Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DSL w TP a Linksys WAG54G2 - konfiguracja

damicom 18 Aug 2010 20:32 4365 9
    damicom
    Level 10  
    Witam wszystkich serdecznie. prolem mój polega na konfiguracji tego routera. Opisze jak to wygląda: Gniazdko telefonicze, następnie kabel tegoż routera, mam wszytskie dane, ale nie wiem co mam wybrac w hermetyzacji, multiplekowanie, Typ QoS, modul;acja DSL. Prosze o pomoc.
    bogiebog
    Level 43  
    Ustawiasz tylko:
    ADSL parametry: VPI/VCI 0/35
    WAN: PPPoE, VCMUX i wpisujesz login/hasło do neostrady
    damicom
    Level 10  
    no tak, ale ja nie mam nazwy urzytkownika tylko adresy IP, bramy i DNS.
    bogiebog
    Level 43  
    Wpisz te parametry w WAN/Internet konfigurację routera.
    damicom
    Level 10  
    No wpisałem, ale nie ma neta, a do uzupełnienia pozostały te opcje jak w pierwszym poście.
    bogiebog
    Level 43  
    Podaj wszystkie "parametry" jakie masz to tpsy.
    Załącz strony gdzie coś zmieniałeś.
    Załącz Status strone routera.

Dodano po 2 [minuty]:

Jaką ty masz usługę ?
    Neostrada ? jak tak to _musisz_ mieć login/hasło do neostrady.

Ty masz modem ADSL więc musisz ustawic VPI/VCI gdzieś - ale najpierw musisz wiedzieć jakie wartości ustawić od twojego dostawcy.

Jakim kablem (RJ11, RJ45) wchodzi ci internet do domu ?
    damicom
    Level 10  
    Ni mie mam neo, tylko internet dsl, a więc nie mam loginu ani ghasla, tylko IP, maskę, bramę, i 2x DNS - to wszytsko mam od tepsy. Idę spać, dzięki za pomoc, zobacze jutro. POzdro.
    piterus99
    Level 43  
    Nie odpalisz usługi InternetDSL na tym routerze. Potrzebujesz routera z wejściem WAN RJ-45.
    damicom
    Level 10  
    NBo chyba, że tak, bo myślałem jeszcze aby pominąć modem od tepsy i podłączyć kabel telefoniczny bezpośrednio do routera i sklonować MAC, ale też mi to nie działało, bo muszę wybrać te opcje co w pierszym poście, ale dzięki za pomoć. Pozdro
    Samuraj
    Level 35  
    Nie da się korzystać z własnego rutera przy usłudze InternetDSL gdyż operator nie udostępnia loginu i hasła. Żadne klonowanie adresu MAC nic tu nie da gdyż bez hasła nie skończymy konfiguracji.
    Radą jest tak jak napisali poprzednicy - ruter z wejściem RJ45, funkcja modemu DSL jest zbędna.