Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV 1.9 SDI - kostka stacyjki, rozrusznik

damiannnn 18 Aug 2010 14:23 6509 2
    damiannnn
    Level 9  
    Witam,

Problem:
    Sporadycznie (niestety coraż częściej) przy próbie odpalenia auta cisza (rozrusznik nie kręci), wszystkie kontrolki normalnei gasną, po paru próbach i/lub dłuższym przytrzymaniu kluczyka prez pare sekund w pozycji 3/"start" to rozrusznik kręci i auto odpala od strzała.
    Wiem, że albo problem z rozrusznikiem albo kostką stacyjki. Proszę powiedzcie mi czy w pozycji start, radio itp (czyli ogólnie wszystko co idzie przez styk X) zawsze powinno się wyłączać na czas gdy kluczyk znajduję się w pozycji 'start'. Pytam ponieważ zauważyłem, że gdy występuje owa cisza i przytrzymuje kluczk to radio nie gaśnie. Czy gdy trzymam powiedzmy 3sek kluczyk i odlacze rozrusznik od stacyjki to i tak radio powinno zgasnąc na ten czas gdy kluczyk jest w 3ciej pozycji ? Jeśli tak to powinnem skupic się na kostce stacyjki a nie na rozruszniku. Normalnie gdy rozrusznik kręci to radio gaśnie na ten moment.

Dzięki!
    basti1984_2007
    Level 17  
    Jak to sprawdzić? Wziąć kontrolkę, rozebrać osłonę pod kierownicą i popatrzeć co ta stacyjka mówi. Do stacyjki dochodzi +stały(musi być), wychodzić musi +radiowy(od przekręcenia kluczyka aż do wyjęcia), +po stacyjce gasnący podczas rozruchu, +po stacyjce nie gasnący podczas rozruchu i sygnał do rozrusznika. Jak po przekręceniu na START nie pojawia się sygnał rozrusznika (czerwony z czarnym paskiem) to skup się na kostce.

A co do radia to nie można niczym się sugerować, bo jak masz np. na stałe, to też niektóre będą gasły podczas rozruchu w skutek spadku napięcia zasilania.
    damiannnn
    Level 9  
    Dzięki!

Radio mam podłączone 'po stacyjce' - automatycznie off/on gdy wyciągam/wkladam kluczyk w pozycje 1.
    Czyli nie ma zasady ze jest styk X i przygasa przy rozruchu to zawsze powinno gasnąć na czas gdy kluczyk jest przytyrzmany w 3 pozycji?.

Sprobuje w wknd odlaczyc +12 ze stacyjki przy rozruszniku i wtedy sprawdze czy radio zawsze gaśnie na czas przytrzymania w pozycji 3. Bo teraz gdy odpala to nie mam jak dłużej tego kluczyka w takiej pozycji przytrzymać. A wymiana kostki podobna ciężka w golfie bo jakiś sciągacz trzeba mieć.

Twoja metoda jest dobra ale chodzi o to ze dzieje sie to sporadycznie/nieterministycznie więc cięzko będzie to zbadać.