Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pytanie o zwrotnice

GRUBY17 10 Sep 2004 12:17 1422 5
    GRUBY17
    Level 11  
    cze

widziałem na stronie www.stx.pl zwrotnice jednodrożną i mam pytanie czy to jest zwrotnica do głośnika niskotonowego pasmo wynosi 150 hz, przepraszam za pytanie ale pomieszałem się już z tymi częstotliwościami, powiedzcie mi czy to sie nadaje do tesli arn-226-05-8

z góry dzięki 8O
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jesli przenosi do 150 Hz, potem obcina z jakas tam sotroscia, to jest to filtr dolnoprzepustowy ustawiony pod subwoofer - odciecie dosc niskie. Nadaje sie tylko dla pasywnych subwooferow. Jesli podany przez Ciebie glosnik pracuje jako subwoofer - zasilany z jakiegos tam wzmacniacza - to sie nada... Jesli jednak istnieje mozliwosc podlaczenia filtra aktywnego (czyli jesli koncowka jest osobna dla subwoofera) to takie rozwiazanie bedzie najlepsze - filtr pasywny zawsze pochlania czesc mocy (wplywa na zwiekszenie dobroci glosnika), dodatkowo wprowadza przesuniecia fazowe...
    sauron9
    Level 22  
    A do tego co napisał tomaszo dodam jeszcze, że filtr pasywny z tak niskim odcięciem wymaga dużej cewki, która w takim wypadku będzie droga. Ponadto konstrukcję filtrów pasywnych trzeba poprzeć pomiarami z konkretnym przetwornikiem, a gotowe uniwersalne w rzeczywistości nie odcinają tak jak mają odcinać
    Tremolo
    Level 43  
    Dlatego dużo lepsza w tym przypadku okazalaby się zwrotnica aktywna . jesli to ma być subwoofer . bo jesli głośnik do kolumny to scięcie - dużo za niskie i bez kolejnych, rownie wielkich zwrotnic do średniotonowca i wysokotonowca się nie obejdzie.
    GRUBY17
    Level 11  
    Słuchajcie a jak wezme podłącze tą zwrotnice do jednego głośnika w osobnej komorze, a drugi głośnik do zwrotnicy trójdrożnej w drugiej komorze, to wszystko będzie zbite w jedną całość, powiedzcie mi czy to ma sansę powodzenia. :?:
    sauron9
    Level 22  
    Otrzymasz wtedy kolumnę 3,5 drożną, bo te ARNy nie będą odcięte identycznie przez dwie różne zwrotnice uniwersalne, nawet jeżeli będą liczone na takie same częstotliwości. Jak dla mnie za dużo kombinowania i niepotrzebne zwiększanie kosztów