Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV 1.9 SDI - kostka stacyjki, rozrusznik

damiannnn 18 Aug 2010 14:23 6941 2
 • #1
  damiannnn
  Level 10  
  Witam,

  Problem:
  Sporadycznie (niestety coraż częściej) przy próbie odpalenia auta cisza (rozrusznik nie kręci), wszystkie kontrolki normalnei gasną, po paru próbach i/lub dłuższym przytrzymaniu kluczyka prez pare sekund w pozycji 3/"start" to rozrusznik kręci i auto odpala od strzała.
  Wiem, że albo problem z rozrusznikiem albo kostką stacyjki. Proszę powiedzcie mi czy w pozycji start, radio itp (czyli ogólnie wszystko co idzie przez styk X) zawsze powinno się wyłączać na czas gdy kluczyk znajduję się w pozycji 'start'. Pytam ponieważ zauważyłem, że gdy występuje owa cisza i przytrzymuje kluczk to radio nie gaśnie. Czy gdy trzymam powiedzmy 3sek kluczyk i odlacze rozrusznik od stacyjki to i tak radio powinno zgasnąc na ten czas gdy kluczyk jest w 3ciej pozycji ? Jeśli tak to powinnem skupic się na kostce stacyjki a nie na rozruszniku. Normalnie gdy rozrusznik kręci to radio gaśnie na ten moment.

  Dzięki!
 • #2
  basti1984_2007
  Level 17  
  Jak to sprawdzić? Wziąć kontrolkę, rozebrać osłonę pod kierownicą i popatrzeć co ta stacyjka mówi. Do stacyjki dochodzi +stały(musi być), wychodzić musi +radiowy(od przekręcenia kluczyka aż do wyjęcia), +po stacyjce gasnący podczas rozruchu, +po stacyjce nie gasnący podczas rozruchu i sygnał do rozrusznika. Jak po przekręceniu na START nie pojawia się sygnał rozrusznika (czerwony z czarnym paskiem) to skup się na kostce.

  A co do radia to nie można niczym się sugerować, bo jak masz np. na stałe, to też niektóre będą gasły podczas rozruchu w skutek spadku napięcia zasilania.
 • #3
  damiannnn
  Level 10  
  Dzięki!

  Radio mam podłączone 'po stacyjce' - automatycznie off/on gdy wyciągam/wkladam kluczyk w pozycje 1.
  Czyli nie ma zasady ze jest styk X i przygasa przy rozruchu to zawsze powinno gasnąć na czas gdy kluczyk jest przytyrzmany w 3 pozycji?.

  Sprobuje w wknd odlaczyc +12 ze stacyjki przy rozruszniku i wtedy sprawdze czy radio zawsze gaśnie na czas przytrzymania w pozycji 3. Bo teraz gdy odpala to nie mam jak dłużej tego kluczyka w takiej pozycji przytrzymać. A wymiana kostki podobna ciężka w golfie bo jakiś sciągacz trzeba mieć.

  Twoja metoda jest dobra ale chodzi o to ze dzieje sie to sporadycznie/nieterministycznie więc cięzko będzie to zbadać.