Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przyk豉dowe rozwi您anie technik elektronik czerwiec 2010 E.P

Frogger 18 Sie 2010 14:55 5158 4
  • #1 18 Sie 2010 14:55
    Frogger
    Poziom 10  

Witam wszystkich! Wstawiam przyk豉dowe rozwi您anie egzaminu zawodowego w zawodzie technik elektronik z czerwca 2010 etapu praktycznego. Nigdzie nie mog貫m znale潭 rozwi您a, dlatego postanowi貫m samodzielnie rozwi您a zadanie jeszcze raz w domu i zrobi wstawk tutaj. Je瞠li chodzi o prawa autorskie to bardzo prosz korzysta do woli, je瞠li tylko ma si to komu przyda. Egzamin ju w pi徠ek, wi璚 prosz o po鈍i璚enie tematowi chwili uwagi. Krytyczne komentarze mile widziane, pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Z powa瘸niem: Frogger7 :D

P.S. Posiadam r闚nie sam arkusz z zadaniem egzaminacyjnym, je瞠li zajdzie taka potrzeba prosz pisa, a zrobi wstawk...

0 4
  • #2 19 Sie 2010 09:29
    TokamakPl
    Poziom 16  

Wida 瞠 nie przeanalizowa貫 klucza (ten egzamin si na tym opiera). Pewne rzeczy powtarzaj si co roku (w豉軼iwie ca豉 masa bo w tym egzaminie chodzi o przepisywanie). Pierwsza rzecz jaka rzuci豉 mi si w oczy to brak sprawdzenia warunk闚 zasilania. Zobacz klucz, jest zeskanowany w tym w徠ku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228563.html I punkciki lec...

0
  • #3 19 Sie 2010 18:18
    Frogger
    Poziom 10  

W planie dzia豉nia jako pierwszy punkt napisa貫m "Analiza danych technicznych i sprawdzenie warunk闚 pracy i zasilania urz康zenia".... W projekcie realizacji r闚nie wypisa貫m najwa積iejsze dane odnosz帷e si do typowego i maksymalnego napi璚ia wej軼iowego demodulatora. Czy kolega m鏬豚y mi ja郾iej wyt逝maczy o co konkretnie chodzi z tym sprawdzeniem warunk闚 zasilania? By豚ym bardzo wdzi璚zny, poniewa uczono nas, 瞠 takie sprawdzenie w zupe軟o軼i wystarczy...

Patrz punkt II, podpunkt 1. Nast瘼nie IV Obliczenie warunk闚 zasilania urz康zenia.... Czy takie sprawdzenie jest niewystarczaj帷e?

0
  • #4 19 Sie 2010 20:31
    TokamakPl
    Poziom 16  

Niech kolega przeczyta to co wys豉 bo ja tam widz co innego.
    W prac si nie wg喚bia貫m ale niekt鏎e sformu這wania s dla mnie dziwne, ale to tylko moje odczucie nie jestem egzaminatorem wi璚 nie oceni czy s poprawne czy nie. Najlepiej pisa tak jakby si nie mia這 poj璚ia o elektronice tj. minimalistycznie i 這patologicznie np: zamiast "Sporz康zenie wykazu urz康ze ...." lepiej "- Sporz康zenie wykazu przyrz康闚". Egzaminator ma przelecie przez tekst, sprawdzi co zgadza si z kluczem a czego brakuje.
    Oscyloskopy raczej si rysuje okr庵貫 a nie prostok徠ne. Za schemat pomiarowy 1 mog polecie punkty za estetyk (te linie w powietrzu). Schematy blokowe s przed opisem pomiaru itd...

Ja polecam nie przejmowa si tym egzaminem a ewentualnego pracodawce przekona umiej皻no軼iami a nie ma這 wartym papierem :D

0
  • #5 19 Sie 2010 22:20
    Frogger
    Poziom 10  

Zgadzam si z Tob, przepraszam rzeczywi軼ie nie by這 tam konkretnie wyrazu kluczowego, czyli "zasilania". Co do estetyki, musicie mi wybaczy, ale to tylko rysunki pogl康owe, oscyloskop mo瞠 by kwadratowy, to akurat jest bez znaczenia...

0