Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka ARISTON AMD 129-przy suszeniu przegrzewa się

pnkra 18 Sie 2010 19:55 1935 2
  • #1 18 Sie 2010 19:55
    pnkra
    Poziom 12  

Witam,
    Bez wcześniejszego sygnalizowania błędu, podczas suszenia zawiesiła się na 1 minucie do zakończenia cyklu, grzała i nie chciała się wyłączyć.
    Pranie przebiega bez problemów, choć może coś jest nie tak, bo jakoś bardziej zaczęła pienić. Wcześniej tego nie było, a proszków używam takich samych w identycznych dawkach. Następne suszenie zakończyło się totalnym zaparowaniem łazienki, temperatura suszenia chyba maksymalna, mnóstwo wilgoci w suszonych ubraniach, wyświetlacz i okienko programatora prawie w wodzie od zaparowania.
    Co się mogło zepsuć? Nie chcę na razie wzywać serwisanta, bo może to jakaś drobnostka, a bez suszarki na razie się obejdę.
    Proszę o porady i z góry dziękuję.

EDIT:

Rozebrałem pralkę i co zaobserwowałem:
    - czujniki OK
    - przy wypięciu czujnika lub grzałki od suszarki - brak błędu na wyświetlaczu
    - przy pobieraniu wody dla suszenia otwiera się zawór do prania, a ten od suszenia jest zamknięty
    - płytka z elektroniką sterującą wygląda na sprawną, nie jest zalana, nie ma przypaleń

Moje przypuszczenie, że uszkodził się program. Czy ktoś zna jakiegoś dobrego serwisanta z Krakowa?

Dziękuję.

EDIT:

Dodam, że suszenie działa na programach do sztucznych ubrań, a przy bawełnie jest z tym problem. Podobnie z praniem bawełny z praniem wstępnym. Coś się przegrzewa, wyświetlacz wariuje i jak przy suszeniu wszystko zaparowane.
    Okazało się, że jednak pralka widzi błędy - przy odpięciu czujnika temperatury suszenia wywala błąd 13.

0 2
  • #2 20 Kwi 2013 22:19
    phiter
    Poziom 19  

Witam, jeśli można wiedzieć jak zakończyła się sprawa? Mam podobny problem.

0
  • #3 20 Kwi 2013 23:09
    pnkra
    Poziom 12  

Pralkę sprzedałem jako uszkodzoną, więc nie wiem co zrobił nowy właściciel.

0