Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7030 - błąd 0006 - czy może być winny czujnik ATDC

18 Sie 2010 16:35 1500 3
  • Poziom 19  
    Witam
    Problem jak w tytule. Forum przeszukałem, manuala sprawdziłem, wiem że odpowiada za niego brudny lub uszkodzony czujnik nad bębnem (czyściłem go raz na sucho ale nie pomogło). Jutro go konkretnie poczyszczę.
    Moje pytanie - czy ewentualnie uszkodzony czujnik ATDC także może powodować taki błąd? Pytam, ponieważ przy wymiana developera zauważyłem, że jeden z przewodów od ATDC był przerwany (stąd pewnie blade kopie się pojawiły). Kabelek oczywiście zlutowałem i zaizolowałem.
    Jutro się ponownie wybieram do klienta i chciałbym mieć pewność co konkretnie zaatakować.
    Wymieniłem developer, toner oryginalny. Bębna nie wymieniałem, wygląda na całkiem w porządku, prawdopodobnie oryginał. Klient raczej nie zgodzi się na wymianę.
    Acha - kserokopiarka nie wybija kodu, po uruchomieniu wyświetla, że jest gotowa do pracy. Kopii żadnych oczywiście nie robiłem, najpierw chce zrobić to cholerne l-detection.

Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 28  
    Na temat błędu 0006 znalazłem to może coś pomoże
    "TCSB (toner control sensor board) output signal
    D/A conversion error SW2 (sub power switch)
    OFF/ON • PRDB (printer drive board)
    • TCSB (toner control sensor
    board) zalecaja wymiane czy to Ci pomoże?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    I pozwoliłeś klientowi pracować na kserokopiarce bez l-detekcji? To teraz to już Ci na pewno nie ustawi się poprawnie poziom developera, o ile Ci zechce zrobić l-detekcje. Już kiedyś cytowałem manual, gdzie pisze, jak czynności należy wykonać zaraz po wymianie nośnika. Ale widzę ,że wszyscy mądrzejsi niż manual.
  • Poziom 19  
    Kolego kulka35 - przeczytaj ostatnie zdanie. Nie robiłem kopii - i oczywiście nie po to ich NIE robiłem, żeby klient sobie mógł robić - maszyna była wyłączona do dzisiaj.
    Pojechałem do klienta, poczyściłem czujnik dokładnie, ale kod dalej był. Wymieniłem czujnik na inny - używany i maszyna ustawiła się jak należy.

Dzięki za pomoc.
    Temat zamykam.