Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie podlaczyc JTAG w DVD Medion 7457

10 Wrz 2004 12:29 3189 11
  • Poziom 10  
    Witam!

Niedawno mialem niezbyt ciekawa przygode. :?
    Probowalem uaktualnic software w DVD Medion 7457.
    Wszytko szlo ok do czasu gdu player zatrzymal sie na UPGRADING :|
    i niechcial dalej nic robic(czekalem ponad 30 min).
    Odlaczylem go od sieci. Teraz pali mi sie tylko kontrolka STANDBY
    player nie reaguje na zadne przyciski. Jednym slowem nie zyje. :cry:

Dowiedzialem ze mozna go przywrocic do zycia zaz pomoca JTAGA ktorego nabylem na allegro.
    Mam juz programator lecz niezbyt wiem gdzie mam go podlaczyc(wlutowac) bo niema tu zadnego typowego wejscia na JTAG. :?: :?: :!: :?: :?:

Czy ktos moglby mi powiedziec gdzie mam go wlutowac(przyczepic)??

BLAGAM o pomoc...

:arrow: Zamieszczam kilka zdjec opisanego Mediona i Jtaga...TUTAJ
  • Poziom 23  
    nie sadze aby ci to sie udalo ,j tagiem fleszuje tunery satelitarne do tego to sluzy ,pomijam juz kwestie programu ktory sterowal by j tagiem (zakladam ze takiego nie posiadasz),,pozostaje fleszowanie zewnetrznym programatorem i wylutowanie pamieci to jest do przejscia tylko trzeba miec dobry programator
    robert
  • Poziom 10  
    Niestety mylisz sie. Znam ludzi ktorzy ko zflaszowali. Programik mam. Sam kabelek tez. Jedyne co mi teraz potrzebne to troszke wiedzy gdzie dokladnie mam go podlaczyc.

Dzeiki za odp.
  • Poziom 10  
    Hm...nie pamietam jak sie nazywa. Mam go na twardym na drogim kompie.
    Pracowac bedzie pod XP. Trzeba sobie tylko zazlatwic odpowiedni programik do obslugi portu LPT <-tez juz mam.
    Potrzebny mi byl do flaszowania telefonow nokia.
  • Poziom 16  
    Mam pytanko udalo sie coś ruszyć z tym medionem ? Mam właśnie podobny problem.
  • Poziom 18  
    Czesc.
    Poczytaj tutaj:
    http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=45
    temat: Nowy soft w Medionie 7457 rowniez po blokadzie.
    Upgrade robilem przy pomocy plyty CD, ale po tej operacji Medion umarł. Zrobilem kabel wedlug schematu 2 (schemat.pdf), zasilanie 5V MAXa 232 wzialem z Mediona. Kabel podlączylem do zlacza pokazanego na fotografii 3.jpg. Podczas flashowania program mtktool sygnalizowal blad weryfikacji w jakiejs komorce pamieci (tej samej, bo probowalem kilka razy). Pewnie dlatego Medion umarl. Weryfikacje wylaczylem, jeszcze raz przeflashowalem i pelny sukces - Medion zyje, polskie napisy dzialaja :)
    Fotografia i schemat pochodza z tematu wymienionego wyzej.
    teedd
  • Poziom 18  
    Niestety nie wiem, jaki mial typ flasha mial ten Medion.
    teedd
  • Poziom 13  
    Ja wgrywałem nie jednokrotnie na flasha do Mediona 7457 już różne wersje oprogramowania kożystając z programu MtkTool kabelkiem którego schemat znajduje się na tej stronie, za każtym razem 100% powodzenia
  • Poziom 16  
    tak nie wątpie w to ale nie do pamieci AT49LV8011 te pamieci niestety nie przyjmują juz zadnego softu najlepiej zamiast niej wlutować cos bardziej normalnego i niezawodnego podaje link który powinien wyjasnić wszystko
    http://www.8883.mth.pl
  • Poziom 2  
    jest jakas szansa aby ktos mi przeslal flash do medionka 7457 na e-mail Smile
    z mala instrukcja.
    z gory dziekuje

Dodano po 43 [minuty]:

zapomnialem gdzie sprawdzic jakie posiadam pamieci ?
    I jakie oprocz tych AT49LV8011 mogą wystepowac ktore niestety nie przyjmują softu. Mój medion 7457 byl w niemczech i go naprawili, padl sam, nic nie robilem, ale teraz bede chcial nowy Firmware do niego wrzucic.

Dizeki, pozdrawiam