Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7030 - błąd 0006 - czy może być winny czujnik ATDC

18 Sie 2010 16:35 1500 3
 • Poziom 19  
  Witam
  Problem jak w tytule. Forum przeszukałem, manuala sprawdziłem, wiem że odpowiada za niego brudny lub uszkodzony czujnik nad bębnem (czyściłem go raz na sucho ale nie pomogło). Jutro go konkretnie poczyszczę.
  Moje pytanie - czy ewentualnie uszkodzony czujnik ATDC także może powodować taki błąd? Pytam, ponieważ przy wymiana developera zauważyłem, że jeden z przewodów od ATDC był przerwany (stąd pewnie blade kopie się pojawiły). Kabelek oczywiście zlutowałem i zaizolowałem.
  Jutro się ponownie wybieram do klienta i chciałbym mieć pewność co konkretnie zaatakować.
  Wymieniłem developer, toner oryginalny. Bębna nie wymieniałem, wygląda na całkiem w porządku, prawdopodobnie oryginał. Klient raczej nie zgodzi się na wymianę.
  Acha - kserokopiarka nie wybija kodu, po uruchomieniu wyświetla, że jest gotowa do pracy. Kopii żadnych oczywiście nie robiłem, najpierw chce zrobić to cholerne l-detection.

  Dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 28  
  Na temat błędu 0006 znalazłem to może coś pomoże
  "TCSB (toner control sensor board) output signal
  D/A conversion error SW2 (sub power switch)
  OFF/ON • PRDB (printer drive board)
  • TCSB (toner control sensor
  board) zalecaja wymiane czy to Ci pomoże?
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 21  
  I pozwoliłeś klientowi pracować na kserokopiarce bez l-detekcji? To teraz to już Ci na pewno nie ustawi się poprawnie poziom developera, o ile Ci zechce zrobić l-detekcje. Już kiedyś cytowałem manual, gdzie pisze, jak czynności należy wykonać zaraz po wymianie nośnika. Ale widzę ,że wszyscy mądrzejsi niż manual.
 • Poziom 19  
  Kolego kulka35 - przeczytaj ostatnie zdanie. Nie robiłem kopii - i oczywiście nie po to ich NIE robiłem, żeby klient sobie mógł robić - maszyna była wyłączona do dzisiaj.
  Pojechałem do klienta, poczyściłem czujnik dokładnie, ale kod dalej był. Wymieniłem czujnik na inny - używany i maszyna ustawiła się jak należy.

  Dzięki za pomoc.
  Temat zamykam.