać delikatny szum. Rozebrałem znowu i paluchem uruchomiłem dźwignie która zwolniła woda z płaszcza i program namaczania ruszył. Ale zresetowałem i zapuściłem zwykły 45 minutowy i d... Nie pobiera wody i koniec. Wydaje dźwięk jakby próbowała chyba pobrać wodę i po chwili rezygnuje..

Chyba trzeba jednak wezwać "fachowca". Ale dzwoniąc dzisiaj i rozmawiając z takim jednym ... szkoda gadać. Chyba skorzystam z serwisu Boscha. :(

A Może jakies sugestie?

-1
  • #3 25 Sie 2010 00:15
    Trull
    Poziom 28  

Przełącznik montowany w układzie wycieku masz uszkodzony.

0
  • #4 25 Sie 2010 16:34
    rafkam
    Poziom 9  

Czy można prosić o jakieś zdjęcie tego elementu, bądź wskazać gdzie się znajduję i czy łatwo sprawdzić usterkę i ewentualnie wymienić taką część.

0
  • #5 25 Sie 2010 20:33
    Trull
    Poziom 28  

Po stronie płaszcza wodnego, na dole znajdują się dwa przełączniki jeden w układzie hydrostatu oraz drugi w układzie przelewu (charakterystyczny od spodu pręt z czerwonego plastiku oparty na dźwigni leżącej na styropianowym pływaku) ten przełącznik masz uszkodzony. Wymiana jest łatwa ale musisz mieć właściwy przełącznik.

2